Seimo etikos sargai: konservatorius Mindaugas Skritulskas sumaišė viešus ir privačius interesus

(1)

Seimo Etikos ir procedūrų komisija pateikė išvadą, kad parlamentaras Mindaugas Skritulskas, nepapildęs privačių interesų informacija apie sutuoktinės einamas pareigas Palangos apžvalgos ratą valdančioje bendrovėje „Rota fortuna“ pažeidė Viešų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

Tokiai išvadai komisijos nariai pritarė bendru sutarimu.

„Seimo narys M. Skritulskas po 2022 m. gegužės 25 d. nepapildė savo privačių interesų deklaracijos naujais duomenimis apie savo sutuoktinės einamas pareigas „Rota Fortuna“ pažeidė Viešų ir privačių interesų derinimo įstatymą“, – komisijos posėdžio metu pristatinėdamas išvadą teigė liberalas Andrius Bagdonas.

„M. Skritulsko sutuoktinė pradėjo pareigas eiti 2022 m. gegužės 22 d. O Mindaugas Skritulskas užpildė tik 2024 m. spalio 23 d. (...) Iš tiesų tokia tvarka yra ir jis ją pažeidė“, – pabrėžė jis.

Komisija taip pat nusprendė atkreipti parlamentaro dėmesį į Konstitucijos 60 straipsnį, numatantį, kad Seimo nario pareigos nesuderinamos su jokia komercine veikla. 

Etikos sargai nepritarė socialdemokratės Dovilės Šakalienės pasiūlytai alternatyvai – išvadoje pateikti, kad savo veiksmais M. Skritulskas pažeidė Konstituciją.

„Atkreipti Seimo M. Skritulsko dėmesį į Konstitucijos straipsnyje nustatytą draudimą užsiimti verslu, komercija ar kitokia privačia veikla, kuria siekiama pelno“, – kalbėjo A. Bagdonas.

Galiausiai išvadoje teigiama, kad 2020 m. birželį išvykdamas į asmeninę kelionę M. Skritulskas nesilaikė Seimo narių užsienio komandiruočių ir užsienio kelionių aprašo tvarkos.

Pats M. Skritulskas posėdžio metu pripažino, kad tiek kelionės, tiek deklaracijos atveju nesilaikė tvarkos. Tačiau, anot jo, tyrimas vykdytas remiantis tik vieno asmens istorija, turinčia „šantažo bruožų“.

„Iš tikrųjų noriu pripažinti, kad dėl asmeninės kelionės nesilaikiau asmeninės tvarkos, tą pripažįstu. (...) Tenka pripažinti, kad deklaracija buvo atlikta netinkamu laiku. Tiesa, buvau deklaravęs kaip kandidatas, bet matomai reikėjo 2 kartus“, – aiškino parlamentaras.

„Norėčiau pažymėti. Tai visa tai, visa istorija, buvo sukurta remiantis vieno asmens, nebūtinai turinčio dorų tikslų ar interesų, pasakojimu. Ir remiantis vieno liudininko pasakojimu, interpretuoti viską kaip faktą“, – tvirtino jis.

ELTA primena, kad rugsėjį LRT paskelbė, jog Seimo narys M. Skritulskas ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo kuriant apžvalgos ratą valdančios bendrovės „Rota fortuna“ verslą, kurio vienos iš akcininkių – jų žmonos. Vilmai Vaitkuvienei ir Ramunei Skritulskienei priklauso po 25 proc. įmonės akcijų.

LRT tyrimų skyriaus duomenimis, dar 2021 m., kartu su įmonės akcininkais į užsienį ieškoti Palangai tiksiančio rato, kartu vyko ir konservatorius M. Skritulskas. Dėl vienos iš kelionių jis praleido Seimo posėdį.

M. Skritulskas neigia dalyvavęs „Rota Fortuna“ verslo veikloje.

Netrukus istorijoje atsirado ir daugiau detalių – lrt.lt pranešė, jog gauti M. Skritulsko susirašinėjimai su kitais „Rota fortuna“ akcininkais rodo, jog politikas ne tik sprendė verslo klausimus, tarėsi dėl susirinkimų, bet ir pats save vadino akcininku.

Seimo Antikorupcijos komisija dėl šios istorijos yra nusprendusi kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), kad ši pasidalintų informacija apie atliekamą tyrimą dėl parlamentaro dalyvavimo kuriant Palangoje apžvalgos ratą valdančios bendrovės „Rota fortuna“ verslą.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder