„Bolt Drive“ atskleidė, kaip 10 km kelionė neblaiviam vairuotojui atsiėjo beveik 11 tūkst. eurų

Nors Lietuvoje įstatymais numatyta leistina alkoholio koncentracijos kraujyje norma siekia 0,4 promilės, dalijimosi automobiliais platforma „Bolt Drive“ pabrėžia, kad taiko 0 promilių tolerancijos politiką ir naudotojai pagal platformos taisykles įsipareigoja išnuomotą automobilį vairuoti visiškai blaivūs.

Šios taisyklės nesilaikymas paslaugos naudotojams gali kainuoti nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių eurų.

„Saugumas – mūsų prioritetas. Laikydamiesi 0 promilių tolerancijos politikos norime pabrėžti, kad vairavimas apsvaigus yra labai pavojingas, ir stiprinti atsakingo vairavimo įpročius.

Sėsdamas už automobilio vairo kiekvienas vairuotojas prisiima atsakomybę ne tik už save, savo keleivius, bet ir kitus eismo dalyvius, todėl labai svarbu keliones planuoti atsakingai. 

Jei žmogui kyla bent menkiausia abejonė dėl savo blaivumo, jis privalo rinktis ne vairavimą, o kitus kelionių būdus, pavyzdžiui, pavėžėjimą“, – sako Svajūnas Aliukonis, „Bolt Drive“ operacijų vadovas Lietuvoje.

11 tūkst. kainavusi 10 km kelionė

2000 eurų – tokio dydžio baudą automobilių dalijimosi platforma „Bolt Drive“ skiria naudotojui paaiškėjus, kad šis įmonės transporto priemonę vairavo išgėręs. Tačiau jei nutiktų taip, kad neblaivus asmuo apgadintų automobilį ar sukeltų eismo įvykį, suma gali ženkliai išaugti.

„Galime pasiremti realiu, deja, nesėkmingai pasibaigusios kelionės pavyzdžiu: vienam neblaiviam vairuotojui panorus sėsti už „Bolt Drive“ automobilio vairo trumpa kelionė, turėjusi kainuoti apie 13 eurų, atsiėjo ženkliai brangiau. 

Apsvaigęs vairuotojas sudaužė automobilį, tad pareigūnams nustačius lengvą girtumą, įmonei jis turėjo sumokėti ne tik 2000 eurų baudą už tai, kad vairavo neblaivus, bet ir padengti įmonės patirtą žalą, kuri siekė beveik 9 tūkst. eurų. 

Taip vos už kelių kilometrų kelionę vien automobilį išnuomojusiai įmonei asmuo turėjo sumokėti 11 tūkst. eurų“, – sako „Bolt Drive“ operacijų vadovas Lietuvoje.

Anot S. Aliukonio, jei asmuo būtų buvęs atsakingas ir pasirinkęs pavėžėjimą, tokio paties atstumo kelionė jam būtų kainavusi vos apie 16 eurų.

„Rizikuoti niekada neapsimoka. Laimei, minėta kelionė pasibaigė be aukų ir netgi be sužeidimų. 

Vairuotojai turi visada žinoti, kad vairavimas išgėrus nėra tik įstatymo pažeidimas ar gresianti bauda, bet ir pavojų gyvybei keliantis sprendimas, dėl kurio kyla grėsmė visiems, esantiems kelyje. Kelyje svarbu neprarasti budrumo nė sekundei“, –  sako S. Aliukonis.

„Bolt Drive“ atstovas pabrėžia, kad budrumas kelyje dar aktualesnis artėjant rudeniui, kai eismui dažniau trukdys lietus ar dargana, didesnę paros dalį bus tamsu, o gatvėse bus daugiau moksleivių.

„Taip pat noriu paraginti ir į Vilnių, Kauną ar Klaipėdą prasidedant studijų metams atvykstančius studentus, iki šiol galbūt nebandžiusius dalijimosi automobiliais paslaugos, tai daryti atsakingai ir laikytis visų taisyklių“, – sako S. Aliukonis ir primena, kad „Bolt Drive“ paslauga Lietuvoje gali naudotis ne jaunesni kaip 19 metų asmenys.

„Bolt Drive“ dalijimosi automobiliais paslaugą teikia Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder