Viceministras: rugsėjo duomenys rodo, kad mokinių praleistų pamokų skaičius sumažėjo 15 proc.
Du trečdaliai savivaldybių tokius biudžetus rengia kasmet, skelbia TILS atlikta apžvalga.
Iš viso tokiu būdu gyventojai jau nusprendė dėl 8 mln. eurų panaudojimo, įprastai savivaldybės vienam dalyvaujamajam biudžetui skiria nuo 7 iki 350 tūkst. eurų.
Vien pernai daugiau nei 106 tūkst. gyventojų 37 savivaldybėse balsuodami išsirinko 158 projektus, susijusius su savivaldybių infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos gerinimu. Tokiu būdu jie paskirstė 3,6 mln. eurų.
Devynios savivaldybės nurodė, jog per pastaruosius metus rengė dalyvaujamuosius biudžetus mokyklose.
Iš viso savivaldybės per dalyvaujamuosius biudžetus sulaukė beveik 1,2 tūkst. idėjų iš gyventojų.
„Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovė Ingrida Kalinauskienė sako, kad savivaldybės galėtų siekti kokybiškesnio dalyvaujamojo biudžeto proceso.
„Labai norėčiau, kad jos dar aiškiau apsibrėžtų savo keliamus tikslus ir ieškotų būdų, kaip tai daryti dar kokybiškiau. Pradėti būtų galima nuo gyventojų grįžtamojo ryšio rinkimo – pavyzdžiui, dalyvaujamojo biudžeto metu tai daro vos septynios savivaldybės“, – pranešime sako I. Kalinauskienė.
Dalyvaujamasis biudžetas – kartu su vietos bendruomene priimamas sprendimas dėl savivaldybės lėšų panaudojimo, kai gyventojai patys siūlo idėjas ir balsuodami renka labiausiai patikusias.
TILS apžvalga parengta remiantis visų Lietuvos savivaldybių pateikta informacija pagal rugpjūtį pateiktą užklausą apie dalyvaujamojo biudžeto veiklas nuo 2022-ųjų rugpjūčio.
Rašyti komentarą