Vieni dairosi būsto, kiti investicijos: nedidelis namas vos už 12 tūkst. eurų

Pavasarį gyventojai užplūdo modulinių namelių statytojus. Jie pastebi, kad žmonės modulinius namus perka ne tik poilsiui, bet ir nuolat gyventi ar investuoti. Tokiam nameliui įsigyti užtenka ir 12 tūkst. eurų. Todėl jeigu gyventojai neįperka butų ar namų, renkasi gyvenimą moduliniuose nameliuose arba juos nuomoja kitiems poilsiui.

 

Įmonės „Namų alėja“ atstovas Antanas pasakojo, kad vos atšilus orams žmonės ima domėtis moduliniais namais.

„Siūlome įvairius namus, tiek karkasinius, kuriuos statome vietoje, tiek modulinius, kuriuos atvežame į norimą vietą. Tokių namų statymo sezonas prasideda pavasarį ir tęsiasi iki rudens pabaigos.

Pastebime, kad daugėja tokių namų gamintojų, konkurencija padidėjo.

Tačiau pardavimų tempas nuo praeitų metų visiškai nesiskiria. Žmonės perka modulinius namus tiek poilsiui, tiek laikinam gyvenimui“, – komentavo įmonės atstovas.

Moduliniai nameliai

1

Moduliniai nameliai. „Namų alėja“ nuotr.

2

Moduliniai nameliai. „Namų alėja“ nuotr.

3

Moduliniai nameliai. „Namų alėja“ nuotr.

4

Moduliniai nameliai. „Namų alėja“ nuotr.

Jis skaičiavo, kad įmonė per mėnesį pagamina 10–15 modulinių namelių.

„Esame užsitikrinę stabilią tiekimo grandinę iš Švedijos. Medžiagų laukti ilgiau nei pernai tikrai nereikia. Su darbuotojais situacija taip pat gana gera, bet neideali. Šiuo metu visiems sektoriams sunku surasti darbuotojų“, – kalbėjo įmonės atstovas.

Pasak jo, norint moduliniu nameliu džiaugtis dar vasaros viduryje, jį reiktų užsisakyti jau dabar.

„Šiandien užsisakęs modulinį namelį, jį klientas gaus birželio gale. Todėl namelius patartina užsisakyti kuo anksčiau.

Žmonės dažniausiai ieško ir perka poilsiui skirtus namelius iki 42 kvadratinių metrų ploto. Juos nori statyti gamtoje, prie vandens. Dažniausiai namelius statome Vilniaus, Kauno rajonuose ir pajūryje“, – pasakojo įmonės atstovas.

Modulinį namą renkasi investicijai

Įmonės atstovas Antanas tikino, kad namelių kainos nesikeitė pastaruosius dvejus metus.

„Šiuo metu norint įsigyti namelį reikėtų turėti bent 12 tūkst. eurų. Kaina tikrai patraukli, o jeigu žmonėms vis tiek trūksta lėšų, namelius jie gali įsigyti išsimokėtinai.

Šiais metais išaugo pirkėjų skaičius, kurie naudojasi išsimokėjimo galimybe. Tikriausiai tai lemia suprastėjusi gyventojų finansinė padėtis“, – atkreipė dėmesį įmonės atstovas.

Anot jo, ne visiems moduliniams nameliams reikia statybų leidimų.

„Jeigu statinys nėra prijungtas prie komunikacijų (vandens, elektros, dujų) ir turi neprijungtas energijos sistemas, pavyzdžiui, turi saulės jėgainę ant stogo, nuotekų ir vandens talpas, tada jiems leidimų nereikia. Nes tai yra kilnojamas statinys.

Tačiau jeigu namelis yra pastatomas ir prijungiamas prie komunikacijų, tada jam reikės supaprastinto leidimo statybai. Tačiau jį gauti gana paprasta“, – komentavo įmonės atstovas.

Jo teigimu, žmonės tokius namelius stato ne tik sau, bet įžvelgia ir verslo galimybę.

„Poilsis gamtoje Lietuvoje populiarėja. Todėl žmonės dažnai pasistato modulinį namelį ir jį nuomoja. Tai yra patraukli investicija, nes namelis gali kainuoti vos 12 tūkst. eurų, o grąža siekti 100 eurų ar 200 eurų už parą“, – sakė įmonės atstovė.

Neįperka buto ar namo, renkasi modulinį namelį

Įmonės moduliniainameliai.lt projektų vadovė ir direktorė Aurelija pasakojo, kad klientai jau užsisako sodo namelius, prekybvietes, ofisus ir iki 80 kvadratinių metrų ploto gyvenamuosius namus.

„Namelius priklausomai nuo dydžio pagaminame per 2–3 mėnesius. Jeigu žmonės nori jau vasarą džiaugtis nameliu, jį užsisakyti reikėtų žiemos pabaigoje.

Dažniausiai žmonės namelius perka poilsiui arba komerciniams tikslams. Dažnai klientai užsisako laikinus ofisus, kol stato naujus ir didelius pastatus“, – pasakojo Aurelija.

Anot jos, žmonės šiuo metu neįperka gyvenamųjų namų, butų, todėl ir nuolatiniam gyvenimui renkasi modulinį namą.

„Gyventojai ieško pigesnių alternatyvų. Pas mus nedidelis gyvenamasis namelis, 36 kvadratinių metrų ploto su atskiru miegamuoju, virtuve, vonios kambariu, visiškai įrengtas kainuoja šiek tiek daugiau nei 30 tūkst. eurų.

Ir jame galima gyventi tiek vasarą, tiek žiemą“, – komentavo įmonės direktorė.

Anot jos, nameliai statomi pagal kiekvieno kliento poreikius ir galimybes.

„Pavyzdžiui, jeigu žmogus turi senus pamatus, galime namelį pritaikyti pagal juos. Tai irgi padeda sutaupyti lėšas.

Be to, kiekviena suprojektuotą namelį galime pakeisti – padidinti arba sumažinti. Pavyzdžiui, žmogus nusiperka modulinį namą, o kitais metais jį gali pasididinti“, – apie namelių didinimo ar mažinimo galimybes pasakojo įmonės direktorė.

Kada statybų leidimų nereikia?

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos komentavo, kad jeigu objektas yra priskiriamas kilnojamiems daiktams (tai daiktai, kuriuos galima perkelti iš vienos vietos į kitą nepakeitus jų paskirties ir iš esmės nesumažinus jų vertės),jis nelaikomas statiniu.

„O objektai, kurie nelaikomi statiniais, Statybos įstatymo bei statinių statybą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimai netaikomi, taip pat nėra išduodami statybą leidžiantys dokumentai (SLD).

Dėl kilnojamųjų daiktų naudojimo konkrečioje teritorijoje konsultuoja tos teritorijos savivaldybės administracija. Prievolė taikyti Statybos įstatymą ir statybos techninius reglamentus atsirastų tada, jei panaudojant kilnojamąjį objektą, pavyzdžiui, mobilų namelį, konteinerį, skydą ar kitą objektą, būtų sukuriamas nekilnojamasis daiktas. T. y. statinys (pastatas), turintis laikančiąsias konstrukcijas, kurios visos , ar jų dalis, sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus“, – aiškino inspekcija.

Anot jos, gyvenamosios paskirties pastatams, nepriklausomai nuo jų dydžio visada privaloma parengti projektą ir gauti SLD, kurį išduoda meras arba ar jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder