Klaipėdos rajono taryba: verslui – dar didesnė pagalba

VMI vadovė: mokestinę pagalbą įmonėms siekiama pratęsti dar 4 mėnesius

Valstybės taikoma mokestinė pagalbos priemonė nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms gali būti patęsta keturiems mėnesiams – iki rugpjūčio pabaigos, o dar du mėnesius bus galima susitarti su VMI dėl nepriemokų grąžinimo.

Tai trečiadienį pranešė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovė. 

„Norėčiau informuoti apie sprendimą, kuris dar nėra įsiteisėjęs, bet jau yra suderintas su premjere  ir finansų ministre bei viceministre, kad mes savo pagalbos priemones dar tęsime keturis mėnesius“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete teigė Edita Janušienė. 

„Tai reiškia, mes pagalbos priemones tęsime ne iki balandžio 30-osios plius du mėnesius, o iki rugpjūčio 31-osios plius du mėnesius, ir laukiame skubaus pakeitimo vyriausybinio protokolinio sprendimo, rengiame savo įsakymą, kurį derinsime su EK dėl valstybės pagalbos tęstinumo“, – pridūrė ji. 

Pasak jos, nauja tvarka galios toms įmonėms, kurios dar nėra sudariusios mokestinės paskolos sutarties.    

„Esminių pakeitimų tvarkoje daryti nenumatyta. Kol kas galutinio sprendimo dėl konkrečių aplinkybių nėra“, – BNS sakė VM atstovė Rūta Asadauskaitė.    

Galutinį sprendimą dėl to priims Vyriausybė.  

Dabar mokestinė pagalba galioja iki balandžio pabaigos, o dėl nepriemokų grąžinimo su VMI galima susitarti iki birželio pabaigos. Tai reiškia, kad iki to laiko nepriemokos neišieškomos ir neskaičiuojami delspinigiai.  

VMI vadovė, be to, sakė, kad į nukentėjusių įmonių sąrašą šiemet prašosi būti įtraukta kur kas mažiau įmonių nei 2020-ųjų pabaigoje, tuo metu gyventojai mokesčius stengiasi sumokėti laiku. 

„Dalis įmonių įmokas jau susimokėjo ir į sąrašą prašosi būti įtraukiamų kur kas mažiau įmonių“, – lkomitete teigė E. Janušienė. 

„Gyventojai yra susimokėję mokesčius arba stengiasi juos susimokėti laiku“, – pridūrė ji. 

Pasak jos, VMI jau sudarė apie 8,9 tūkst. sutarčių dėl 477,8 mln. eurų atidėtų mokesčių mokėjimo grafiko, o didžiąją jų dalį – beveik 6,8 tūkst. sutarčių (dėl 467,6 mln. eurų mokesčių) sudarė įmonės. 

E. Janušienės teigimu, „beveik pusė atidėjimų“ pasirašyta su didmeninės ir mažmeninės prekybos, 12 proc.– su apdirbamosios pramonės, po 7 proc. – su apgyvendinimo, statybų, maitinimo įmonėmis. 

Pasak VMI vadovės, šiuo metu dar 19,8 tūkst. įmonių ir 15,2 tūkst. gyventojų prašo vėliau sumokėti  670,8 mln. eurų mokesčių. Vien įmonės prašo atidėti 655,9 mln. eurų, arba 130 mln. eurų mažiau negu sausio 1-ąją. 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder