Paprašė Berlyno leidimo perduoti tankus "Leopard"

Viena šalis oficialiai paprašė Berlyno leidimo perduoti tankus "Leopard" Ukrainai

Viena iš šalių, eksploatuojančių Vokietijoje pagamintus tankus "Leopard", paprašė Berlyno leidimo perduoti sunkiąją šarvuotąją techniką Ukrainai.

"Kaip suprantu, šiandien gautas oficialus prašymas iš šalies - nežinau jokios išsamesnės informacijos apie tai, kas ir ką - ir akivaizdu, kad tai yra procesas, kurį reikia atidirbti", - sakė JK gynybos sekretorius Benas Wallace'as "Sky News" po derybų su 10 sąjungininkų karinėje bazėje Estijoje.

Paklaustas, ar, jo nuomone, Vokietija turėtų sutikti su tankų perdavimu, J. Wallace'as atsakė: "Noriu, kad būtų kuo daugiau tankų Ukrainos pastangoms paremti.

Tai nėra jokia paslaptis. ...

Jei norime Kremliui pranešti, kad nepasiduodame, kad padvigubinsime pastangas, tankai yra to dalis." 

Susitikime taip pat dalyvavęs Lietuvos gynybos ministras Arvydas Anušauskas agentūrai "Reuters" sakė, kad penktadienį, sausio 20 d., JAV oro pajėgų bazėje Vokietijoje vyksiančiame svarbiame susitikime kelios šalys paskelbs apie savo ketinimus siųsti tankus "Leopard" Ukrainai.

"Kai kurios šalys tikrai atsiųs "Leopard" tankų į Ukrainą, tai neabejotina", - sakė jis.

Vokiečių tankai "Leopard" Ukrainai - ką verta žinoti 

Vokietija ir toliau atsisako tiekti Ukrainai tankus, skirtus Rusijos agresijai atremti.

Be to, Vokietija turi eksporto licenciją, todėl bet kuri šalis, norinti tiekti Ukrainai "Leopard" iš savo atsargų, turi gauti Berlyno leidimą.

Kol kas Berlynas tam nesuteikė žalios šviesos, todėl Ukrainos valdžios institucijos paragino Vokietijos partnerius persvarstyti savo požiūrį.

Sausio 11 d. vizito Ukrainoje metu Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda paskelbė, kad jo šalis perduos tarptautinei koalicijai 14 vienetų vokiškų tankų "Leopard".

Kalbėdamas apie planus perduoti "Leopardus" Ukrainai, Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis sakė, kad Vokietijos sutikimas nėra būtina sąlyga.

"Vokietijos sutikimas čia yra antraeilis dalykas.

Arba greitai gausime šį sutikimą, arba tai padarysime patys", - sakė jis. 

Be to, Ukraina ir partneriai vis labiau spaudžia Vokietiją pradėti perduoti tankus.

Dieną prieš tai Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad jo šalis sutiks su tuo tik tuo atveju, jei JAV pradės tiekti savo tankus "Abrams".

Vėliau naujasis Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius pareiškė, kad Vokietijos tankų tiekimo Ukrainai procesas neturėtų būti siejamas su JAV tankų perdavimu.

JAV neperduoda "Abrams" Ukrainai, pabrėždama, kad tai nėra prasminga.

Sausio 19 d. Ukrainos užsienio reikalų ir gynybos ministerijų vadovai Dmytro Kuleba ir Oleksijus Reznikovas bendrame pareiškime paragino visas valstybes partneres paspartinti ginklų tiekimą.

Visų pirma kreipimasis buvo skirtas Kanadai, Danijai, Suomijai, Vokietijai, Graikijai, Nyderlandams, Norvegijai, Lenkijai, Portugalijai, Suomijai, Vokietijai, Ispanijai, Švedijai, Turkijai, turinčioms "Leopard" tankų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder