5 ekspertų patarimai, kaip subalansuoti taupymą ir išlaidas

5 ekspertų patarimai, kaip subalansuoti taupymą ir išlaidas (dar mėgaujantis gyvenimu)

Raskite savo gyvenimo būdui geriausią biudžeto sudarymo metodą

„Nors atrodo, kad ,,FinTok" kas antrą savaitę siūlo naują biudžeto sudarymo tendenciją, – sako finansų specialistė Growley, – geriausias biudžeto sudarymo metodas yra tas, kuris geriausiai tinka jums ir jūsų gyvenimo būdui."

Ji mano, kad biudžetas gali būti toks paprastas arba išsamus, kokio norėtumėte. Iš esmės tai yra jūsų finansų metmenys ir turėtų sekti jūsų numatomas pajamas ir išlaidas kiekvieną mėnesį, taip pat jūsų taupymo tikslus. Growley rekomenduoja išbandyti kelis metodus, kad sužinotumėte, kuris iš jų geriausiai atitinka jūsų poreikius. 

Štai keli įprasti metodai, kuriuos galite išbandyti

Skaičiuoklės biudžetas

Į „Google“ įveskite „skaičiuoklės biudžeto šablonas“ ir būsite nustebinti, kiek skirtingų biudžeto šablonų yra. Galite jį atsisiųsti ir naudoti, įtraukdami asmenines pajamas, išlaidas ir taupymo tikslus. Skaičiuoklės yra ypač patogios, nes galite suformuluoti įvairius stulpelius ir eilutes, kad viską automatiškai pridėtumėte už jus.

Ranka rašytas biudžetas

Jei visiškai nekenčiate darbo su skaičiuoklėmis (rimtai, kodėl langeliai turi būti tokie maži?) ir norėtumėte savo biudžetą susirašyti ranka, galite sekti savo finansus užrašų knygelėje arba vietoj to lentoje. Turėsite užrašyti tuos pačius dalykus, kuriuos įvedėte į skaičiuoklės biudžetą – pajamas, išlaidas ir taupymo tikslus ir viską taip pat turėsite suskaičiuoti ranka.

Biudžeto sudarymo programėlės

Laimei, gyvename pasaulyje, kuriame viskam yra programėlės. Be to, netrūksta biudžeto sudarymo programų, kurias galite naudoti savo finansams tvarkyti. Patikrinkite, galbūt tokią funkciją turi net Jūsų pasirinkto banko progremėlė. 

Nustatykite aiškius išlaidų ir taupymo tikslus

Nuo vakarienės mieste iki kelionių su geriausiais draugais, jau nekalbant apie tą svajonių spintą, kurią bandote susikurti, nesunku daug išleisti. Ir nors dalį savo pajamų tikrai turėtumėte skirti kai kuriems įdomesniems gyvenimo dalykams, svarbu įsitikinti, kad šioje srityje neišlaidaujate per daug. Pasak Growley, daugelis žmonių linkę laikytis 50/30/20 taisyklės, pagal kurią 50 procentų jūsų biudžeto skiriama išlaidoms ir poreikiams, 30 procentų – norams, o 20 procentų – santaupoms.

„Tačiau esant dabartinėms didelėms išlaidoms, tokioms kaip nuoma, mokėjimai už automobilį ir bakalėjos, kartais gali tekti skirti daugiau pinigų savo individualiems poreikiams tenkinti“, – pripažįsta ji.

Jei tai reiškia, kad jūsų išlaidų / taupymo santykis yra daugiau kaip 70/20/10, nesijaudinkite. Svarbiausia, kad turėtumėte aiškų planą (dar žinomą kaip biudžetą), kiek išleidžiate, o ne taupote. Sutaupykite bet kokią sumą, kurią galite patogiai sau leisti – ir darykite tai nuosekliai kiekvieną mėnesį. Laikui bėgant jūsų pajamoms augant, būtinai pakoreguokite ir procentą, kuriuo prisidedate prie santaupų.

Pakeiskite savo taupymo strategiją mokėdami paskolą

Kai pažvelgus į paskolą ar kredito kortelės likutį jaučiate kaip išpila prakaitas ir atrodo, kad jūsų automobilio mokėjimas kiekvieną mėnesį palieka didžiulę skylę jūsų banko sąskaitoje, bet kokių santaupų kaupimas gali atrodyti kaip beprasmiškumas. Ir nors yra gera nykščio taisyklė kiekvieną mėnesį atidėti 20 procentų savo atlyginimo santaupoms, ši strategija gali netikti, jei esate skolingi. Tokiu atveju jums būtų naudingiau dalį tų pinigų skirti skolai sumokėti, o mažesnę dalį rezervuoti santaupoms.

„Nors skolos grąžinimas turėtų būti prioritetas, – sako Growley, – vis tiek svarbu ir toliau atidėti šiek tiek pinigų į taupomąją sąskaitą, kol stengiatės jas sumokėti – net jei tai tik šiek tiek. 

Laikui bėgant atlikite pakeitimus

Kai turėsite biudžetą, nesitikėkite, kad jis išliks toks pat amžinai. Nesvarbu, ar tai būtų padidinimas, paaukštinimas, ar staiga supratus, kad latte dabar kainuoja gerokai daugiau nei esate įpratę, jūsų pajamos ir išlaidos nuolat keičiasi.

Taigi turėtumėte tikėtis, kad jūsų biudžetas taip pat nuolat keisis. Growley rekomenduoja periodiškai peržiūrėti savo biudžetą, taip pat numatyti visas dideles išlaidas ar išlaidas, kurių galite tikėtis. Ji taip pat sako, kad prireikus svarbu atlikti pakeitimus, ypač kai pastebite raudonas vėliavėles. „Jei mėnesio pabaigoje sandėliuke liko tik duona ir vanduo“, – sako ji, – gali būti gera idėja iš naujo įvertinti ir pakoreguoti savo bakalėjos biudžetą."

Padidinkite savo santaupas investuodami

Kai turėsite pinigų, sutaupytų skubios pagalbos fonde (Growley rekomenduoja sutaupyti nuo trijų iki šešių mėnesių pragyvenimo išlaidoms), galite pradėti investuoti. „Jums nereikia didelės pinigų sumos, kad pradėtumėte investuoti – kelių šimtų eurų užtenka norint pradėti“, – sako Growley. 

Parengta pagal: www.theeverygirl.com

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder