Ministrui Kęstučiui Navickui - dar viena interpeliacija

Dabartinė opozicija antradienį inicijuos interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui, kurį bando ginti dabartiniai valdantieji. Įdomu, kad kai Sauliaus Skvernelio Vyriausybėje jis buvo aplinkos ministras, dabar jį ginantys valdantieji buvo opozicijoje ir tada patys K.Navickui rengė interpeliaciją.

Interpeliaciją 2018-aisiais tuometiniam aplinkos ministrui inicijavo konservatoriai, o vienas jų lyderių, Jurgis Razma, netgi tikino: akivaizdu, jog K.Navickui pareigos per sunkios. Savo ruožtu tuometinis premjeras S.Skvernelis vylėsi, kad interpeliaciją K.Navickas atlaikys, nes „daug padarė sprendžiant įsisenėjusias ir skaudžias problemas, interpeliacijoje keliamuose klausimuose įžvelgiu tam tikrą savotišką bandymą pakerštauti".

Dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Naujoje interpeliacijos iniciatyvoje K.Navickui pateikiami net 36 klausimai. Pirmiausiai reiškiamas priekaištas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginio plano 2023-2027 metams rengimo.

Mat opozicijos atstovas Kęstutis Mažeika „atkasė", kad sudaryta 464 tūkst. eurų vertės sutartis (nors interpeliacijoje minima 384 tūkst. eurų suma) dėl ekspertų konsultacijų, vienas iš ekspertų - Vageningeno universiteto institutas, iš kurio atėjo dirbti ministro patarėja. Taip pat subrangovas yra Baltijos aplinkos forumas, kuriame prieš tai dirbo ministras.

Pasak K.Mažeikos, tai - akivaizdus interesų konfliktas.

„Europos Komisija Lietuvos dokumentui pateikė net 219 pastabų ir nurodė, kad identifikuotoms silpnybėms įveikti nėra priemonių. Juo labiau kad per visą Lietuvos istoriją tai daugiausia kritinių pastabų sulaukęs, ir visa apimtimi grąžintas taisyti dokumentas", - pastebi interpeliantai.

Todėl pasiteiravo, kiek plano rengimas iš viso kainavo, kaip buvo atrinkti ekspertai, kokie jų ryšiai su ministerijos vadovybe, ar nereikėtų prisiimti atsakomybės už lėšų švaistymą, mokant už nekokybiškas paslaugas ir t.t.

Opoziciją domina ir „žemiškesni" klausimai.

„Kasmet iš pieno gamybos pasiraukia po 3000 ūkių ir sumažėja po 8000 karvių. Kokiomis priemonėmis ketinama stabilizuoti pieno gamybą? Kiaulininkystėje situacija - katastrofiška.

Vyriausybė, tai matydama, patvirtino priemonę kiaulininkystei gelbėti, būtina skubi reakcija. Kodėl ŽŪM daugiau kaip mėnesį nesugeba paruošti paramos skyrimo taisyklių? Kokius sprendimus priėmėte reaguojant į sudėtingą situaciją trąšų rinkoje?

Kokiomis priemonėmis ministras planuoja pritraukti jaunimą ir jaunus specialistus į kaimą, kai šiuo metu uždarinėjamos mokyklos, ligoninės ir tokiu būdu menkinamas kaimiškų vietovių patrauklumas jauniems žmonėms jose kurtis?

Ar bus sudarytos sąlygos kaimiškų vietovių jaunimui lengviau įstoti į Žemės ūkio bei Veterinarijos akademijas?", - tokiais ir panašiais klausimais bus kankinamas K.Navickas.

Respublika.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder