Agresyvus šuo

Siaubą kelia vilnietis, savo šunis specialiai siundantis ant praeivių augintinių

(2)

Sostinės gyventojų košmaras: keturkojams ir jų savininkams siaubą kelia vilnietis, savo šunis specialiai siundantis ant praeivių augintinių. Žirmūnų gyventojai jau kurį laiką jaučia nerimą ne tik dėl savo, tačiau ir dėl savo auginamų keturkojų saugumo

O nerimauti, pasirodo, yra dėl ko – pavedžioti šunį šio sostinės rajono kaimynystėje tampa tikru iššūkiu, nes bet kuriuo metu galima sutikti protu nesuvokiamų kėslų turintį vyriškį, siundantį savo auginamus šunis ant praeivių augintinių.

Su šiuo vilniečiu susijusios istorijos ir nemalonios sostinės gyventojų patirtys šią savaitę viena po kitos pasipylė viešojoje erdvėje.

Pagrindine priežastimi, dėl kurios ši situacija papiktino dar ir daugybę interneto vartotojų, tapo dar vienas šio vyro auginamo šuns išpuolis, kurį vilniečiams šįkart pavyko užfiksuoti su kamera.

Vaizdo įraše matyti, jog aukščiau aptariamo vyro augintinis įsikabino ir niekaip nepaleido praeivės vedžioto šuns. Kol moteris laikė užpultą augintinį, agresyvų šunį vyras bandė atitraukti jėga.

Tuo tarpu aplinkiniai žmonės užsiminė, jog agresyvaus šuns savininkui reikėtų iškviesti policiją – vyro šio žodžiai netenkino, jis liepė jo nefilmuoti.

Kiek vėliau savo šunį jis pradėjo talžyti pagaliu, tačiau atplėšti augintinio nuo praeivės šuns vis tiek nepavyko. Pasigirdo tik vieno iš šunų kaukimas.

Feisbuko grupėje „Žirmūnai“ vaizdo įrašu pasidalijusi moteris teigė, kad su agresyvaus augintinio savininku tenka susidurti kasdien, ir tik laiko klausimas, kada nukentės dar vienas gyvūnas ar žmogus.

Tiesa, anot moters, dėl gyvūnų veisimo nelegalioms kovoms šiam vyrui apskritai draudžiama juos auginti.

Vis dėlto panašu, jog galimi draudimai vilniečiui nė motais.

Ir tai – ne vienintelis su šiuo vyru susijęs pasisakymas, pasirodęs socialinėje erdvėje.

Gyvenu ten pat, kur šitas tipelis, save vadinantis „kinologu“, vedžioja savo šunis.

Visada apeinu ratu su savo šuniu juos pamačius, nes ne vieną kartą specialiai siundė savo šunį ant maniškio.

Dažnai paleidžia be pavadėlio.

Ir čia jau neaišku, kelintas jo šuo, ir kur jis padėjo savo buvusius augintinius„,– pasakojo kita sostinės gyventoja.

Taip pat atsirado teigiančių, jog šiam vyriškiui tinka ne visi jo auginami šunys – esą yra žinoma bent apie vieną augintinį, kurį, nepavykus „išpešti“ agresijos, vyras tiesiog atidavė.

Policija tik padeda savivaldybei

Portalui Alfa.lt susisiekus su sostinės policija paaiškėjo, jog vaizdo įraše užfiksuota situacija pareigūnams yra žinoma.

„Sostinės policija rugpjūčio 6 d. 14.52 val. gavo pranešimą, kad Rinktinės g., Vilniuje, pranešėjos šunį užpuolė kito šeimininko netinkamai prižiūrimas ir vedžiojamas kovinis šuo.

Pareigūnai šiuo metu tikslina įvykio aplinkybes, nustatinėja savininką.

Jokia informacija apie draudimą laikyti gyvūnus, apie šunų kovas, kuriose galimai dalyvauja pranešėjos nurodytame įvykyje dalyvavęs gyvūnas, pareigūnai nedisponuoja“,– komentavo Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas.

Pasak T. Bražėno, moters augintinį užpuolusio šuns konkreti veislė nėra žinoma, tai – mišrūnas.

Policijos atstovas taip pat paminėjo, jog kovinių šunų laikymo, dresavimo, veisimo leidimų tvarka yra savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus jurisdikcijoje – policijos pareigūnai vykdant bendras priemones tik prisideda prie savivaldybės vykdomų patikrinimų bei prižiūri, ar šunys vedžiojami tinkamai, ar surenkami palikti ekskrementai ir pan.

O ir pavojingų gyvūnų paėmimo klausimas esą nėra policijos jurisdikcijoje – tą taip pat vykdo savivaldybės atstovai.

Kieno tai atsakomybė?

Atsižvelgiant į tai, jog, remiantis policijos suteikta informacija, pavojų aplinkiniams keliantis šio vilniečio elgesys didžiąja dalimi yra sostinės savivaldybės atsakomybė, o vyriškiu pasipiktinusių žmonių tikrai netrūksta, galima pamanyti, jog miesto valdžiai ši situacija turėtų būti puikiai žinoma.

Vis dėlto savivaldybės atsakymas kiek nustebina – esą nėra gauta jokių skundų nei dėl vaizdo įraše užfiksuoto pažeidimo, nei dėl pačio vilniečio.

„Iš viešojoje erdvėje patalpinto vaizdo įrašo matome, kad atvejis yra sudėtingas ir reikalauja platesnio tyrimo, kitų aplinkybių vertinimo.

Pirmiausia, reiktų nustatyti, ar tai nėra žiaurus elgesys su gyvūnais – juo laikomas tiek gyvūnų agresijos kitų gyvūnų ar žmonių atžvilgiu skatinimas, tiek gyvūnų treniravimas kovoms ar tokių kovų organizavimas.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais gali būti taikoma tiek administracinė, tiek baudžiamoji atsakomybė.

Kadangi savivaldybė negali taikyti baudžiamosios atsakomybės, manome, kad toks atvejis, kaip šis, turėtų būti vertinamas ikiteisminio tyrimo metu“,– komentavo sostinės savivaldybės atstovas spaudai Gabrielius Grubinskas.

Pavojų keliantis šuo gali būti nugaišinamas

Tuo tarpu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) akcentuoja, jog koviniai šunys, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai šalyje yra draudžiami.

„Šiuo metu gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme nurodyta viena kovinio šuns veislė – amerikiečių pitbulterjeras. Tai reiškia, jog šios veislės kovinį šunį laikyti ir veisti draudžiama“,– komentavo VMVT atstovai.

Minėtame įstatyme taip pat nurodytos ir pavojingų šunų veislės.

Tai – Amerikiečių Stafordšyro terjeras, Stafordšyro bulterjeras, Amerikiečių buldogas, Argentinos dogas, Fila Brasileiro (Brazilų mastifas), Kangalas (Turkų aviganis), Kaukazo aviganis ir Pietų Rusijos aviganis.

Norint įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti pavojingus šunis, privaloma turėti savivaldybės, kurioje tai daryti ketinantis asmuo nuolat gyvena, administracijos direktoriaus nustatyta tvarka išduotus leidimus.

Šie leidimai nėra išduodami 18 metų neturintiems asmenims; tiems, kurie yra įrašyti į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos; teistiems už tyčinius smurtinius nusikaltimus, kai teistumas yra neišnykęs arba nepanaikintas, o taip pat ir asmenims, kurie gyvena kartu su sergančiais minėtomis ligomis ar turinčiais teistumą.

Tais atvejais, kai kovinių ar pavojingų šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų šalies įstatymai nedraudžia, jų negalima laikyti daugiabučiuose namuose.

Nustačius atitinkamų pažeidimų, savivaldybės administracija privalo paimti pavojingą šunį ir perduoti jį laikinai laikyti gyvūnų globėjui, kol atsiradę pažeidimai bus pašalinti.

„Jeigu paimtas pavojingas šuo kelia realią grėsmę žmonėms ar kitiems gyvūnams, jis gali būti nugaišinamas“,– teigė VMVT.

Pasak tarnybos, pastebėjus, jog šuo ir jo savininkas kelia pavojų aplinkiniams, reikėtų kreiptis į policiją.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder