Teismas pradėjo liudytojų apklausas moters nužudymu Vilniaus rajone kaltinamo policininko byloje

(1)

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį pradėjo liudytojų apklausas moters nužudymu tarnybos metu kaltinamo policininko Dariaus Šerpyčio baudžiamojoje byloje.

Pirmasis apklausiamas kaltinamojo kolega, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Specialios parengties skyriaus specialistas Ernestas Rimovičius.

„Asmuo laksto po kiemą su kastuvu ir peiliu, prašo paskubėti“, – sakė pareigūnas, pasakodamas, kodėl buvo iškviestas pernai gruodį į kaimą Vilniaus rajone ir koks buvo gautas pranešimas.

Atvykę į Baraškių kaimą Vilniaus rajone Specialiosios parengties policininkai rado stipraus šoko ištiktus medikus, iki atvykstant policijai, moteris jau buvo užpuolusi ir sužalojusi medikus, kastuvu apdaužiusi jų automobilį.

Moteris buvo užsidariusi namuose, kadangi ji jau buvo užpuolusi medikus, policininkai nusprendė išlaužti namo duris.

Policininkams patekus į vidų, moteris ėjo link jų su peiliu, vienas policininkų panaudojo elektroimpulsinį prietaisą „Tasser“. Moteris suklupo tarpduryje, tačiau toliau elgėsi agresyviai, specialiosios priemonės nepadėjo.

E. Rimovičius ir kiti policininkai pasakojo, kad agresyvi moteris toliau agresyviai elgėsi, buvo naudoti du „Tasser“ iš keturių turimų, dujos, tačiau moters tai nestabdė.

„Visos priemonės buvo išnaudotos, ji pradėjo vytis Rimovičių, Darius išsitraukė ginklą, paruošė naudojimui, ji atsisuko į Darių. Jis sakė: „padėkit peilį, naudosim ginklą“, Ji net nesuklupo, kai pataikė į kojas, ėjo atstačiusi peilį“, – pasakojo vienas policininkų, taip pat buvusių įvykio vietoje.

Kiti liudytojai, kurie laikinai turėjo palikti salę, kol parodymus duos kolega, taip pat policininkai, jie vilkti tarnybines uniformas.

Kaip ir anksčiau, stebėti proceso į teismą atvyko būrys Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

ELTA primena, kad pernai gruodį agresyvią moterį Vilniaus rajone nušovusiam policijos pareigūnui pareikšti kaltinimai dėl jos nužudymo viršijus įgaliojimus ir piktnaudžiavimo tarnyba.

Agresyvi 1972-aisiais gimusi moteris su kastuvu puolė ir aptalžė medikus bei greitosios medicinos pagalbos automobilį, po to su peiliu puolė atvykusius policijos pareigūnus. Pareigūnai įvairiais būdais bandė ją raminti, malšinti, bet moteris su peiliu puolė juos. Į moterį pareigūnas paleido kelis šūvius, nuo vieno jų moteris mirė.

Siekiant sutramdyti agresyvią moterį, naudotos dujos, elektros impulsinis prietaisas „Taser“. Tačiau, kaip teigė policija, moteris nereagavo, specialiosiomis priemonėmis jos sutramdyti nepavyko.

„Kaltinamajame akte nurodoma, kad, siekdamas sulaikyti asmenį pareigūnas neišnaudojo visų jo turėtų galimybių veikti kitaip, klaidingai įvertino būtinosios ginties situaciją ir panaudojo šaunamąjį ginklą nesant neišvengiamo pavojaus jo ar kitų asmenų gyvybei bei sveikatai, todėl moters žūtis kvalifikuotina kaip nužudymas“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai 2023 m. gruodžio 12 d. policijos pareigūnas, atvykęs į įvykio vietą, panaudojo tarnybinį šaunamąjį ginklą, dėl ko žuvo įvykio vietoje buvusi moteris.
Per tyrimą nustatyta, kad tą dieną Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų ekipažas gavo Operatyvaus valdymo skyriaus pranešimą apie moters keliamą grėsmę greitosios medicininės pagalbos brigados medikams.

Apie 14.50 val. atvykę į privataus gyvenamojo namo kiemą Vilniaus rajone, policijos pareigūnai sutiko ten jų laukusią greitosios medicininės pagalbos brigadą, kuri informavo apie moters elgesį ir jos sveikatos būklę. Į iškvietimo vietą atvyko ir antras policijos ekipažas. Maždaug po 10 min. nuo atvykimo buvo panaudotas tarnybinis šaunamasis ginklas. Medicininė pagalba nukentėjusiajai buvo pradėta teikti nedelsiant, tačiau dėl patirtų sužalojimų sunkumo ji mirė įvykio vietoje.

Tuo metu policijos generalinis komisaras išreiškė palaikymą kaltinimų sulaukusiam pareigūnui.
„Esu įsitikinęs, kad pareigūnas vykdė duotą priesaiką – ginti kiekvieną pilietį, kuriam gresia realus pavojus ir šaunamasis ginklas buvo paskutinė priemonė, saugant save ir medikus nuo realios grėsmės.

Pareigūnas nebus paliktas vienas – ir toliau užtikrinsime tiek teisinę, tiek kitą pareigūnui reikalingą pagalbą, siekdami apginti jo teisėtus interesus, užtikrinti kokybišką gynybą Vidaus tarnybos statuto ir kitų teisės aktų nustatytais pagrindais“, – perdavus teismui bylą komentavo tuometinis policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder