Įgyvendintas projektas suteikia galimybę analizuoti popamokinių veiklų, finansuojamų Savivaldybės ir valstybės lėšomis, lankomumą bei padės išvengti atsiskaitymo grynaisiais pinigais mokyklose.
Tokia atsiskaitymo sistema, kai už maistą sumokama per TAMO piniginę, jau yra naudojama 50 Lietuvos mokyklų Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilniuje, Kaune, taip pat Jonavos, Kauno Plungės, Tauragės ir Utenos rajonuose.
Galimybė stebėti būrelių lankomumą
Įdiegus neformaliojo vaikų švietimo lankomumo apskaitos sistemą, galima matyti kiekvienos dienos būrelių, treniruočių lankomumą Gargždų sporto centre, Gargždų muzikos mokykloje, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre, VšĮ „Gargždų futbolas“ bei pas laisvuosius mokytojus.
„Mokiniai, atvykę į užsiėmimą, el. mokinio pažymėjimu tiesiog pasižymi nuskaitymo įrenginyje. Taip galime matyti, kaip mokiniai lanko konkrečius užsiėmimus, pas kokius mokytojus.
Manome, kad šie duomenys padės efektyviau naudoti Savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšas, skirtas neformaliam švietimui. Remdamiesi gautais duomenimis, galėsime priimti reikalingus sprendimus, padėsiančius gerinti neformaliojo švietimo kokybę bei prieinamumą.
Žinoma, planuose ir elektroninio mokinio pažymėjimo naudojimo galimybių plėtra“, – sako Administracijos direktoriaus pavaduotoja, projekto savininkė Rasa Petrauskienė.
Sistema jau veikia, tačiau daliai mokinių dar reikia ugdyti įproti su savimi nešiotis mokinio pažymėjimą. Viliamasi, kad ilgainiui su mokytojų, trenerių ir tėvų pagalba mokiniai įpras turėti pažymėjimą ir dėl to problemų nekils.
Valgyklose – atsiskaitymas kortelėmis
Dar vienas el. mokinio pažymėjimo panaudojimo būdas – atsiskaitymas mokyklų valgyklose.
„Siekiant išvengti atsiskaitymo grynaisiais pinigais mokyklų valgyklose, jose pastatyti kompiuteriniai kasos aparatai, kurie sudaro galimybę susimokėti el. mokinio pažymėjimais ir banko kortelėmis. Tėvams mokinio el. pažymėjimą reikia papildyti norima pinigų suma, kurią vaikas galės išleisti tik valgykloje.
Tai ne tik patogu, bet ir saugu. Vaikams nereikia nešiotis grynųjų pinigų, o tėvai džiaugiasi, kad žino, jog už juos perkamas tik valgyklos maistas, taip pat tėvai TAMO dienyne gali matyti, ką vaikas valgė, priklausomai nuo to, kaip detaliai valgyklos vedėja į programą yra suvedusi patiekalus“, – teigia Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė.
Tėvams, aktyvuojantiems mokinio pažymėjimą TAMO dienyne, kyla klausimų dėl administravimo mokesčio.
„Atkreipiame dėmesį, kad tėvams mėnesinis administravimo mokestis nėra taikomas, o jei mokinio el. pinigine nebesinaudojama, tuomet tėvams pakanka atsiųsti prašymą pagal pavyzdį TAMO dienyne dėl pinigų grąžinimo per 6 mėn. laikotarpį nuo paskutinės atliktos operacijos ir visas pinigų likutis bus grąžinamas į sąskaitą nemokamai, netaikant jokio papildomo administravimo mokesčio“, – teigia projekto vadovė, Švietimo ir sporto skyriaus mentorė Nijolė Gotlibienė.
Jei TAMO piniginė tampa nenaudojama ir tėvai per 6 mėn. nesikreipė dėl likučio sugrąžinimo, tuomet sistema turi teisę kiekvieną mėn. nurašyti po 5 Eur (jei yra mažiau, tai tą sumą, kuri yra), iki kol pinigų TAMO piniginėje neliks. Vienintelis mokestis tėvams – 10 centų už TAMO piniginės papildymą, nesvarbu kokia suma pildoma.
„Prašome tėvelius būti kantrius. Tai tik pati šios elektroninės atsiskaitymo sistemos naudojimo pradžia, todėl gali kilti ir nežymių nesklandumų, dar trūksta ir įpročių, ir įgūdžių ja naudotis tiek vaikams, tiek valgyklų darbuotojams.
Tačiau tikimės, kad per keletą mėnesių, kol pereisime prie visiško elektroninio atsikaitymo, jau būsime įgudę ir toliau viskas vyks sklandžiai“, – sako Nijolė Gotlibienė.
Planuojama, kad nuo 2022 m. balandžio 1 d. bus prieita prie visiško elektroninio atsiskaitymo, išskyrus mokyklų skyrius, į kuriuos maistas yra atvežamas ar gaminamas skyriaus valgykloje, ir mokiniai ar darbuotojai negali atsiskaityti kitokiu būdu: Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriuje, Dovilų pagrindinės mokyklos Šiūparių skyriuje, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinio, pradinio, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriuje.
Rašyti komentarą