Dėl kaltinimų išdavyste suimtas vyriausiasis Rusijos hipergarsinių raketų mokslininkas
Instituto mokslinis direktorius Vasilijus Fominas Rusijos naujienų agentūrai TASS sakė, kad A. Šipliukas buvo išsiųstas į Lefortovo ikiteisminio sulaikymo centrą Maskvoje.
Jis sulaikytas po to, kai birželio 27 d. buvo suimtas vyriausiasis instituto mokslinis darbuotojas Anatolijus Maslovas, kuris įtariamas perdavęs valstybės paslaptį sudarančius duomenis, susijusius su hipergarsinėmis raketomis.
Ką reikia žinoti apie hipergarsines raketas, kuriomis Rusija atakuoja Ukrainą
Instituto interneto svetainėje nurodoma, kad Šipliukas vadovauja technologijų laboratorijai, kurioje įrengti unikalūs vėjo tuneliai, specialiai sukurti hipergarsinėms sąlygoms imituoti.
Birželio 30 d. Novosibirsko Sovetsko rajono teismas suėmė kitą mokslininką, Rusijos mokslų akademijos Sibiro filialo Lazerinės fizikos instituto tyrėją Dmitrijų Kolkerį.
Kolkeris buvo sulaikytas dėl kaltinimų valstybės išdavyste už tariamą bendradarbiavimą su Kinijos saugumo tarnybomis, pranešė "Reuters".
Kolkeris, kuriam buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos vėžys, mirė pervežamas iš ikiteisminio sulaikymo centro.
Rusijos, Kinijos ir Jungtinių Valstijų karinės jėgos kuria hipergarsinius skraidančius ginklus.
Tai labai manevringi ginklai, kurie teoriškai gali skrieti hipergarsiniu greičiu, koreguodami kursą ir aukštį, kad galėtų skristi nepastebėti radarų ir aplenkti priešraketinę gynybą.
Ekspertai teigia, kad nuo tokių ginklų būtų neįtikėtinai sunku apsisaugoti.
Manoma, kad Rusija savo arsenale turi HGV - sistemą "Avangard", kuri, kaip 2018 m. teigė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, yra "praktiškai neįveikiama" Vakarų oro gynybai.
Uliana Pavlova ir Jonny Hallam, CNN
Rašyti komentarą