Žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos pirmininkei – bauda už kyšininkavimą

VRM siūlo „socialinį teisingumą“ valstybinių įmonių vadovams: kiek jie uždirba?

Vidaus reikalų ministerija (VRM) šią savaitę pranešė, kad siūlys didinti valstybės įmonių vadovų atlyginimus, kad šie būtų „socialiai teisingi" ir konkurencingi. Ministerija nenurodė, kurių valstybinių įmonių vadovų atlyginimai šiandien yra per maži, tačiau viešai skelbiami duomenys rodo, kad jie ir dabar neskursta ir kas mėnesį kišenes papildo keliais tūkstančiais eurų.

Archyvų nuotr.

Eurai.  Unsplash

„Esame pasidarę analizę ir matome, kad skirtingų įstaigų vadovai gauna skirtingus atlygius, nelabai kartais aišku, kokiu pagrindu, kodėl.

Manome, kad atlygis turi priklausyti nuo to, koks yra rezultatas, kokios yra kompetencijos, nes neturi būti mokama už nieką, už šiaip pozicijos ar vietos užėmimą“, – sakė ministrė Agnė Bilotaitė.

VRM tikina, kad Vyriausybei pateiktame „Dėl valstybės valdomų įmonių vadovų darbo užmokesčio" pakeitimo projekte, siūloma subalansuoti tik didelių valstybės įmonių vadovų atlyginimus.

Pasak ministerijos, įmonės, kurių vadovams būtų keliami atlyginimai, privalo atitikti bent du šiuos kriterijus:

Balanse nurodyto turto vertė – 20 mln. eurų;

Pardavimo grynosios pajamos per ataskaitinius finansinius metus – 40 mln. eurų;

Vidutinis metinis darbuotojų skaičius per ataskaitinius finansinius metus – 250 darbuotojų.

Kai kurių vadovų atlyginimai – beveik 9 tūkst. eurų per mėnesį

Alfa.lt išanalizavus pateiktus valstybės valdomų įmonių duomenis paaiškėjo, kad dalyje įmonių, kurios atitinka bent du VRM nurodytus kriterijus, vadovų atlyginimai siekia beveik 9 tūkst. eurų per mėnesį.

Antai Lietuvos pašto generalinio direktoriaus vidutinis darbo užmokestis per pirmuosius šešis 2021 m. mėnesius buvo 8,8 tūkst. eurų per mėnesį, o šioje įmonėje dirbančių aukščiausio lygio vadovų 2021 m. mėnesinis atlyginimas siekė 4893 eurus.

„Regitra“ departamentų direktorių ir skyriaus vadovų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių 2021 m. III ketvirtį siekė 3468 eurų, tokių darbuotojų įmonėje yra 11. Tuo pačiu atskaitomuoju laikotarpiu įmonės filialų direktorių mėnesinis atlyginimas buvo 3319 eurų.

Valstybinės miškų urėdijos direktoriaus 2021 m. I-III ketvirčių atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekė 8778 eurų per mėnesį. Tuo pačiu laikotarpiu funkcinių vadovų atlyginimas per metus sumažėjo nuo 7072 iki 6727 eurų. Šiek tiek padidėjo (56 Eur) regioninių padalinių vadovų atlyginimas, dabar jis – 3479 eurai.

Lietuvos geležinkelių generalinio direktoriaus 2021 m. I ketvirčio vidutinis darbo užmokestis buvo 9305 eurai, o aukšto lygio vadovų atlyginimas tą patį laikotarpį siekė 6378 eurų.

Valstybės valdomos energetikos įmonės „Ignitis gamyba“ generalinio direktoriaus vidutinė alga 2021 m. trečiajame ketvirtyje prieš mokesčius siekė 7798 eurus, o kitų įmonės aukščiausio lygmens vadovų, kurių „Ignitis gamyboje“ yra trys, atlyginimas buvo 6058 eurai.

„Lietuvos oro uostų“ generalinio direktoriaus vidutinė alga šių metų trečiajame ketvirtyje prieš mokesčius siekė 7708,53 eurus. Valstybės įmonės filialų departamentų direktorių, kurių „Lietuvos oro uostuose“ yra keturi, tuo pačiu atskaitomuoju laikotarpiu vidutinis atlyginimas siekė 6463,25 eurus.

Įmonės pateikti duomenys rodo, kad per 2021 m. trečią ketvirtį darbuotojams buvo išmokėta 62 536 eurų priemokų prie darbo užmokesčio bei 70 848 eurų vienkartinių priedų už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. „Lietuvos oro uostų“ įmonėje dirba 513 darbuotojai.

„Registrų centro“ generalinio direktoriaus vidutinis mėnesinis darbo užmokestis 2021 m. trečiajame ketvirtyje siekė 8706 eurus, o įmonės aukščiausio lygio vadovų alga buvo 6963 eurai.

„Oro navigacijos“ generalinio direktoriaus alga šių metų trečiajame ketvirtyje buvo 6245 eurai, o antro lygio vadovų vidutinis mėnesinis bruto atlyginimas siekė 6522 eurus.

„Kelių priežiūros“ generalinio direktoriaus vidutinė alga 2021 m. trečiajame ketvirtyje siekė 8838 eurus, o įmonės departamentų bei regionų vadovu alga siekė 5204 eurus.

Tikimasi, kad tokia galimybė sumažins didelių valstybės įmonių vadovų darbo užmokesčio skirtumus.

Ministerija pabrėžė, kad teiktas nutarimo pakeitimo projektas suderintas su Teisingumo, Finansų, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir darbo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijomis.

„Tikimasi, kad tokia galimybė sumažins didelių valstybės įmonių vadovų darbo užmokesčio skirtumus, užtikrins darbo rinkoje konkurencingą šių įmonių vadovų darbo užmokestį, leis į svarbiausias bei didžiausias šalies įmones pritraukti profesionalius vadovus“, – Alfa.lt sakė VRM strateginės komunikacijos skyriaus atstovai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder