Ramūnas Karbauskis

Ramūnas Karbauskis dėl Lauryno Kasčiūno pasisakymų kreipėsi į prezidentą: kursto Trečiąjį pasaulinį karą

(13)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis penktadienį viešai kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą prašydamas įvertinti kandidato į krašto apsaugos ministrus Lauryno Kasčiūno pasisakymus.

Kaip teigia politikas, jį gąsdina Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko išsakyta parama Prancūzijos prezidento idėjai į Ukrainą siųsti karius.

„Galime daryti prielaidas, kad konservatoriai retoriką karo tema, pasikeitus ministrams, aštrins ir sieks, kad Lietuvoje būtų įvesta karo padėtis. Tai reikš, kad šalyje būtų galima nerengti rinkimų, kol karas nesibaigs“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo opozicinės partijos lyderis.

Tiesa, „valstiečių“ lyderį papiktinusiame L. Kasčiūno interviu naujienų portalui tv3.lt, pažymėta, kad kalbama tik apie mokymo misijas.

„Mes kaip valstybė esame aukščiausiu lygmeniu išreiškia pozityvią žinią Macrono iniciatyvai. Tik sakau, mes kalbame tik apie mokymo misiją“, – ketvirtadienį sako NSGK pirmininkas.

Visgi R. Karbauskio teigimu, konservatoriai tokiais pasisakymais tiesiog kursto Trečiąjį pasaulinį karą.

„Siųsdami karius į Ukrainą, kuri pati sako, kad nenori NATO karių savo teritorijoje, konservatoriai Lietuvą paverčia trečio pasaulinio karo kurstytojais ir pateisina Rusijos lūkesčius, kuri tik ir laukia, kada turės pretekstą apkaltinti NATO tiesioginiu dalyvavimu kare“, – teigė parlamentaras ir paprašė situaciją įvertinti patį prezidentą. 

„Tad šiandien LR Prezidentas Gitanas Nausėda turi nedelsiant atsakyti – ar L. Kasčiūnas, įvardindamas, kad E. Makrono siūlymui pritarta aukščiausiu lygmeniu, sako tiesą? Ar LR Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat mano, kad reikia siųsti Lietuvos karius į Ukrainą? Ar, kaip įprasta konservatoriams, aukščiausia valdžia Lietuvoje jiems yra jie patys – Vytautas ir Gabrielius Landsbergiai?“, – svarsto R. Karbauskis.

ELTA primena, kad Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas pareiškė, jog neatmestų Prancūzijos sausumos pajėgų dislokavimo Ukrainoje. Jo teigimu, nėra nesvarstytinų klausimų, siekiant garantuoti, kad Rusija nepasiektų pergalės Ukrainoje.

Prancūzijos prezidentas pažymėjo, kad jo inicijuotame susitikime Paryžiuje jokie sprendimai dėl sausumos pajėgumų perkėlimo nebuvo priimti. Tačiau, tvirtino jis, kiekviena šalis ateityje galėtų priimti savarankiškus sprendimus dėl karių dislokavimo.

Tokią Prancūzijos lyderio iniciatyvą pasveikino ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.  

„Aš ir dabar laikausi, kad mes šią idėją turime svarstyti. Tik reikalas tas, kad geriausia būtų, jog mes visi vieningai sutartume dėl jos reikalingumo ir įvertintume labai gerai žvalgybines ir kitokias informacijas, kurias turime“, – praėjusią savaitę lankydamasis Prancūzijoje pažymėjo Lietuvos vadovas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder