Šią savaitę organizacijų išplatintame laiške rašoma, kad Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija inicijavo LRT tarybai skirtą raštą, kuriuo reiškia nepasitikėjimą LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene ir ragina nedelsiant imtis veiksmų, siekiant užtikrinti LRT veiklą reglamentuojančių įstatymų laikymąsi.
Kartu raštą pasirašiusios organizacijos (Sąjunga „Vardan šeimos", Lietuvos tėvų forumas, Šiaulių Apskrities Cerebrinio Paralyžiaus Asociacija) išreiškė susirūpinimą, kad LRT veikla neatitinka Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo.
Organizacijos pastebi, kad LRT aktyviai propaguoja vienos ideologinės krypties ir vienos visuomenės mažumos (LGBTQ+ atstovų) idėjas, kurios prieštarauja visuomenės moralės vystymui ir stiprinimui.
„LRT internetinėje svetainėje kone kasdien pastebima su LGBT ideologija ir idėjomis susijusių žinučių; LGBT idėjos skverbiasi net į vaikams skirtas laidas (pvz., laidoje „Tūkstantmečio vaikai"), o priešingos - konservatyvios - krypties straipsnių LRT spausdinama kur kas mažiau ir rečiau.
Nors apklausos rodo, kad LGBT bendruomenės siekiams ir idėjoms prieštarauja didesnė visuomenės dalis, tai traktuojanti, kaip visuomenės moralei prieštaraujantį klausimą", - rašoma LRT tarybai skirtame rašte.
Sisteminiai portalai nesusidomėjo
Tiesa, tokia visuomenininkų iniciatyva nesulaukė didžiųjų Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo portalų dėmesio.
„Vakaro žinių" kalbinta Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkė Violeta Vasiliauskienė tuo per daug nesistebėjo. „Tai yra tam tikra tendencija. Matome, kad turinio apie prigimtinės šeimos vertybes žiniasklaidoje yra daug mažiau nei liberalios krypties turinio.
Nesakau, kad visai nespausdina, bet patekti su savo turiniu į viešumą nėra labai paprasta.
Neseniai vieno žurnalisto tyrime mūsų asociacija buvo apkaltinta ryšiais su Kremliumi. Nepriklausoma žurnalistė atliko tyrimą ir patikrino paskelbtus faktus, tačiau jos parengtą atsakomąjį tyrimą daugelis portalų atsisakė publikuoti.
Ir, žinoma, sudėtingiausia mums patekti į LRT eterį. Nėra taip, kad visai nekviestų. Šią savaitę kaip tik dalyvavau vienoje LRT radijo aktualijų laidoje apie tai, ar galime susikalbėti seksualinių mažumų klausimu. Tačiau iš penkių pokalbininkų buvau vienintelė, kuri atstovavo konservatyviam balsui. Visi kiti pasisakė už liberalias teises LGBT bendruomenei. Žodis lyg ir suteikiamas, bet tendencija vis tiek matoma", - sakė V.Vasiliauskienė.
Visuomenininkai primena, kad LRT savininkas yra valstybė, todėl LRT turėtų savo veiklą grįsti „pagarbos žmogui ir valstybei, teisėtumo, nešališkumo, atskaitomybės, skaidrumo, efektyvumo, demokratijos, objektyvumo, politinio neutralumo, nepriklausomumo ir kitais teisinės valstybės principais. LRT užtikrina žodžio ir kūrybos laisvę", kaip tai numato įstatymas.
Jame taip pat nurodoma, jog LRT privalo „stiprinti visuomenės moralę ir pilietiškumą", „LRT rengiamose ir (ar) skleidžiamose radijo ir televizijos programose ir LRT interneto svetainėje turi atsispindėti įvairios pažiūros ir įsitikinimai. LRT programose ir LRT interneto svetainėje dalyvauti ir reikšti savo pažiūras turi teisę įvairių įsitikinimų žmonės, turi būti gerbiamas žmogaus orumas ir jo teisės, nenusižengiama moralės ir etikos principams."
Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija ir kitos raštą pasirašiusios organizacijos su nerimu stebi, kad šių principų LRT savo veikloje nesilaiko.
„Labiausiai tėvus piktina, kai vaikams skirtas turinys yra persmelktas LGBT ideologijų. Pavyzdžiui, vienoje „Tūkstantmečio vaikai" laidoje buvo galima gauti stipendiją teisingai atsakius į apklausos klausimus, kurie visi buvo susiję su LGBT tema", - pastebi V.Vasiliauskienė.
LRT šališkumas pastebimas ir politiniame turinyje: „LRT programose daugiausiai eterio gauna ir geriausiai atstovaujamos vienos politinės krypties politinės partijos - tai yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Laisvės partijos ir Liberalų sąjūdžio pateikiamos idėjos, iniciatyvos, politiniai sprendimai.
Tuo metu kitų politinių jėgų pozicijos ar visuomeniniai judėjimai bei protestai nušviečiami neigiamai, iš jų idėjų ir pasiūlymų tyčiojamasi, apie juos skleidžiama dezinformacija.
Reikalauja direktorės pasitraukimo
Rašte pabrėžiama, kad toks visuomenės skaldymas ir tik vienos mažumos palaikomos nuomonės nuolatinis transliavimas bei brukimas prieštarauja pačios LRT, kaip nacionalinio transliuotojo, misijai. Todėl svarstytina, ar apskritai šis žiniasklaidos kanalas vertas vadintis nacionaliniu transliuotoju.
„Raginame atstatydinti iš pareigų LRT generalinę direktorę M. Garbačiauskaitę - Budrienę nepasibaigus jos įgaliojimų laikui ir reikalaujame LRT tarybos imtis visų įmanomų priemonių, kad nacionalinis transliuotojas laikytųsi LRT veiklą reglamentuojančių įstatymų", - nurodoma rašte.
V. Vasiliauskienė „Vakaro žinioms" sakė, kad organizacijos nori paskatinti ir likusią visuomenės dalį reikalauti iš LRT objektyvumo ir jai priskirtos misijos įgyvendinimo: „Nepriklausomai nuo valstybę drebinančių negandų, LRT gauna valstybės biudžeto dalį ir tuo naudojasi kurdama vienašališką turinį.
Tai yra visų mūsų - mokesčių mokėtojų - pinigai. Visuomenė neturi su tuo taikstytis.
Tėvai, neapsikentę LGBT propagandos per LRT, reikalauja vadovybės atsistatydinimo. Eltos nuotr.
Rašyti komentarą