Agnė Bilotaitė

Vidaus reikalų sistemos įstaigų vadai: 2024 metų biudžetas didinamas nepakankamai

Kitų metų biudžete penkioms statutinėms Vidaus reikalų ministerijos (VRM) institucijoms numatyta 706 mln. eurų – 62,5 mln. eurų daugiau nei pernai.

 

Vis dėlto tarnybų vadovai sako biudžete norintys daugiau pinigų, tačiau kol vyksta derybos konkrečių, sumų neįvardija.

2024 metų biudžeto projekte Policijos departamentui numatyta daugiausia lėšų – 332,8 mln. eurų. Šiais metais policininkams skirta 313,8 mln. eurų.

„Matant kitų metų biudžeto skaičius, manome, kad gali kilti tam tikrų problemų, susijusių su darbo užmokesčiu ir socialinio draudimo įmokomis, mokant butpinigius, tarnybinio transporto išlaikymui, komunalinėms ir kitoms paslaugoms, tokioms kaip pašto siuntimas, areštinėse laikomų asmenų maitinimas, daiktinių įrodymų transportavimas, saugojimas ir naikinimas“, – BNS nurodė generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Tikiuosi, kad derybose su politikais dar pavyks pakeisti šiuos skaičius ir įtikinti, kad mūsų pateiktas poreikis yra būtinas norint tinkamai užtikrinti žmonių saugumą“, – pridūrė jis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) numatyta 187,2 mln. eurų, šiemet įstaigos biudžetas siekė 174,2 mln. eurų.

„Tikimės, kad 2024 metų biudžete bus numatyta tiek lėšų, kiek jų reikia, kad galėtume vykdyti mums pavestas funkcijas ir užtikrinti gyventojų saugumą. Labai svarbu, kad jos didėtų ir darbo užmokesčiui, kuris turėtų augti ne mažiau nei kitų Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių įstaigų pareigūnams ir atliepti teisėtus ugniagesių gelbėtojų lūkesčius“, – BNS sakė PAGD direktorius Saulius Greičius.

„Esame pateikę lėšų poreikį. Šiuo metu kol kas turime tik preliminarų biudžetą. Tikiuosi, kad jis bus tikslinamas, ir bus atsižvelgta į spręstinus klausimus“, – kalbėjo ugniagesių vadas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) planuojama skirti 135,3 mln. eurų. Šiais metais ji gyvena su 108,8 mln. eurų biudžetu. Palyginti su kitomis vidaus reikalų sistemos įstaigomis, VSAT papildomai skirta daugiausia pinigų. Dalis jų bus panaudota 244 naujiems pasieniečių etatams įsteigti.

„Mes per ateinančius metus, jei biudžetas bus patvirtintas, tikrai galėsime stiprinti sienos apsaugą“, – BNS teigė pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas.

Viešojo saugumo tarnybai (VST) ketinama skirti 35 mln. eurų (2023 metais – 31,5 mln. eurų). Kaip BNS sakė laikinasis VST vadas Arūnas Paulauskas, biudžetas „yra toks, koks yra“.

„Aišku, visada norėtųsi daugiau“, – pridūrė jis.

VST laikinasis vadovas taip pat teigė, kad jei tarnyba galiausiai bus prijungta prie Policijos departamento, ji minėtą finansavimą vis tiek išlaikys.

„Jei VST būtų integruota į policijos sistemą, ji būtų integruota kaip atskiras juridinis asmuo, tai reiškia, kad VST išlaikytų darbdavio statusą, vykdytų viešuosius pirkimus, turėtų savo biudžetą“, – aiškino A. Paulauskas.

„Turbūt reikia būti sąžiningam, atsiradus pavaldumui, reikėtų tą biudžetą pasiderinti su generaliniu komisaru“, – pridūrė jis.

Mažiausiai – 16 mln. eurų (šiemet – 15,5 mln. eurų) lėšų, kaip ir kasmet, planuojama skirti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT). Šios įstaigos vadas Rolandas Kiškis BNS teigė, kad „Seimui pateiktas valstybės biudžeto projektas dar nepatvirtintas, todėl jį vertinti šioje stadijoje būtų nekorektiška“.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad nusikaltimams sudėtingėjant tarnyba mato didesnio finansavimo poreikį „pareigūnų ir darbuotojų kompetencijoms kelti, aukščiausio lygio mokymams, stiprinti bendradarbiavimą su užsienio partneriais kvalifikacijos kėlimo klausimais, taip pat atnaujinti patalpas Vilniuje ir Šiauliuose“.

Dėl geresnių darbo sąlygų šią savaitę protestavo dalis pareigūnų.

Lapkričio 14-ąją Seime numatytas pirmasis biudžeto projekto svarstymas, lapkričio 23-iąją – antrasis, o jį priimti numatoma gruodžio 5-ąją.  

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder