Ketvirtadienį per slaptą balsavimą už šią Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pasiūlytą kandidatūrą balsavo 65 Seimo nariai,2 buvo prieš,susilaikė 9.
Lapkričio mėnesį prisistatydamas Seimo nariams G. Sakalauskas žadėjo siekti, kad visi besikreipiantys į VTEK gautų labai konkrečius atsakymus, kad visos viešojo sektoriaus organizacijos, biudžetinės įstaigos, valstybės ir savivaldybių įmonės, akcinės bendrovės turėtų savo vidaus kontrolės sistemas. G. Sakalauskas norėtų sukurti praktiką ir kultūrą, kad interesų derinimo rizikos būtų sudėtinė viešojo sektoriaus organizacijų dalis ir tokiu būdu vadovai galėtų valdyti rizikas.
Interesų derinimo ir korupcijos prevencijos specialistą Gediminą Sakalauską Seimas paskyrė VTEK nariu pernai birželio mėnesį.Nuo 2021 m. liepos vidurio jis kuravo viešųjų ir privačių interesų derinimo pažeidimų prevenciją (švietimą, mokymus ir kt.).
Viešojo administravimo bei ekonomikos studijas Mykolo Romerio universitete baigęs G. Sakalauskas, dirbdamas įvairiose institucijose,prisidėjo formuojant nulinės tolerancijos korupcijai politiką, kuriant ir diegiant įvairias viešajam sektoriui skirtas antikorupcines priemones, įgyvendinant viešųjų ir privačių interesų derinimo bei lobistinės veiklos priežiūrą. Jis yra trejus metus vadovavęs VTEK sekretoriatui.
VTEK yra Seimo įsteigta ir jam atskaitinga kolegiali institucija, kurios paskirtis – užtikrinti, kad valdžios įstaigos ir jose dirbantys asmenys etiškai tarnautų žmonėms. VTEK sudaro penki nariai, skiriami penkerių metų kadencijai.
Rašyti komentarą