Prezidentas: būtų sunku įsivaizduoti, kad ši Vyriausybė išdirbs visą laiką

(2)

Prezidentas Gitanas Nausėda sunkiai įsivaizduoja, kad socialdemokratų formuojama Vyriausybė galėtų išdirbti visą kadenciją. Pasak jo, kad taip įvyktų, reikėtų kardinalaus „Nemuno aušros“ pasikeitimo.

„Būtų labai sunku šitą įsivaizduoti (kad Vyriausybė išdirbtų visą laiką – ELTA). Nebent vienam šitos koalicijos narių pavyktų šitaip įspūdingai išsiplauti ir išsiskalbti, kad jis staiga taptų respektabilus koalicijos dalyvis“, – pirmadienį TV3 televizijai teigė G. Nausėda.

„Ko gero, tai susiję su asmeninėmis politiko savybėmis. Tokiu atveju, asmeninės politiko problemos tampa jo partijos problemomis, o jo partijos problemos tampa valstybinėmis problemomis. Kaip tik šito turėtume išvengti“, – kalbėdamas apie naujausius Remigijaus Žemaitaičio įrašus socialiniuose tinkluose dėstė šalies vadovas.

Paklaustas, kodėl šių rizikų nesupranta socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, prezidentas tikina, jog koalicija buvo sudaryta politinės aritmetikos išskaičiavimais. Visgi, anot G. Nausėdos, didesnės daugumos siekis „smogs antru galu“.

„Susidarė įspūdis, kad labai didelę reikšmę turėjo politinė aritmetika ir buvo tam tikri nuogąstavimai, kad tiek Vyriausybės vadovas, tiek Seimo vadovybė gali būti nepatvirtinti Seime, jeigu valdančioji koalicija bus neženkli. Buvo siekiama tos didesnės koalicijos bet kokia kaina. Bet, man atrodo, kaina yra per didelė ir ji antru galu, bumerango principu, smogs politinės aritmetikos skaičiuotojams“, – dėstė prezidentas.

Jis taip pat pridūrė, kad valdančioji dauguma su „valstiečiais“ būtų buvusi daug komfortiškesnė.
„Ne mano darbas buvo kaip šachmatų lentoje dėlioti tą koaliciją, bet jeigu atsiribotume nuo tų, kaip aš jau minėjau, politologinių išskaičiavimų, „valstiečių“ žaliųjų, „Vardan Lietuvos“ ir socialdemokratų koalicija būtų turėjusi ir pakankamą daugumą. (...) Ta valdančioji dauguma galėjo būti pakankamai komfortiškai didelė“, – svarstė G. Nausėda.

„O dabar aš matau, kad net ir tie atskiri Seimo nariai, kurie anksčiau svarstė galimą prisijungimą prie koalicijos, jie nebenori savęs tapatinti su šitokia koalicija. Dėl to ta aritmetinė dauguma neturėtų klaidinti ir neturėtų byloti, kad turime stabilią koaliciją. Šios koalicijos lauks daug visokiausių iššūkių jau artimiausiomis savaitėmis, todėl kalbėti apie labai didelį šitos koalicijos stabilumą nebūtų pagrindo“, – akcentavo jis.

Jei „Nemuno aušra“ būtų Vyriausybėje – užsienis Lietuvą izoliuotų

Dar pirmadienio popietę patikinęs, kad netvirtins antisemitizmu kaltinamo R. Žemaitaičio vadovaujamos „Nemuno aušros“ partinių kandidatų į Vyriausybę, G. Nausėda pabrėžia, kad kitu atveju Lietuvai grėstų užsienio partnerių izoliacija.

„Tai yra tapatinama su Lietuvos valstybės įvaizdžiu ir požiūriu. Kol mes šito neišsiplausime, turėsime labai nemalonų būtinumą kalbėti ne apie Vokietijos brigados dislokavimą, tačiau pirmąją susitikimo valandą su kitų valstybių vadovais, aš arba kiti politikai, turės aiškinti, kas yra Žemaitaitis ir kur link jūs einate“, – tikino prezidentas.

„Tai yra mūsų valstybės izoliacija. (...) Tada, natūralu, kur kas sunkiau būtų bendrauti, ieškoti sutarimo. Ministras, paskirtas nuo „Nemuno aušros“, negalėtų normaliai dirbti savo darbo (...) Taip tikrai atsitiktų ir mes tą izoliaciją pajaustume pačiomis įvairiausiomis formomis“, – pridūrė jis.

Paklaustas, kokiu atveju patvirtintų R. Žemaitaičio partijai priklausantį politiką į ministrus, G. Nausėda teigė, jog pastarasis turėtų atsiriboti nuo „Nemuno aušros“ lyderio pareiškimų.

„Nebent šitas asmuo labai aiškiai pasakytų, kad partijos lyderio pareiškimai neturi nieko bendro su jo paties pažiūromis į vieną ar kitą klausimą – šiuo atveju eina kalba apie žydų tautos situaciją ir pareiškimus apie žydų tautą“, – akcentavo jis.

ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Savo ruoštu naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento aktyvistai rengia protesto akciją „Dešimt tylos minučių“.

Kaip skelbia organizatoriai, ketvirtadienį, kai parlamento rūmuose prisieks naujasis Seimas, protesto dalyviai kreipsis į socialdemokratus, demokratus „Vardan Lietuvos“ ir šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami pokyčių koalicijoje.

Protesto metu susirinkusieji planuoja tylos minutėmis pagerbti vertybes, kurias, anot organizatorių, formuojama koalicija pasiruošusi paminti: politinį padorumą, Lietuvos tarptautinę reputaciją, kadaise sunaikintų Lietuvos piliečių žydų atmintį, dalintų pažadų ir pareiškimų patikimumą.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder