„Miško kuopa“ valys ir Klaipėdos rajono miškus

Valstybinių miškų urėdija rugsėjo 11 d. pirmą kartą rengia visuotinę miškų tvarkymo akciją „Miško kuopa“, į kurią kviečia visus neabejingus gamtai piliečius.

Akcija vyks Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose visoje Lietuvoje - iš viso 38 vietose, į kurias talkos dalyvius iš nustatytų susirinkimo vietų į miškus palydės urėdijos miškininkai. Vietos, kuriose vyks miškų tvarkymo talka, miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaričių ar statybinių atliekų.

„Nors visuomenė miškus vadina viena didžiausių Lietuvos vertybių, norime grybauti, uogauti ir ilsėtis švariuose miškuose, tačiau mūsų surenkamų šiukšlių skaičiai rodo - kasmet miškuose auga vis didesni šiukšlių kalnai“, - sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Didžiausią rūpestį miškininkams kelia į miškus verčiamos buitinės bei stambių gabaritų atliekos. 2018 m. miškuose išmestų nenaudojamų padangų rasta beveik 99,7 tonos, 2019 m. - 157 tonos, o pernai Valstybinių miškų urėdijos miškininkai Lietuvos miškuose surinko daugiau kaip 268 tonas gyventojų išmestų padangų. Tai reiškia, kad pernai surenkamų padangų skaičius padidėjo daugiau nei dvigubai.

Neatsakingai išmestos padangos dūla ir išskiria sveikatai pavojingas medžiagas bei sunkiuosius metalus. Esant karštiems orams kyla ir nemenkas gaisrų pavojus, o deganti guma skleidžia itin toksiškus dūmus. Tokie gaisrai yra sunkiai gesinami ir gali užsitęsti net iki kelių savaičių. Padangos gamtoje yra net 120-140 metų.

Vakarų Lietuvoje akciją „Miško kuopa“ koordinuos Kretingos ir Šilutės regioniniai padaliniai. Kretingos padalinys norinčiuosius prisijungti prie miško valymo akcijos kviečia rugsėjo 11 d. 10 val. atvykti į PC „Rimi“ automobilių stovėjimo aikštelę (Nidos g. 1, Dercekliai, Priekulės seniūnija, Klaipėdos r.). Iš čia, pasak Šernų girininkijos girininko Arūno Samoškos, akcijos dalyviai važiuos valyti miškų tarp Priekulės ir Dituvos sodų, tačiau šiukšlių daug ir Šernų girioje, ir miškuose prie Kiškėnų sodų.

„Smulkių šiukšlių mažėja, visuomenė sąmoningėja, tačiau didelė bėda yra su stambiomis, ypač statybinėmis, atliekomis. Miškuose žmonės dažnai atsikrato šiferio. Manau, dėl to, kad norint išmesti šią medžiagą į sąvartyną yra daug rūpesčių: mokestis, specialus supakavimas ir vežti toliau“, - komentavo A. Samoška.

Girininkas pasidžiaugė, kad prieš kelerius metus sugavus šiukšlintojus, kurie teršė gamtą dideliais kiekiais naudotų padangų, šios taršos mūsų krašte sumažėjo, tačiau miškuose randama nemažai senų baldų, buities rakandų.

„Įtariame, kad tai gali būti nelegalaus šiukšlių verslo pasekmė. Norintieji išvalyti namus, sumoka už paslaugą, kad seni rakandai būtų išvežti į sąvartyną, tačiau būna apgauti ir jų atliekos atsiduria miške“, - spėjo girininkas ir kvietė visus norinčiuosius prisijungti prie miško valymo.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder