Bedarbiams atvesti į tiesos kelią - krūvos specialistų

(5)

Klaipėdos miesto bedarbių užimtumui ir aktyvumui darbo rinkoje gerinti šiemet iš valstybės biudžeto žadama skirti per 450 tūkst. eurų. Žadama, kad kiekvienas ilgalaikis bedarbis sulauks daugiau dėmesio, o prireikus - ir psichologo, mentoriaus, priklausomybių konsultanto ar kito reikiamo specialisto pagalbos.

Nuo 2022 metų liepos mėn. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ėmėsi spręsti ilgalaikio nedarbo problemą įgyvendindama šalies užimtumo sistemos reformą. Įsigaliojo Užimtumo įstatymo pakeitimas, kuriuo remiantis darbo rinkai nepasirengusiems asmenims suteiktas kitas - darbo rinkai besirengiančio asmens - statusas.

Teigiama, kad dabar kiekvieno ilgalaikio bedarbio situacija bus sprendžiama individualiai, jiems bus teikiamos paslaugos, padedančios pasiruošti darbo rinkai.

Programai įgyvendinti 2023 metams Klaipėdos miesto savivaldybei skirta 454,8 tūkst. Eur, iš jų 17,5 tūkst. Eur - administravimo išlaidoms. Daugiausiai lėšų, apie 306,1 tūkst. Eur, planuojama skirti priemonei „Atvejo vadyba“.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Audronės Liedsytės, planuojama viešojo konkurso būdu atrinkti nevyriausybines organizacijas, kurios įdarbins atvejo vadybininkus, kurie ir dirbs su ilgalaikiais bedarbiais, aiškinsis, kokios konkrečios pagalbos jiems reikia, kad galėtų sugrįžti į darbo rinką.

"Galbūt žmogus turi gyvenime problemų ir pats negali su jomis susitvarkyti, todėl reikalingas tarpininkavimas. Atvejo vadybininkai padės susidėlioti veiksmus, ką jam reikia susitvarkyti, kad galėtų pradėti dirbti.

Galbūt žmogus turi asmeninių ar psichologinių problemų, galbūt yra praradęs socialinius įgūdžius, turi priklausomybių ir jam reikia specialistų pagalbos.

Iki šiol šias funkcijas atliko Užimtumo tarnyba. Tačiau šios institucijos apimtys labai didelės, tad dabar atvejo vadybos funkcija perduodama savivaldai, kad žmogus sulauktų daugiau individualaus dėmesio", - paaiškino A. Liesytė.

Kitai programos priemonei „Laikinas įdarbinimas“ 2023 m. planuojama panaudoti apie 131,2 tūkst. valstybės skiriamų lėšų. Aiškinamajame rašte pasakojama, kad Klaipėdos mieste registruotiems bedarbiams atsiras galimybė integruotis į darbo rinką organizuojant laikinuosius darbus, teikiančius socialinę naudą vietos bendruomenei, prisidedančius prie socialinės infrastruktūros palaikymo ir plėtojimo.

Šią priemonę organizuos Klaipėdos mieste veikiančios įmonės, įstaigos ir organizacijos, kurios bus atrinktos konkurso būdu. Preliminariai skaičiuojama, kad šiemet laikiniems darbams bus įdarbinta apie 40 bedarbių. Tikimasi, kad bent 13 proc. iš jų pavyks įsitvirtinti darbo rinkoje.

Manoma, kad pradėjus įgyvendinti šią programą sumažės piniginės socialinės paramos gavėjų. Tiesa, pasak A. Liesytės, Klaipėdos situacija šioje srityje nėra prasta.

„Iš didžiųjų Lietuvos miestų Klaipėda turi mažiausiai ilgalaikių bedarbių, gaunančių socialinę pašalpą“, - minėjo A. Liesytė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder