šildymo sezonas

Šildymo sezono pradžia – 7 patarimai, kad būtų šilta ir pigu

(2)

Prasidėjęs šildymo sezonas dažnam būsto savininkui reiškia naujus nemalonius netikėtumus – nešyla, šyla nevienodai, kaitina per daug. Nesvarbu gyvenate daugiabučio bute ar nuosavame name – štai septyni patarimai, galintys padėti ne tik išspręsti šildymo problemas, bet ir pagerinti šildymo kokybę.

Keturi patarimai individualiam namui

  • Prasidėjus šildymo sezonui privačiame name, jei sumontuota paprasta šildymo sistema, reikia patikrinti ir „išmasažiuoti“ balansinius vožtuvus, nes per vasarą kai kurie jų gali būti užstrigę. Šio veiksmo nereikia atlikti, jei turite išmanią grindinio šildymo valdymo sistemą, kaip naujasis Danfoss ICON2™. Šis įrenginys pats automatiškai sistemingai „pažadina“ balansinius vožtuvus, kad jie nestrigtų.

 

  • Norint, kad prasidėjus šildymo sezonui nereiktų viename kambaryje šalti, kitame kaisti, senųjų šildymo sistemų savininkai turėtų patikrinti ar šildymo sistema neišsibalansavo. Arba, dar nevėlu, pakeisti ją išmania, kuri automatiškai paskirstys srautus po visas patalpas atsižvelgdama į nustatytą temperatūros režimą kiekvienopje patalpoje. Pavyzdžiui, Danfoss ICON2™ pats įvertina situacija atskirose patalpose ir automatiškai valdydamas srautus užtikrina numatytą temperatūros režimo palaikymą. Prie vieno ICON2™ modulio galima prijungti 15 termostatų ir terminių pavarų, o į vieną sistemą gali būti sujungti 4 moduliai, tad sistema gali valdyti net 60 terminių pavarų ir termostatų!

 

  • Jei jau turite išmanią šilumos valdymo sistemą peržiūrėkite nustatymus – naudokite dienos ir nakties režimus. Tai leis ne tik geriau išsimiegoti, bet ir sumažins išlaidas – patalpų temperatūrą sumažinus 1 laipsniu galima sutaupyti net iki 5 proc. energijos. Su išmania šilumos valdymo sistema tai padaryti nesudėtinga. Pavyzdžiui, ICON2™ suderinama su pagrindinėmis rinkoje esančiomis balso integracijų sistemomis „Amazon Alexa“ ir „Google Assistant“, tad šią šildymo ir vėdinimo kontrolės sistemą galima valdyti net balsu. Norint valdyti sistemą telefonu, užteks įsidiegti programėlę „Danfoss Ally“ ir galėsite reguliuoti temperatūrą bei sužinoti apie situaciją namuose iš bet kurios pasaulio vietos.

 

  • Jei dar neturite išmanios šilumos valdymo sistemos – pagalvokite, dar ne vėlu ją įsirengti. Automatinis šildymo valdymas padeda sutaupyti iki 25 proc. energijos. Šildymo sistemos valdymo keitimas – nėra sudėtingas, daug investicijų ir darbo reikalaujanti operacija. Pavyzdžiui, ICON2™ vandeninio grindinio šildymo sistema gali būti laidinė, belaidė ir hibridinė. Sistema veikia „Zigbee 3.0“ protokolu, tad galima valdyti šildymo sistemą naudojant trečiųjų šalių išmaniųjų namų sprendimus „Zigbee“ pagrindu. Belaidžius vos 16 mm storio termostatus galima tvirtinti magneto pagalba, kas leidžia lengvai keisti jų įrengimo vietą, pavyzdžiui, perstatant kambaryje baldus.

Trys patarimai daugiabučių gyventojams

  • Jei gyvenate viršutiniame aukšte, nepamirškite, jog jums reikia nuorinti radiatorius. Taip pat reiktų „pamankštinti“ mechaninius termostatus, nes jie nuo ilgo neveikimo gali būti užstrigę. Geriausias pasirinkimas būtų pakeisti termostatus į elektroninius – pastarieji daug greičiau reaguoja į temperatūros pokyčius, tad namuose bus didesnis temperatūros komfortas.

 

  • Jei turite išmanią šildymo sistemą, nepamirškite patikrinti jos nustatymų. Dieną patalpose rekomenduojama palaikyti apie 21 laipsnį šilumos, o miegui idealiai tinka apie 18 laipsnių šilumos. Siekiant taupyti specialistai rekomenduoja, kad dienos ir nakties režimo temperatūros nesiskirtų daugiau kaip 3 laipsniais. Priešingu atveju šildymo sistema norėdama padidinti temperatūrą iki dieninio režimo gali sunaudoti daugiau energijos, nei jos buvo sutaupyta per naktį.

 

  • Jei namuose šiluma reguliuojama termostatais, dabar pats laikas pakeisti juos automatiniais, sujungtais į vieną išmanią šildymo sistemą kaip „Danfoss Ally“. Šilumos valdymas dėl apskaitos specifikos ne visuose daugiabučiuose leis sutaupyti, tačiau didesnį temperatūros komfortą tikrai pajusite.

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder