POPULIARU. Gėlių, uogų ar kitų daržo gėrybių prekeiviai džiaugiasi jų paklausa. Gabijos GLIOŽERYTĖS nuotr.

Dėl sausų orų - mažesnės uogos ir gėlių žiedai

Vasarą turgaus pirkėjus ypač traukia uogos bei šaltibarščiams reikalingi ingredientai - svogūnų laiškai, krapai. Esant saulėtiems orams turgaus lankytojai puola pirkti lietuviškas uogas ir lauko gėles. Tiesa, pastarųjų pardavėjai pastebi, kad dėl užsitęsusios sausros ir uogos, ir gėlės labai nukentėjo.

Palangos turguje savo darže užaugintas gėrybes pardavinėjanti senolė „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad esant geriems orams pirkėjų netrūksta.

„Kai lietus lyja, žmonių labai mažai, o pasirodžius saulei jų ateina daugiau“, - džiaugėsi senolė.

Tačiau, pasak pardavėjos, užsidirbti tampa vis sunkiau.

„Esant sausrai turime patys laistyti daržus, nėra tokio gero pelno, koks būdavo prieš tai, o darbas tikrai sunkus. Atlygis būna įvairus, kartais per dieną pavyksta užsidirbti tik 20-30 eurų, o kartais ir daugiau“, - pasakojo prekeivė.

Klaipėdos senajame turguje savo darže užaugintomis gėrybėmis prekiaujanti klaipėdietė pasakojo, kad vasarą, prasidėjus šaltibarščių sezonui, ypač išaugo krapų bei svogūnų laiškų pirkimas.

POPULIARU. Gėlių, uogų ar kitų daržo gėrybių prekeiviai džiaugiasi jų paklausa. Gabijos GLIOŽERYTĖS nuotr.

POPULIARU. Gėlių, uogų ar kitų daržo gėrybių prekeiviai džiaugiasi jų paklausa. Gabijos GLIOŽERYTĖS nuotr.

„Nespėju rišti svogūnų laiškų ryšulėlių, išperka. Prekiauju ne kas dieną, tačiau kai namuose darbai atlikti, kartais pavyksta išeiti paprekiauti“, - pasakojo moteris.

Gėlėmis tame pačiame turguje prekiaujanti Ona taip pat minėjo kiekvieną dieną čia nebūnanti.

„Kiekvieną dieną prekiauti nėra laiko. Šiandien turėjau daugiau puokščių, tačiau labai greitai išpirko“, - stebėjosi pašnekovė.

Moteris svarstė, kad birželio pradžioje vyravę sausi orai nebuvo palankūs gėlėms, tad jos šiemet greitai nužydės ir nebebus kuo prekiauti.

„Bijūnus laistau reguliariai, tačiau kitas gėlės ne tiek dažnai - pačios auga, skleidžiasi, tarsi užtenka meilės joms. Šiemet ramunių žiedai, matyt, nuo sausros yra mažesni“, - kalbėjo Ona.

Kad sausi orai pakenkė ir braškių derliui, antrino šiomis uogomis prekiaujantis jaunuolis.

„Braškes laistome reguliariai kiekvieną dieną. Hektaro ir dviejų šimtų arų plotui vandens išnaudojame maždaug po 60 kubų. Sausrai prasidėjus pastebėjome, kad braškės sumažėjo, nebėra tokios didelės. Trūksta lietaus vandens, kuris paskatintų jų augimą“, - pasakojo braškių ūkį plėtojantis jaunuolis, už kilogramą braškių prašęs po 6 Eur.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder