5 patarimai, kaip atgaivinti pėdų odą

Odos ir kūno priežiūra yra neatsiejama nuo kasdienės rutinos, tačiau kartais pamirštame pasirūpinti ir mažiau matomomis kūno vietomis, pavyzdžiui, pėdomis.

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad moterims skirtos kosmetikos priemonės visais sezonais sulaukia didelio pirkėjų susidomėjimo.

Moterims skirtos kosmetikos ir higienos priemonės pirkėjų dėmesio sulaukia ištisus metus. Populiariausios jų yra kasdienio naudojimo muilai bei dantų priežiūros priemonės

. Pirkėjų susidomėjimo sulaukia ir kremai. Daugiausiai perkama kremų su kolagenu veidui, maitinamųjų ir drėkinamųjų kremų. Visgi, jaučiamas ir kai kurių kosmetikos prekių sezoniškumas.

Pavyzdžiui, šaltuoju metų sezonu išauga rankų kremų ir lūpų balzamų pardavimai. Į pirkėjų krepšelius patenka ir masažinės kempinės, šukos, priemonės nagams“, – sako V. Budrienė.

Vis dėlto reikėtų rūpintis ne tik veidu ar rankomis.

Atvėsus orui, esant drėgmės trūkumui ar avint netinkamą avalinę, pėdos gali išsausėti. Tuomet jos tampa šiurkščios, net įtrūkinėjusios. Pažeistą pėdų vietą gali niežėti, perštėti ar ji gali tapti skausminga, todėl pėdų priežiūra svarbu užsiimti ir namuose.

Visai lengvai galima pasigaminti pėdų odą puoselėjančią priemonę. Ją pasiruošti prireiks vos kelių ingredientų, randamų bene kiekvienos virtuvės spintelėse: medaus, šilto vandens ir cukraus. Šiuo mišiniu trinant pėdų odą nuo jos efektyviai pašalina negyvos odos ląstelės, oda tampa švelni ir išpuoselėta.

Iki“ dalijasi ir dar keliais patarimais, kurie padės pasirūpinti jūsų pėdomis.

5 patarimai nepriekaištingų pėdų link

Mirkykite. Pėdų mirkymas šiltame vandenyje padeda nuraminti ir atpalaiduoti sausą odą, taip pat pagerina pėdų kraujotaką. Prieš mirkydami pėdas šiltame vandenyje, įlašinkite į jį kelis lašelius acto.

Actas pasižymi stipriomis antimikrobinėmis savybėmis, kurios gali padėti dezinfekuoti pėdas ir net panaikinti blogą kojų kvapą. Dar keli naudingi ingredientai, kuriuos verta naudoti mirkant kojas: druska, medus, citrinų sultys, pipirmėčių eterinis aliejus.

Nušveiskite. Pėdų šveitikliai yra populiarios priemonės, padedančios pašalinti negyvas pėdų ląsteles.

Kai kuriuose pėdų šveitikliuose yra dirbtinių kvapiųjų medžiagų, kurios gali dirginti jautrią odą, todėl prieš perkant šias priemones, įsitikinkite, kad jose nėra galimų alergenų ar dirgiklių. O, pavyzdžiui, cheminiai šveitikliai, kurių sudėtyje yra glikolio rūgšties ar pieno rūgšties, veiksmingai suminkština pėdų odą.

Naudokite pemzos akmenį. Pamirkykite pėdas šiltame vandenyje, kad jos suminkštėtų. Sudrėkinkite pemzą šiltu vandeniu. Švelniai sukamaisiais judesiais patrinkite pemzą į suragėjusias vietas.

Nuplaukite negyvą odą nuo pėdų ir nusausinkite švariu rankšluosčiu. Ištepkite kojas pėdų kremu, losjonu ar specialiu aliejumi – po šios procedūros jūsų pėdos taps tarsi šilkinės.

Drėkinkite. Reguliariai drėkindami pėdas, padėsite odoje palaikyti tinkamą drėgmės kiekį. Visgi, losjonų ir drėkinamųjų kremų, kurių sudėtyje yra kvapiųjų medžiagų ir dirbtinių dažiklių, reikėtų vengti, nes šie ingredientai gali pabloginti jau ir taip sausos odos būklę.

Vietoje to, ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra drėgmę išlaikančių medžiagų, tokių kaip šlapalas, alavijas ir hialurono rūgštis.

Išbandykite drėkinamąsias kojines. Norėdami papildomai drėkinti pėdas, galite išbandyti drėkinamąsias kojines su geliu, kurias galite pasigaminti ir patys. Gausiai ištepkite pėdas drėkinamuoju kremu ir užsimaukite medvilninių kojinių porą. Kojines palaikykite bent porą valandų arba per naktį.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder