Du trečdaliai europiečių kelionėse nesusikalba su vietiniais: problemos sprendimas – mūsų kišenėje

(2)

Dėl užsienio kalbos barjero 72 proc. Europos keliautojų negali iki galo mėgautis savo atostogomis, nustatė „Samsung“ atliktas tyrimas.

„Nepasiklydę vertime“ pavadintos apklausos duomenimis, didelė dalis žmonių kelionėse patiria sunkumų net atlikdami tokius elementarius veiksmus, kaip maisto užsakymas, o negalėjimas susikalbėti juos dažnai dar ir nuveda į vadinamuosius turistų spąstus.

Vis dėlto minėtų nepatogumų daugeliui keliautojų galėtų padėti išvengti mūsų kišenėse esantys išmanieji telefonai. 

Dėl sparčiai vystomų dirbtinio intelekto (DI) technologijų šiandien jie geba ne tik išversti laukelyje įrašytą tekstą, bet ir padėti susikalbėti su užsieniečiais nemokant nė vieno svetimos kalbos žodžio.

Pasitelkiant šiuos modernius sprendimus, atsiranda galimybė praeivių pasiklausti nuorodų iki jų pamėgto restorano ar telefonu užsisakyti vietinių vedamą turą, tarsi naudojantis gyvo vertėjo paslaugomis.

Pusė keliautojų bendravimui naudoja gestus

Tyrimas atskleidžia, jog daugiau, negu trečdalis (35 proc.), europiečių, būdami užsienyje, negali gatvėje paklausti kelio į jiems svarbius objektus. 

(29 proc.) apklaustųjų taip pat sunkiai sekasi perprasti svetimos šalies papročius, tačiau neabejotinai daugiausiai kliūčių keliautojams kyla maitinimo įstaigose. Pusė tyrime dalyvavusių asmenų prisipažino, kad norėdami užsisakyti maisto naudoja gestus.

Kalbos barjeras turistus dažniausiai nuveda į mažiau autentiškas, pernelyg brangiai įkainotas vietas, kuriose jie ne visada gaus kokybiškų paslaugų. 

Ketvirtadalis keliautojų prisipažino atidėliojantys keliones į savo svajonių kryptis vien tik dėl to, nuogąstaudami, jog negalės visavertiškai bendrauti su vietos gyventojais.

Slaptų vietų atradimai – didžiausias kelionių džiaugsmas

Daugelis keliautojų, planuodami keliones, svajoja apie vakarienes nedideliuose vietinių pamėgtuose restoranuose ir turizmo industrijos nepaliestas lankytinas vietas. 

Deja, norint pasiekti šalies perlus, tenka gebėti užmegzti kontaktą su vietiniais žmonėmis, kurie nebūtinai moka anglų ar kitą tarptautinę kalbą.

„Samsung Galaxy“ įrenginiuose esantis „Vertėjas žodžiu“ leidžia nesunkiai užmegzti pokalbius su vietiniais, net ir neturint jų kalbos žinių. 

Spustelėjus mikrofono piktogramą, tereikia pasakyti norimą frazę – išmanusis ją akimirksniu išvers. Analogiška veiksmų seka vietinis asmuo galės atsakyti į keliautojų užduotus klausimus.

Jei su vietiniais prireiktų susikalbėti telefonu, o ne gyvai, į pagalbą gali ateiti „Tiesioginio vertimo“ funkcionalumas. 

Jis realiu laiku išverčia pokalbius tiesiai jūsų įrenginyje, todėl kalbėdami telefonu galite jaustis tarsi turėdami asmeninį vertėją. 

Šis įrankis leidžia lengviau atlikti rezervacijas vietinių pamėgtuose restoranuose arba užsisakyti ekskursijas tiesiai iš tenykščių gidų.

Nuo socialinio tinklo įrašo iki lagamino

Kelionės šiandien tapo neatsiejamos nuo socialinių tinklų, nes daugelis keliautojų būtent čia skelbiamu turiniu susigundo nuvykti į egzotines šalis ir sužinoti apie negirdėtas vietas. 

Anot apklausos, net (63 proc.) keliautojų pripažino, kad unikalių potyrių ir kelionių perliukų ieško socialinėse medijose, nes „Instagram“, „TikTok“ ir kitos panašios platformos padeda atrasti tai, ko dažnai nėra turistų vadovuose.

Naujesniuose įrenginiuose esanti „Paieškos apibraukiant“ funkcija įgalina vartotojus greitai, be papildomų programėlių surasti visą informaciją apie ekrane matomus objektus. 

Tai ypač pasitarnauja tada, kai norima sužinoti, kur tiksliai fotografuotas vienas ar kitas peizažas, arba kaip vadinasi nuotraukoje matomas pastatas. 

Su šiuo įrankiu taip pat labai paprasta sužinoti norimų suvenyrų ar patiekalų pavadinimus – pakanka nukreipti kamerą ir juos apibraukti ekrane.

Norintiems ne tik mėgautis kitų kelionių įspūdžiais, bet ir patiems jais dalintis socialiniuose tinkluose, ypač praverčia „Nuotraukų pagalba“. 

Ši DI paremta paslauga pašalinti nepageidaujamus objektus bei be mūsų leidimo į kadrą nusprendusius patekti asmenis.

Tyrimo metodika:

  • Tyrimą atliko: „Opinium Research“
  • Imtis: 12 000 suaugusiųjų iš Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos ir Lenkijos
  • Tyrimo atlikimo datos: 2024 m. liepos 11–19 d.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder