Roma Katinienė

Policijos profsąjungos vadovė įvertino policiją krečiantį skandalą: jei tai tiesa, kiekvienas chuliganas galės drėbti pareigūnams į akis

(3)

Policiją šią savaitę drasko skandalas – Seimo narys Remigijus Žemaitaitis viešai pranešė, kad prieš pora savaičių pareigūnai išprievartavo savo kolegę.

Teigiama, kad iškart po mokymų ne vienam rezonansiniam tyrimui vadovavusi pareigūnė pasiėmė atostogas, o vėliau įteikė prašymą būti atleidžiama iš darbo.

Pareigūnė, anot politiko, šiuo metu guli ligoninėje.

Nors policijos vadovybė neigia, kad buvo įvykdytas nusikaltimas, ir tikina, jog R. Žemaitaičio informacija nėra teisinga, spėlionių vis dar išlieka daug.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) pirmininkė Roma Katinienė Alfa.lt teigė, kad šioje istorijoje dar yra daug neatsakytų klausimų, tačiau ji virsta testu tiek policijos vadovybei, tiek pačiai policijai – nuo to, kiek atvirai ir skaidriai bus atsakyta į iškilusius klausimus, priklausys tolesnis tiek visuomenės, tiek pačių pareigūnų pasitikėjimas policija.

Mesti kaltinimai dviem policijos pareigūnams, prieš porą savaičių vykusiuose mokymuose galimai išprievartavus savo kolegę. Kas šiuo metu yra žinoma?

Policijos departamentas ir policijos vadovas viešai patvirtino, kad buvo tokie mokymai, kad tokia pareigūnė egzistuoja ir kad vadovai kriminalinės policijos biuro važiavo kalbėtis.

Vis tik lieka neatsakyta į klausimą, ar buvo padaryta nusikalstama veika?

Tikrai aš labai nenorėčiau komentuoti per daug, nes manau, kad sistema yra jautri ir galėjo įvykti tokie dalykai.

Pirmiausia, šitoje situacijoje reikėtų galvoti apie pareigūnę ir kaip jai galbūt suteikti pagalbą. O eskalavimas viešojoje erdvėje tikrai nėra pati geriausia priemonė.

Ar yra pradėtas ikiteisminis tyrimas?

Kiek aš pati turiu informacijos, ikiteisminis tyrimas nėra pradėtas. (Jau po pokalbio su R. Katiniene policija paskelbė, kad ikiteisminis tyrimas yra pradėtas – Alfa.lt.)

Laikausi tos pačios pozicijos, kad tyrimą atlikti turėtų ne su policija susijusios institucijos, bet visa tai turėtų kontroliuoti generalinė prokurorė pati asmeniškai.

Svarbu, kad būtų atsakyta į visus klausimus – kas įvyko, kodėl pareigūnė po tų mokymų pasiėmė nedarbingumą, neatskleidžiant asmeninių ir labai jautrių klausimų, turėtų būti pilnai paneigta klaidinga informacija.

Taip pat reikėtų kreiptis į teismą, kad klaidinga informacija, kuri yra paskleista asmenų, būtų paneigta.

Nes šiai dienai yra tikrai mesti labai dideli kaltinimai, tikrai dėmė policijai. Jeigu mes paliksime bent menkiausią abejonę, kiekvienas praeinantis chuliganas eiliniams pareigūnams galės mesti frazę, kad jūs esat prievartautojai.

Tai tikrai turėtų būti labai aiškiai sudėliota, atsakyta ir nepalikta jokių abejonių. Nei patys pareigūnai turėtų abejoti pateiktais atsakymais, nei visuomenėje turėtų būti neaiškumas ir kilti abejonių.

Informaciją apie galimą pareigūnės išprievartavimą paskelbė parlamentaras Remigijus Žemaitaitis. Moteris, anot politiko, šiuo metu guli ligoninėje. Jūsų duomenimis, kur yra šiuo metu pareigūnė? Ar kalbėjotės su ja?

Su pareigūne aš tikrai jokio kontakto neturėjau ir nesikalbėjau. Tik yra tekę girdėti iš policijos pareigūnų, kad ji yra gydymo įstaigose.

Bet aš neturiu duomenų ir nerenku šitos informacijos, tad nei patvirtinti, nei paneigti negaliu.

Jo žiniomis, kad ši istorija neiškiltų į viešumą, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Arūnas Maskoliūnas ir viršininko pavaduotojas Saulius Briginas vyko į pareigūnės tėvų namus pasikalbėti. Ar galite paneigti šiuos teiginius? Kiek čia yra tiesos?

Aš tikrai nenorėčiau komentuot dabar, kokiu tikslu važiavo vadovai. Žinokit, pirmiausia apie tai aiškiai ir sąžiningai turėtų papasakoti policijos departamentas.

Nes tiek manęs, tiek policijos bendruomenės neįtikina tas faktas, kad gavę informacijos apie policijos pareigūnės siekį palikti tarnybą, policijos vadovai vyko kalbėtis ne tiek su ja, kiek su jos artimaisiais.

Nei aš, nei dauguma mano kolegų, su kuriais bendrauju, nėra girdėję tokio atvejo, kad būtų skirtas toks dėmesys, gavus policijos pareigūnų prašymą atleisti iš tarnybos.

Taip, kai kada vadovai kviečiasi pareigūną pakalbėti, siekiant išsiaiškinti priežastis, kodėl jis nori palikti tarnybą.

Tai daroma ypač tada, jeigu pareigūnas yra tikrai sukaupęs didelę patirtį ir jo rezultatai yra geri. Bet čia toks dėmesys ir toks paaiškinimas sukelia dar daugiau abejonių.

Kaip į šitą situaciją reaguoja kiti policijos pareigūnai?

Yra labai dvejopas vertinimas tarp šoko ir nenustebimo, kas mane pačią stebina. Patys policijos pareigūnai yra ta bendruomenės dalis, kuri norėtų gauti tikrai labai aiškius atsakymus.

Tie atsakymai turėtų būti tikrai pagrįsti, logiški, nebandant išsisukti nuo kai kurių situacijų ar klausimų.

Tai policijos pareigūnai, kaip ir kita visuomenė, laukia tų atsakymų ir turi vilties, kad tai tikrai negalėtų vykti policijos sistemoje.

Jei informacija pasitvirtintų, kas turėtų prisiimti atsakomybę šiuo klausimu?

Norėčiau tikėtis, kad nepasitvirtins šita informacija.

Bet jeigu iš tikrųjų būtų neatsakyti klausimai, kiltų abejonių ir dar paaiškėtų faktai, kad visa tai bandyta nuslėpti, tuomet aš manyčiau, kad atsakomybę prisiimti turėtų policijos vadovai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder