Trejus metus išlaikymo vaikams nemokėjusiam vyrui iškelta byla

Nusikaltėlių tautybę siūloma nuslėpti

(2)

Seime užgimė idėja, kad nereikėtų skelbti nusikaltimu įtariamų asmenų tautybės. 

Parlamentaras Vytautas Gapšys sakė, kad apie tai diskutavo su teisingumo ministre.

„Šiandien, manau, galime surasti šiuo atveju bendrą sutarimą, tai yra išbraukti, kad teismo nuosprendžiuose privalomai yra įrašoma tautybė.

Šis klausimas kilo labai atsitiktinai.

Tiesą sakant, skiriant teisėjus dažnai tenka paprašyti, kad parodytų savo priimtus nuosprendžius, sprendimus, kad įvertintume, kaip jie dirbo, kokia filosofija rėmėsi, surašydami savo procesinius dokumentus.

Viename iš tų sprendimų, byloje, kuri nebuvo niekuo susijusi su tautybe, buvo tiesiog pirmuosiuose sakiniuose įrašyta, kad lenkas padarė ten... kad tas asmuo, kuris yra įtariamas, kaltinamas padaręs nusikaltimą, yra būtent lenkų tautybės.

Aš tada net nešiau į Seimo salę, rodžiau Žmogaus teisių komiteto pirmininkui tą klausimą ir sakiau: kam to reikia?

Kaip susijusi tautybė su tuo nusikaltimu? Tada jau kilo diskusija, kad to nereikia. Ir pasirodo, kad teisėja buvo teisi - mūsų įstatymas to reikalauja, reikalauja įrašyti tautybę.

Daugelis teisėjų to nedaro, o teisėja, sąžiningai žiūrėdama į įstatymo raidę, tai padarė ir buvo visiškai teisi, todėl tikrai kilo nuo to laiko susitikus su teisėjais pažadas, kad mes tą nuostatą pataisysime.

Mano manymu, ji yra visiškai perteklinė, nereikalinga, nebeatitinka šiuolaikinių įstatymų dvasios, gal net ir taip galima pasakyti, todėl teikiu šitą projektą, siūlau pritarti jam ir svarstymo stadijoje įvertinti", - per plenarinį posėdį postringavo V.Gapšys.

Seimo Žmogaus teisių komiteto narys Andrius Navickas, kuris, beje, priklauso konservatorių frakcijai, padėkojo... „darbiečiui"!

„Aš labiau netgi norėčiau padėkoti jums, nes gerai pamenu, kai ir praeitoje kadencijoje išryškėjo problema, kai dar buvau Žmogaus teisių komitete.

Iškilo natūrali problema, kai su romų tautybės žmonėmis kalbėjome, sakė, dažniausias pranešimas, kuris atsiranda antraštėse, - „Romų tautybės žmogus kažką nužudė", nors apie lietuvių tautybės žmogų tarsi taip nesakome.

Ir tada pradėjome klausti, iš kur?

Pasirodo, kad tikrai policija turi taip įrašinėti, bet mums tada buvo vis dėlto žadėta (dėl to jums ačiū, kad jūs pasirūpinote), buvo žadėta, kad policija pati sutvarkys tuos reikalus, panaikins tuos reikalavimus, bet turbūt tikrai reikėjo įstatymo pataisos.

Palaikysiu ir tikrai noriu padėkoti už svarbią iniciatyvą", - dėstė A.Navickas.

„Ačiū. Nieko negaliu... Aš manau, kad tai turėtų būti komitete įvertinta, galbūt ir kituose procesiniuose dokumentuose ta tautybė įrašoma pertekliniu būdu.

Aš šiuo atveju paėmiau nuosprendžius, bet aš manau, kad dar pasitaiko pas mus.

Aš beveik neabejoju, kad labai retas nusikaltimas yra susijęs su tautybe, gal vienas kitas tautinės nesantaikos kurstymo, kur galėtų turėti prasmę, o kitur yra visiškai beprasmis, visiškai nesusijęs su tauta dalykas.

Todėl manau, kad jis turėtų tiesiog išnykti iš įstatymo", - reziumavo V.Gapšys.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder