Žemaitaičio pareiškimų Tapiną byla: teismas netenkino politiko prašymo dėl įrodymų pateikimo, advokatas mato norą įbauginti

(1)

Klaipėdos apygardos teismas šią savaitę netenkino parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio prašymo įpareigoti visuomenininką Andrių Tapiną pateikti įrodymus dėl jo ieškinio politiko atžvilgiu.

 

Šių metų gegužę Klaipėdos apylinkės teismas atvertė civilinę bylą, kurioje visuomenininkas A. Tapinas ir jo įkurta viešoji įstaiga „Laisvės TV“ prašo pripažinti, jog R. Žemaitaičio skelbta informacija apie jo įkurtos viešosios įstaigos, jo paties organizuotas paramos akcijas Ukrainai (pareiškimai apie pinigų rinkimų kovinio drono „Bayraktar“ pirkimą, A. Tapino neva praloštus pinigus ir pan.) būtų pripažinta neatitinkanti tikrovės, žeminanti asmens garbę ir orumą, „Laisvės TV“ dalykinę reputaciją.  

Taip pat teismo prašoma R. Žemaitaitį įpareigoti paneigti jo „Facebook“ paskyroje paskelbtą tikrovės neatitinkančią informaciją, panaikinti tikrovės neatitinkančios informacijos įrašus ir atlyginti 10 tūkst. eurų neturtinę žalą A. Tapinui ir „Laisvės TV“ bei ieškovų patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Teismui atvertus minėtą bylą, R. Žemaitaitis per savo advokatus pateikė prašymą įpareigoti A. Tapiną pagrįsti savo ieškinį papildomais įrodymais, o, jei tai nebūtų padaryta, palikti visuomenininko ieškinį nenagrinėtą.

Tačiau Klaipėdos apylinkės teismas politiko prašymo netenkino.

Šis sprendimas buvo apskųstas Klaipėdos apygardos teismui, tačiau šis ketvirtadienį nutarė netenkinti R. Žemaitaičio skundo ir paliko galioti Klaipėdos apylinkės teismo sprendimą.  

„Mes norėjome, kad šią bylą pripažintų politinio persekiojimo byla, tai yra (kad persekiojama – ELTA) dėl darbo, kurį jis (R. Žemaitaitis – ELTA) atlieka, ir dėl to ponas R. Tapinas būtų įpareigotas pateikti tam tikrus papildomus įrodymus, pagrindžiančius jo reikalavimų pagrįstumą. Jeigu jis tų įrodymų nebūtų pateikęs, tuomet mes prašėme palikti ieškinį nenagrinėtu.

Tačiau teismas vis tik pasakė, kad ne, šitą bylą nagrinėsime įprastine tvarka, įrodinėjimo procesas, specialios įrodymų pateikimo taisyklės nebus taikomos“, – Eltai apie R. Žemaitaičio prašymų esmę kalbėjo politiko advokatė Eglė Kurlavičienė.

Ji teigė, kad po šio sprendimo Kauno apylinkės teismas civilinę bylą toliau nagrinės įprastine tvarka. Bylą planuojama nagrinėti rugsėjį.

R. Žemaitaitis neigia paskelbęs tikrovės neatitinkančią, asmens garbę ir orumą žeminančią informaciją apie A. Tapiną, viešąją įstaigą „Laisvės TV“.

Teismui jis anksčiau pateikę paaiškinimą, kad jo teiginiai tebuvo jo išreikšta pozicija, nuomonė apie A. Tapino ir jo įkurtos „Laisvės TV“ veiklą.

A. Tapino advokatas teigia, kad R. Žemaitaitis siekia įbauginti

Eltos kalbintas A. Tapino advokatas Adomas Kunčius teigė manantis, kad minėti R. Žemaitaičio prašymai yra mėginimas įbauginti visuomenininką, jo įkurtą „Laisvės TV“. A. Kunčiaus manymu, Seimo narys siekia inicijuoti A. Tapinui strateginius reiškinius dėl visuomenės dalyvavimo, kitaip vadinamus „SLAPP“.

„SLAPP“ procedūra paprastai skirta apsaugoti žurnalistus nuo nepagrįstų ieškinių.

Jeigu teismas konstatuoja, kad tai yra „SLAPP“ ieškinys, skirtas įbauginti, užversti ieškiniais, tai teismas bylą nutraukia.

Teismas tokiu atveju turi konstatuoti, kad tai yra aiškiai nepagrįstas prašymas, kurio siekis yra įbauginti. Tik šiuo atveju atstovauju žurnalistui, o „SLAPP“ procedūrą bando taikyti Seimo narys“, – aiškino advokatas.

Pasak A. Kunčiaus, R. Žemaitaitis, inicijuodamas „SLAPP“ procedūrą prieš A. Tapiną, turėjo teismui pateikti atsiliepimą ieškiniui, tačiau to laiku nepadarė.

„Tą prašymą atsakovas pateikė pavėluotai, tai yra vieną dieną prieš teismo posėdį. Teismas atmetė prašymą, tai yra priėmė nutartį nepriimti prašymo, nes jis pateiktas pavėluotai“, – patikslino teisininkas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder