Atlikėja Vasha papasakojo apie ypatingą ryšį su į amžinąją kelionę palydėtu Gintaru Reklaičiu: atrodė, kad dar visas gyvenimas prieš akis
(1)Laidotuvėse dalyvavusi atlikėja Gabrielė Rutkauskienė-Vasha kiek vėliau pasidalino jautriu įrašu, kuriame papasakojo, koks svarbus gyvenime jai buvo G. Reklaitis.
Atlikėja Vasha papasakojo apie ypatingą ryšį su į amžinąją kelionę palydėtu Gintaru Reklaičiu: atrodė, kad ...
Tekstu atlikėja sutiko pasidalinti ir su Delfi.
„Šis įrašas turi būti mano profilyje, nes jei ne šis nuostabios širdies ir talento Žmogus, tiesiog nebūtų Vashos. Prieš beveik 10 metų Gyncė sugalvojo man šį pavadinimą.
Tiesiog pasakė:
- Būsi Vasha.
Mano reakcija buvo išsprogusios akys – kąąą?
- Taip, Viktorijos ir Artūro šedevras – Vasha.
Be jokių prieštaravimų taip ir liko.
Dainas man kūrė be jokio savanaudiškumo įbrukt, pinigų uždirbt, o tiesiog gero norėdamas, nes žinojo mano didelį norą dainuoti.
Jis MYLĖJO tai, ką darė.
Dabar aš Jam esu beprotiškai dėkinga, bet nespėjau pasakyti nuoširdaus „Ačiū“ žmogui, kai Jis dar buvo čia.
Graužiu save, kad dėmesio skyriau per mažai, kad apie svajones savo atvirai nepasikalbėjau, kurias būtų padėjęs išpildyt, nes atrodė, kad dar visas gyvenimas prieš akis ir viską spėsim.
Šiandien Jį išlydėjau amžinojo poilsio. Vieną didžiausių mano gyvenimo mokytojų ir, kaip baisu, tai supratau tik tada, kai tai nutiko.
Ir tik šiandien pasakiau Jam AČIŪ, laikydama ranką ant urnos. Tik kažin, ar išgirdo.
Šis išėjimas padėjo susivokti, kad dėkingumas yra labai svarbus ir reikia dėkoti ne vėliau, ne rytoj, o šiandien.
Buvo Žmogus iš didžiosios raidės, Žmogus kuriam viduj skaudėjo, bet visiems aplink norėjo TIK gero.
Afigėno Tau poilsio, Gintarai.
Amžinai mano širdyje“, – jautrius žodžius rašė Vasha.
Kompozitorius Gintaras Reklaitis visada buvo apsuptas žmonių. Palydėti jį į paskutinę kelionę Kauno Panemunės kapinėse taip pat susirinko nemažas būrys spalvingų jį pažinojusių asmenybių: artimieji, geriausi draugai, muzikantai, renginių vedėjai...
Tarp susirinkusių taip pat buvo ir a.a. Lino Rugieniaus mama (prieš 2 metus nuo kraujo vėžio miręs grupės „Naujieji lietuviai“ narys). Daugelis sunkiai tramdė ašaras, vis dar negalėjo susitaikyti su šia netektimi.
Kompozitorius buvo palaidotas kartu su vienu mėgstamiausių jo darbo įrankių – sintezatoriumi AKAI MPC500, rašoma spaudos pranešime.
Artimųjų sprendimu, kapą taip pat papuošė ir kitas jo instrumentas – analoginis sintezatorius MOOG. Šalia velionio nuotraukos taip pat buvo įsmeigtos ir būgnų lazdelės.
Jautrią kalbą ceremonijos metu pasakė artimas bičiulis Laimonas Žiulpa. Apdėjus kapą gėlėmis, atsisveikinus, kompozitorius ir jo talentas paskutinį kartą buvo palydėti susirinkusiųjų plojimais.
Savaitgalį atsisveikinti su savo noru iš gyvenimo pasitraukusiu draugu rinkosi žinomi Lietuvos šou verslo atstovai, buvo ir tokių, kurie užuojautą reiškė socialiniuose tinkluose.
Prie gedulo namų, kuriuose stovėjo urna su G. Reklaičio pelenais, pirmadienį bičiuliai ėmė rinktis likus pusvalandžiui iki laidotuvių pradžios, tačiau jų gretos nebuvo gausios. Iš žinomų žmonių laidotuvėse dalyvavo tik dainininkė Vasha.
Žinią apie netektį Delfi patvirtino buvęs G. Reklaičio kolega Egmontas Bžeskas. 2004-aisiais susikūrusi grupė „Naujieji lietuviai“ stipriai išpopuliarėjo vos per ketverius metus.
NL kūrybinis branduolys buvo trimis muškietininkais save vadinę E. Bžeskas, G. Reklaitis ir Linas Rugienius, kurio, deja, taip pat jau nebėra gyvųjų tarpe. Nors koncertais trijulė nesiskundė ir išleido du albumus, tapusiais auksiniais bei platininiais, apie 2006-uosius iš grupės panoro trauktis G. Reklaitis.
Kolektyvas išsiskirstė ne itin draugiškai, o NL ir toliau tęsė kūrybinę veiklą. Anot Egmonto, tuomet buvo ypatingai pelningas metas, tad praretėjus grupės gretoms, koncertus jis tęsė su Egidijumi Remeikiu.
Bičiuliai G. Reklaičiui skyrė jautrius žodžius
Dėl praeities nesutarimų E. Bžeskas ir G. Reklaitis nebendravo kone 15 metų, tačiau neseniai jiedu susitiko koncerte.
„Šią žinią aš pats neseniai sužinojau iš draugų... Toks gyvenimas.
Mes su Gintaru nebendravome kokius 15 metų, kadangi jis pasitraukė ir atsiribojo nuo mūsų komandos, tačiau, lyg tyčia, susitikome paskutiniame grupės „69 danguje“ turo koncerte.
Susitikome po ilgo laiko, pakalbėjome apie senus laikus“, – pasakojo pašnekovas.
Nors pastaruosius metus kolegos buvo susipykę, būtent dabar, tarsi simboliškai nutraukiant nesantaiką, jiedu netikėtai atnaujino ryšį, susirašė žinutėmis ir nusprendė susitikti.
„Susitikome, pabuvome koncerte, pasvarstėme, ką dar galėtume kartu sukurti, o po to vakare abu išvažiavome savais reikalais. Bendravome po labai ilgos pertraukos.
Po jo išėjimo iš grupės aš koncertuodavau jau su kitais NL nariais.
Labai keista, kad būtent dabar susitikome, gal jis kažką nujautė“, – svarstė žinomas prodiuseris.
Pasak pašnekovo, susitikimo metu G. Reklaitis skundėsi nelengvu gyvenimu, mirė jo tėvai, žinomą vyrą kankino bėdos su alkoholiu, santaupomis.
Kompozitorius bei muzikos prodiuseris Laimonas Žiulpa, kuris buvo, kaip jis teigė, artimiausias G. Reklaičio žmogus, Delfi taip pat pasidalijo savo prisiminimais.
„Buvau likęs, turbūt, vienintelis jo artimas asmuo. Ir jis šalinosi nuo sociumo ir sociumas nuo jo, buvo tarsi atotrūkis.
Gintaras buvo su savotišku požiūriu į gyvenimą, žmones, jam buvo pakankamai sunku surasti bendrą kalbą su dauguma, kurie gyvena savo ritmu, savo vertybėmis.
Paprasčiausiai įvyko takoskyra, o aš buvau žmogus, kuris supranta abi puses, socialiai normatyviškai gyvenančius žmones ir su menišku požiūriu.
Aš mačiau Gintarą mirties išvakarėse, o paskui skambinau, rašiau jam, jis nebekėlė. Įtariau, kad jam kažkas negerai“, – sakė L. Žiulpa.
50-metį perkopusio G. Reklaičio gedi dukra, artimieji, bičiuliai, buvę kolegos ir visi kiti jį pažinoję. Socialinius tinklus užgulė atjautos ir stiprybės šeimai linkinčios žinutės.
Užuojautą bei jautrius prisiminimus socialiniuose tinkluose po vyro mirties skelbė ne vienas žinomas lietuviškos scenos atstovas.
Buvo ne tik atlikėjas, bet ir garsių hitų autorius
Grupė NL iširo 2007-aisiais metais, vėliau buvo įkurta „Tipo grupė“, kurios narius paženklino baisi tragedija – 2008-aisiais per avariją žuvo buvę NL nariai E. Remeikis ir E. Bžesko vietą grupėje pakeitęs Jevgenijus Snytkinas.
Daugelis prisimena grupę „Naujieji Lietuviai“, bet yra pamiršę kitus, didžiulės sėkmės sulaukusius muzikinius projektus, kuriuose G. Reklaitis buvo siela ir varomoji jėga.
Po 90-ųjų, įžengus į laisvą Lietuvą ir atsivėrus muzikos kultūros sienoms, visuose didžiausiuose šalies festivaliuose sužibėjo ir begales jaunimo susižavėjimo klyksmų pelnė popmuzikos grupė „Mercy Dance“.
Daugelis prisimena hitus „Myliu noriu negaliu“, „Bevardė žvaigždė“ „Pabučiuok mane“, „Trečdalis širdies“ ir kt. Gintaras buvo visų šios grupės dainų muzikos ir tekstų autorius.
G. Reklaitis sukūrė daugelį grupės „69 danguje“ hitų kaip „9 Danguj“, „Sniego Karalienė“, „Gyvenu“ , „Važiuoju pas tave“, „Vasara“, „Ašaros“ ir kt.
Savo muzikiniu talentu ir patirtimi Gintaras prisidėjo prie daugelio įvairių muzikos grupių bei projektų. G. Reklaitis dirbo su grupėmis „Ekspresas“, „Mercy Dance“, „69 Danguje“ , „Naujieji Lietuviai“, „Antikvaras“, „RebelHeart“, atlikėjomis Viktorija Mauručaite, Vasha, Aušrine Gerikiene (Tikroji Išdykėlė).
Taip pat vienu metu Gintaras buvo grupės „Rondo“ būgnininkas.
Rašyti komentarą