Gatvių chuliganams gresia metams netekti vairuotojų pažymėjimų. Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

Gatvėse karaliauja triukšmadariai

(1)

Šiltos naktys klaipėdiečius verčia plačiau praverti namų langus ir balkonų duris. Tačiau ramiai išsimiegoti pavyksta toli gražu ne visiems. Labiausiai nepasisekė gyvenantiems arčiau jūros, senamiestyje ir prie pagrindinių miesto gatvių bei sankryžų. Užtenka tik vieno pro šalį pravažiuojančio didelį triukšmą keliančio automobilio, motociklo ar motorolerio, kad išsilaksčius sapnams vėl ilgai tektų vartytis nuo šono ant šono.

"Jiems nėra paros meto. Nesvarbu, diena ar naktis. Didžiulis triukšmas po mūsų langais prityla ir kiek ramiau būna tik rytais, tačiau tai trunka neilgai, iki pietų ar pavakarių. Po to vėl viskas prasideda iš pradžių.

Motociklai, motoroleriai ir dar automobiliai. Net ir specialiai gazuoja. Dar būna nusiėmę ar perdarę duslintuvus, tad įsivaizduokite koks vakare ar naktį sklinda garsas„, - kalbėdama su “Vakarų ekspresu" iš nevilties atsiduso Melnragės seniūnaitė Marija Kalendė.

Girdisi iš toli

Vos tik atšyla orai, klaipėdiečiai metai iš metų susiduria su ta pačia problema - miesto gatvėse transporto priemonių keliamu triukšmu.

Nors riaumodami kartais pralekia ir automobiliai, dažniausiai piktais žvilgsniais varstomi motociklai ir motoroleriai.

Pastarųjų vairuotojai paprastai į gatves išvažiuoja vakarais, kai didžioji dalis miestiečių grįžta iš darbų ir savo namuose nori pailsėti.

Ypač klaipėdiečių pyktį kelia triukšmaujantys naktiniai lakstūnai, kuriems visai nesvarbu, kad miestas jau miega.

Vasaros naktimis ar vakarais garsiai pro šalį pravažiuojantys motociklai ir motoroleriai girdimi labai gerai, nes nuo karščio neretas miestietis gelbėjasi atsidaręs namų langus.

Labiausiai nepasisekė gyvenantiems prie pagrindinių, judriausių uostamiesčio gatvių ir sankryžų, kuriose neretai ne tik viršijamas leistinas greitis, bet ir spontaniškai nusprendžiama palenktyniauti.

Ir, neduok Dieve, jei prie kokio nors šviesoforo sustoja du ar keli motociklininkai, kurių „žirgelių“ duslintuvai yra modifikuoti.

Kas nors kartą girdėjo pro šalį pravažiuojantį tokį motociklą ar automobilį, supranta, jog „griaustiniui“ visiškai užtenka ir vieno.

Neišsprendžiama problema

Pasak Melnragės seniūnaitės M. Kalendės, žmonės jau pavargo kreiptis pagalbos į Klaipėdos miesto savivaldybę ir uostamiesčio policiją dėl po jų langais sklindančio nesibaigiančio triukšmo.

"Labai, labai didžiulė problema. Savivaldybė apie tai puikiausiai žino, nes mes kelerius metus į ją nuolat kreipiamės. Tačiau nieko nėra daroma. Neatsižvelgiama ir mūsų siūlymus. Metų metais viskas yra tiesiog vilkinama.

Supratome, kad pati Savivaldybė yra nepajėgi šią problemą išspręsti. Už mūsų visų pinigus miesto valdžia nusprendė pasamdyti nepriklausomus ekspertus, kad šie padėtų sureguliuoti triukšmą keliančius transporto srautus", - teigė M. Kalendė.

Melnragės gyventojai artimiausiomis dienomis ruošiasi susitikimui ir su policija, kurios dar kartą prašys pagalbos.

„Norisi didesnio pareigūnų operatyvumo. Tačiau mums atsakoma, kad vasarą policija turi labai daug darbo ir paprasčiausiai nespėja reaguoti į visus pranešimus“, - apgailestavo Melnragės seniūnaitė.

Tyla kainuoja

Jos kolega Senamiesčio seniūnaitijos seniūnaitis Renaldas Kulikauskas tikina, kad nors ir gyvena senamiestyje, pats asmeniškai motociklų ar motorolerių skleidžiamo triukšmo beveik negirdi.

Tačiau neslepia, kad tyla namuose turi savo kainą.

„Kartais toks triukšmas girdisi, bet nėra taip dažnai. Man ir žmonės dėl to labai nesiskundė. Aš pats gyvenu Tiltų gatvėje, bet nepastebėjau, kad triukšmas vargintų. Nuo jo galima apsisaugoti skyrus pakankamą pinigų sumą, paprastus langus pakeičiant į specialiai užsakytus sandarius, su papildoma garso izoliacija ir juos tinkamai įstačius. Čia mano asmeninė nuomonė. Didesnė Klaipėdos senamiesčio problema nei transporto triukšmas yra dėl jo kylanti bendra vibracija“, - teigė R. Kulikauskas.

BIRBALAI. Klaipėdiečiai pastebi, kad kur kas didesnį triukšmą nei galingi motociklai kelia po miesto centrą nardantys jaunimo vairuojami motoroleriai. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

BIRBALAI. Klaipėdiečiai pastebi, kad kur kas didesnį triukšmą nei galingi motociklai kelia po miesto centrą nardantys jaunimo vairuojami motoroleriai. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Iškalbingi skaičiai

Pareigūnai nėra kurti klaipėdiečių skundams. Jų darbo rezultatai yra labai iškalbingi - įrodo, kokį didelį procentą visame miesto transporto sraute sudaro bent sąlyginės ramybės norinčius miestiečius pykdantys triukšmadariai.

Šių metų birželio viduryje Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai vykdė policinę priemonę, per kurią tikrino transporto priemonių keliamo triukšmo lygį.

Dėl triukšmo Klaipėdoje patikrinta 11 transporto priemonių. Nustatyti net septyni triukšmo normų viršijimo atvejai.

Keturių motociklų ir trijų BMW markės automobilių vairuotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir anuliuotas transporto priemonių techninės apžiūros galiojimas.

Už leistinos triukšmo normos viršijimą vairuotojams gresia administracinė bauda nuo 100 iki 600 eurų.

Metų laikotarpiu prasižengusiems pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos, jei pažeidimas fiksuojamas pakartotinai - bauda išauga nuo 500 iki 1000 eurų.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, nuo šių metų pradžios iki liepos 1 d. pajūryje surengtos septynios tikslinės priemonės, per kurias naudojant mobilųjį triukšmo lygio matuoklį tikrintas ne tik motociklų, bet ir automobilių skleidžiamo triukšmo lygis.

„Šiemet už leistino triukšmo lygio viršijimą jau nubausta 13 pažeidėjų. Pernai tuo pačiu laikotarpiu buvo surengtos šešios tokio pobūdžio priemonės ir užfiksuoti penki pažeidimai“, - teigė A. Grauslienė.

Daugiausiai policininkai skundų sulaukia dėl miesto centre, pajūryje ir miegamuosiuose rajonuose motociklų ir motorolerių skleidžiamo triukšmo.

Paprastai žmonės piktintis pradeda vakarais, naktimis ir savaitgaliais.

Kituose apskrities miestuose ir rajonuose policija sulaukia tik pavienių tokio pobūdžio pranešimų.

Surištos rankos

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vyriausiojo specialisto Vytauto Paukštės, klaipėdiečiai labai dažnai skundžiasi dėl motociklų ir motorolerių keliamo triukšmo.

Tačiau pati Savivaldybė jam nutildyti priemonių praktiškai neturi ir yra linkusi šią naštą patikėti policijai.

"Konkrečių sprendimų dėl transporto keliamo triukšmo priimta nėra. Bent aš apie juos negirdėjau. Motociklai ir motoroleriai yra tokios pačios transporto priemonės, kaip ir automobiliai.

Neįsivaizduoju, kaip būtų galima kažkaip apriboti tik jų eismą. Juk neuždrausi apskritai įvažiuoti į miestą. Tuo labiau kad ne visi triukšmauja. Pažeidėjų yra tik vienetai. Jei vienas automobilis kelia triukšmą, tai negalime neleisti važiuoti visoms mašinoms.

Policija turi nusipirkusi transporto priemonių skleidžiamo triukšmo matavimo prietaisus ir be techninės apžiūros gali patikrinti bei nustatyti jo lygį. Tą pareigūnai ir daro", - teigė V. Paukštė.

Pajaus pasekmes

Tačiau didžiausi klaipėdiečius erzinantys triukšmadariai be atpildo neliks. Tą „Vakarų ekspresui“ patvirtino Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika.

"Skundų dėl transporto keliamo triukšmo gauname daug. Rengiame nemažai policinių priemonių, bet vien epizodiškais veiksmais šios problemos neišspręsime.

Praeina savaitė ir jaunimas vėl daro tą patį, nesuprasdamas, jog tai yra negerai. Mes neturime tiek pareigūnų, kad galėtume visą parą veikiančius postus įrengti problematiškiausiose miesto vietose.

Pietinėje miesto dalyje, Kairių gatvėje, gausiai besirenkantis jaunimas bando greitį, o paskui dažniausiai dar triukšmingai pervažiuoją per visą miestą.

Triukšmaujantis ratuotas jaunimas nemiega ir įsivaizduoja, kad visas miestas turi nemiegoti ir žiūrėti į juos.

Taip save išreiškiantis ir tam netinkamas erdves pasirenkantis jaunimas nesupranta, kad žmonės nori pailsėti.

Tačiau turime parengę planą, kaip pažaboti tokį triukšmą. Neviešo patruliavimo būdu viską įdėmiai stebime, fiksuojame pažeidimus ir analizuojame.

Kitas mūsų žingsnis - konkretus rezultatas. Daugelis didžiausių triukšmadarių praras vairuotojo pažymėjimus. Už chuliganišką vairavimą galima visiems metams netekti teisės vairuoti", - patikino M. Džermeika.

Nepamiršo pareigūnai ir Melnragės gyventojų. M. Džermeikos teigimu, jau artimiausiu metu Savivaldybei bus pasiūlytas planas, kaip joje organizuoti eismą, kad nakties metu bent minimaliai sumažėtų transporto keliamas triukšmas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder