Seimas svarstys konservatorių siūlymą dėl galimybių pasitraukti iš antrosios pakopos pensijų fondų

Seimas nusprendė svarstyti kelių konservatorių pateiktą siūlymą dėl galimybių pasitraukti iš antrosios pakopos pensijų fondų.  

Už Pensijų kaupimo bei Gyventojų pajamų mokesčių įstatymų pataisų pakeitimus po pateikimo balsavo 96, susilaikė – 7, prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras. 

Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Socialinių reikalų ir darbo komitetas, papildomu – Biudžeto ir finansų komitetas. Projektas svarstymo stadijoje į plenarinių posėdžių salę turėtų grįžti lapkričio 7 d.

Konservatoriai Mindaugas Lingė, Jurgis Razma, Paulė Kuzmickienė siūlo, kad ieškant geriausio sprendimo dėl pensijų kaupimo sistemos, svarbu įvertinti visus siūlymus ir jų ilgalaikį poveikį pensijų sistemai. Todėl siūloma svarstyti visus Seimo narių inicijuotus pakeitimus ir juos sujungti į vieną projektą.

„Nenorime sistemos griauti, o tik ją tobulinti“, – Seimo posėdžio metu tvirtino M. Lingė.  

Siekdami įgyvendinti Konstitucinio teismo nutarimą, konservatoriai siūlo leisti atsiimti visą sukauptą sumą tiek su įmokėtomis įmokomis, tiek su valstybės paskata, tiek su investavimo rezultatais, Gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) apmokestinant tik gyventojo ir socialinio draudimo įmokos dalį viršijančią sumą.

Atsiimti sukauptas lėšas nesulaukus pensinio amžiaus būtų galima, kai pensijų kaupimo dalyviui yra paskirta paliatyvioji pagalba, kai dalyvis  serga sunkia liga, kai dalyvis netenka 70 proc. dalyvumo.

Taip pat siūloma atsisakyti periodiškai kartojamo įtraukimo į pensijų kaupimą kas trejus metus iki asmeniui sukaks 40 metų. Atsisakę dalyvauti kaupime, asmuo būtų dar kartą įtraukiamas po trejų metų.

Siūloma nustatyti galimybę stabdyti pensijų kaupimo įmokų pervedimus 24 mėnesiams kas 10 metų, vietoj šiuo metu galiojančio vienkartinio 12 mėnesių laikotarpio.

Pataisomis siūloma dvigubai padidinti vienkartinės išmokos ribą, iki kurios kaupimo dalyviai sukakus pensiniam amžiui patys galėtų rinktis, kokias išmokas jie nori gauti – vienkartinę ar periodines išmokas. Šiuo metu tai yra lėšos nuo 5403 eurų iki 10807 eurų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder