Eterinė televizija – ir nemokama, ir tvari

Daugelis televiziją per anteną renkamės tada, kai televizorių norime žiūrėti nuo miesto atitolusiose vietovėse – kaime ar sode.

Visgi, tai gali tapti ir kiekvieno miestiečio pasirinkimu.

Eterinė televizija yra ne tik nemokama, bet ir iš visų televizijos platformų daro mažiausią poveikį aplinkai, tad taip galime ne tik sutaupyti, bet ir prisidėti prie šiltnamio efekto mažinimo.

Išskiria mažiausiai šiltamio efektą sukeliančių dujų

Lyginant eterinę televiziją, dar gerai mums žinomą kaip televizija per anteną, su kitais televizijos transliavimo būdais, paaiškėjo, kad jos technologija, kuria siunčiamos TV programos į mūsų televizorius, dešimtimis kartų tvaresnė nei kiti TV siuntimo būdai.

Didžiosios Britanijos konsultacinės kompanijos „Carstone“ atliktame tyrime, kuriame yra įtraukti ir Lietuvos duomenys, nustatyta, kad šio tipo televizija yra vienas žaliausių TV žiūrėjimo būdų lyginant su internetu transliuojama, išmaniąją televizija.

„Tyrimo duomenimis, 1 valanda televizoriaus žiūrėjimo per anteną sugeneruoja vos 3 g CO2, kai per OTT tipo televizinę platformą („Netflix“, „HBO“ ir kitos video turinio transliavimo per internetą platformos) – 26 g CO2, o IPTV (IP protokolu transliuojama išmanioji televizija) – net 37 g CO2“, – aiškina „Telecentro“ Radijo, televizijos ir infrastruktūros skyriaus vadovas Marius Skudutis.

Energijos taupymas ir naudojimo efektyvumas

Eterinės televizijos transliacinė sistema sukelia mažiausią poveikį klimato kaitai dėl tos paprastos priežasties, kad ji sunaudoja gerokai mažiau energijos programų perdavimui ir jų priėmimui.

„Didžioje Britanijoje atlikti tyrimai parodė, jog eterinė televizija yra kur kas efektyvesnė už kitas TV siuntimo platformas  pagal energijos sąnaudas. Eterinės televizijos siuntimui ir priėmimui sunaudojama 0,07 kWh televizoriui per valandą.

Kabelinės ir satelitinės televizijos analogiškas rodiklis yra daugiau negu dvigubai didesnis – atitinkamai 0,18 kWh ir 0,78 kWh įrenginiui per valandą“, – sako Marius Skudutis.

Tiesa, priduria ekspertas, būtina pabrėžti, kad į šis energijos kiekis yra susijęs tik su TV transliacijos būdu ir neapima tos energijos, kurią suvartoja TV žiūrovų televizoriai ar kiti įrenginiai, kuriais galime priimti ir žiūrėti TV programas.

Pastarųjų energijos imlumą įtakoja ekrano dydis, vaizdo generavimo technologija ir kitos savybės.

Populiariausi TV kanalai – visiškai nemokamai

Priklausomai nuo vietovės, per eterinę televiziją galima matyti iki 31 TV kanalo visiškai nemokamai, tarp kurių – populiarios lietuviškos TV programos (LRT, TV3, LNK, BTV, TV6, TV8, Lietuvos rytas ir kt.) bei regioninės televizijos kanalai.

Šiai televizijai nereikia sutarčių ar įsipareigojimų, o įsirengimas – visai nesudėtingas. „Tinkamas antenos parinkimas, nukreipimas reikiama kryptimi leistų jiems turėti puikų lietuviškų kanalų priėmimą“, – teigia M. Skudutis.

Dauguma antenų yra lengvai montuojamos ir naudojamos, todėl net ir nepatyrę vartotojai gali lengvai susidoroti su šia užduotimi. O prireikus konsultacijos ar techninės pagalbos, padėti gali „Telecentro“ specialistai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder