Sugriežtinus karantiną, lietuviai mažiau keliauja apsipirkti

Žino ne visi: štai ką daryti, kad parduotuvėse gautumėte 10–20 proc. nuolaidą

(1)

Didieji prekybos tinklai turi lojalumo korteles arba programėles, dėl kurių pirkėjai gali gauti daugiau nuolaidų, kaupti pinigus, o vėliau juos panaudoti. Vis tik, kol vieni pirkėjų pagal amžių neskirsto, kiti jau kurį laiką papildomai siūlo 10 ar 20 proc. nuolaidas būtent pensininkams.

Vienur pigiau senjorai gali apsipirkti būtent pirmadieniais, kitur – kiekvieną dieną iki 11 val. Vienas prekybos tinklas siūlo nuolat aktyvią net 20 proc. nuolaidą būtent gyvūnų prekėms.

Su lojalumo kortele vyresnio amžiaus žmonės pigiau gali apsipirkti ir vaistinėse.

Vis tik kitur tokių lengvatų pensininkams nėra, o kai kur dalis jų negali pasinaudoti net įprastomis akcijomis, mat parduotuvė neturi fizinės nuolaidų kortelės.

Kam ir kada taikomos nuolaidos?

„Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė nurodė, kad prekybos tinkle vyresniems žmonėms yra išskirtinai taikoma 10 proc. pirkinių krepšelio nuolaida kasdien iki 11 val.

Taip pat jiems visada, parduotuvių darbo laiku, yra skiriama 20 proc. nuolaida gyvūnų prekėms.

Atstovė pridūrė, kad šios nuolaidos taikomos būtent tik pensininkams ir visose prekybos tinklo parduotuvėse, išskyrus lastmile.lt ir eparduotuve.iki.lt.

O be šių nuolaidų, pašnekovės teigimu, dar taikomos ir bendrosios „Iki“ lojalumo kortelės nuolaidos.

Be to, yra papildomos „Iki“ partnerių nuolaidos senjorams su lojalumo kortele „Gintarinėje vaistinėje“, pavyzdžiui, kasdien – 20 proc. nuolaida maisto papildams.

V. Budrienė įvardijo, kad minėtos nuolaidos nėra taikomos tabako gaminiams, su tabako gaminiais susijusiems gaminiams, alkoholiniams gėrimams, loterijų bilietams, mobiliųjų telefonų sąskaitų papildymams, dovanų kortelėms, spaudai, tarai ir trečiųjų šalių paslaugoms (komunaliniai mokesčiai ir kita).

Taip pat akcijų, išpardavimo, „Clever“ ir „Hebė“ prekių ženklais pažymėtoms prekėms, pradinio ir specializuoto maitinimo pieno mišiniams ir kitoms prekėms, kurioms, pagal teisės aktus, nuolaidos negali būti taikomos.

Kaip tapti „Iki senjoru“?

V. Budrienės aiškinimu, norint tapti „Iki senjoru“ reikia užsukti į bet kurią „Iki“ parduotuvę, išskyrus autonomines parduotuves.

Ir, jeigu klientas turi „Iki“ kortelę, užtenka paduoti ją kasininkui (tinka tiek fizinė, tiek programėlėje), parodyti pensininko pažymėjimą ir pasakyti, kad norima tapti „Iki senjoru“.

Tuomet kasininkas užregistruoja kortelę kaip „Iki senjoro“ lojalumo kortelę.

O, jeigu klientas neturi „Iki“ kortelės, reikia turėti su savimi pensininko pažymėjimą ir paprašyti kasininko „Iki senjoro“ kortelės anketos, ją užpildyti ir jam bus išduodama kortelė.

„Suprantame, kad senjorai yra itin jautri visuomenės grupė. Norime, kad jie apsipirktų geriausiomis kainomis rinkoje, sutaupytų kasdieninėms išlaidoms“, – komentavo V. Budrienė.

Ji pridūrė, kad prekybos tinklas taip pat yra išleidęs mokomuosius filmukus senjorams, kurie vis dėlto nori naudotis programėle, o ne plastikine kortele, bet nemoka:

„Juos transliuojame konkrečiai senjorų grupei, kur aiškiname, kaip atsisiųsti programėlę, ką reikia daryti prisijungiant ir pan.“

10 proc. nuolaidos kiekvieną pirmadienį

10 proc. nuolaidą vyresniems žmonėms taiko ir „Rimi“, tačiau ne kasdien iki tam tikros valandos, o būtent pirmadieniais.

„Išties suprantame, kad dažnu atveju senjorai gali būti jautresni kainoms, todėl jau ne vienerius metus turime senjorų lojalumo programą, kurios metu pirmadieniais taikome 10 proc. nuolaidą apsipirkimui perkant su „Mano Rimi“ lojalumo kortele ar programėle ir užsiregistravus šioje minėtoje programoje“, – komentavo prekybos tinklo Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė.

Ji nurodė, kad senjorų programoje gali dalyvauti visi pensinio amžiaus pirkėjai su galiojančiu pensininko pažymėjimu.

O tam tikrų profesijų atstovai, kurie į pensiją išeina anksčiau, taip pat gali registruotis į šią programą. 

Pašnekovė įvardijo, kad registruotis galima savo paskyroje internete manorimi.lt, „Rimi“ programėlėje ir „Mano Rimi“ kortelių terminale, kurie yra visose „Rimi“ parduotuvėse, išskyrus „Rimi Express“.

Anot E. Krasauskienės, šios programos dalyviai minėta nuolaida gali naudotis tiek fizinėse, tiek internetinėje parduotuvėje.

Pasak atstovės, pirmadieniais, Senjorų programos metu, nuolaida galioja visoms prekėms, išskyrus akcinėms ir išpardavimo prekėms bei toms, kurioms taikoma dviguba kainodara.

Nuolaida pensininkams taip pat netaikoma prekėms, pažymėtomis „Verta pirkti“, „Vikis“, „Rimi Basic“ ir kitais specialių pasiūlymų ženklais.

„Na, o mūsų darbuotojai visuomet yra pasirengę padėti tiek senjorams, tiek visiems kitiems – tiek esant neaiškumams prie terminalų, tiek registruojantis internetu – visuomet galima kreiptis į klientų aptarnavimo centrą telefonu, kuris padės užsiregistruoti arba kitais papildomais klausimais“, – kalbėjo prekybos tinklo atstovė.

Lengvatų nėra, bet bendrai suteikė virš 48 mln. eurų nuolaidų

„Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė neslėpė, kad prekybos tinkle specifinių nuolaidų tik senjorams nėra:

„Neskaidome savo klientų pagal amžių ar kitas kategorijas ir gerus pasiūlymus, akcijas, nuolaidas darome prieinamus visiems pirkėjams visoje Lietuvoje.“

„Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis taip pat nurodė, kad prekybos tinkle nėra specialių nuolaidų ar lengvatų pagal pirkėjo amžių.

Vis tik jis paminėjo, kad „Norfos“ nuolaidų kortelėmis naudojasi apie 800 tūkst. pirkėjų. O bendrovės apyvarta per nuolaidų korteles sudaro daugiau kaip tris ketvirtadalius visos įmonės apyvartos. 

D. Ryliškis atskleidė, kad 2023 m. „Norfos mažmena“ savo nuolatiniams pirkėjams, dalyvaujantiems lojalumo programoje, suteikė 48,043 mln. eurų nuolaidų.

„Nuolaidų sistema, garantuoja nuolatiniams pirkėjams, turintiems tinklo nuolaidų kortelę, net iki 11 proc. įsigyjamų prekių vertės nuolaidą visuose „Norfos“ prekybos centruose. 

Nuolaidos yra verčiamos į „Norfa eurus“, kurie kaupiasi ir kuriuos galima panaudoti, padengiant iki 50 proc. pirkinio vertės“, – komentavo atstovas spaudai.

Nėra ne tik nuolaidų, bet ir kortelės

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė nurodė, kad nemažą prekybos tinklo asortimento dalį sudaro privačių prekės ženklų produktai, kurie leidžia pirkėjams sutaupyti ir nepermokėti už žinomą prekės ženklą.

„Visada stengiamės pirkėjams pasiūlyti galimybių, kaip apsipirkti būtų galima pigiau. Tokią strategiją taikome visiems, neatsižvelgiant į amžiaus ar socialines grupes“, – teigė L. Skersytė.

Ji paminėjo ir lojalumo programėlę „Lidl Plus“, kuri prekybos tinkle yra naudojama vietoje fizinės nuolaidų kortelės.

Kaip neseniai pranešime žiniasklaidai skelbė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, ji vis dažniau sulaukia pasikartojančių gyventojų skundų dėl minėtos „Lidl“ mobiliosios programėlės.

Vyresnio amžiaus pareiškėjai teigia, kad negali pasinaudoti parduotuvės nuolaidomis, nes neturi išmaniųjų telefonų, o kitos alternatyvos parduotuvė nesuteikia.

Kaip skelbė pati tarnyba, Lygių galimybių įstatymo pažeidimas „Lidl“ nustatytas dar 2021 metais, tačiau prekybos centro vadovybė jo nepaiso.

Vis tik pati prekybos tinklo atstovė tikina, kad lojalumo programėle naudojasi ir senjorai.

L. Skersytė paminėjo, kad, Valstybės duomenų agentūros duomenimis, pastaraisiais metais vyresnio amžiaus žmonių naudojimas išmaniaisiais telefonais beveik padvigubėjo. Besinaudojančių augimas taip pat pastebimas net ir vyriausių senjorų kategorijoje.

„Ir šie skaičiai nuolatos auga, mūsų šalies senjorai tampa vis išmanesni ir labiau įgudę technologijų naudotojai. 2023 metų duomenys taip pat rodo, kad apskritai internetu įvairiais išmaniaisiais renginiais naudojasi daugiau kaip 70 proc. vyresnio amžiaus žmonių nuo 55 metų.

Pastebime, kad gyventojai mūsų programėle naudojasi ne tik dėl teikiamų nuolaidų, tačiau ir tam, kad galėtų peržiūrėti kainų leidinius, susipažinti su tos savaitės pasiūlymais. Tokiu atveju nereikia keliauti į keletą parduotuvių, o visą šią informaciją galima rasti net neišeinant iš namų“, – dėstė pašnekovė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder