Plastikinių vienkartinių gaminių era baigėsi

Nuo 2021 m. Europos Sąjungoje įsigaliojo vienkartinių plastiko gaminių draudimas. Lietuvoje šis draudimas vykdyti pradėtas nuo liepos 3 dienos.

Vasaros metu žmonės mėgsta laiką leisti lauke. Vakarais dauguma mėgsta išvažiuoti į gamtą ir draugų, šeimos rate paiškylauti. Šios pramogos neapsieina be maisto, o ten, kur maistas, yra reikalingi ir indai. Labai retai žmonės į gamtą atsiveža savo indus iš namų. Paprastesnis būdas yra nusipirkti parduotuvėje vienkartinių indų.

Poilsiautojams patys patogiausi įrankiai - plastikiniai vienkartiniai indai. Su jais elgtis labai lengva - pavalgai ir išmeti.

Pasak specialistų, žvelgiant iš ekologinės pusės, vienkartinių indų problema yra ta, kad jie naudojami tik vieną kartą. Nesvarbu, ar kalbama apie popierinius, ar apie plastikinius indus. Žinoma, popieriniai indai suyra greičiau, todėl Europa ėmėsi priemonių, kuriomis stengsis prisidėti prie mūsų planetos švarinimo.

Plastikinius vienkartinius gaminius pakeis popieriniai indai, daugkartiniai stikliniai gaminiai, padaugės daugkartinių metalinių šiaudelių. Vietoj plastikinių ausų krapštukų naudosime bambukinius krapštukus.

Jeigu šiuo metu nueisite į parduotuvę ir pamatysite, kad plastikinių indų, krapštukų lentynose dar yra, nenustebkite, nes parduotuvėms leidžiama išparduoti turimus vienkartinius plastiko gaminių likučius.

Pasiteiravus, kokia situacija su šiais likučiais yra parduotuvėje „Maxima“, supratome, kad prekybos centrai jau iš anksto ruošėsi šiam draudimui.

„Pastaruosius metus palaipsniui mažinome ir nebeužsakinėjome naujų vienkartinio plastiko gaminių. Jau kuris laikas “Maxima„ parduotuvėse yra visos alternatyvos vienkartiniam plastikui. Parduotuvėse yra likęs tik nedidelis kiekis pavienių vienkartinio plastiko gaminių“, - pasakojo „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Direktorė tikino, kad šios alternatyvos jau dabar sulaukė didelio pirkėjų dėmesio.

Pasiteiravus apie kainas ir kaip jos keisis, E. Dapkienė atsakė: „Kiekviena medžiaga, popierius, bambukas, metalas, stiklas, turi savus įkainius. Pati kaina priklauso nuo pasiūlos. Kuo daugiau atsiras alternatyvių gaminių pasirinkimo, tuo kaina labiau koreguosis pirkėjo naudai.“

„Gintarinė vaistinė“ pranešime žiniasklaidai pateikė informaciją, kad atsisako plastikinių maišelių ir juos keičia į popierinius maišelius. Tokiu būdu vaistinė taip pat prisideda prie kilnios akcijos.

Vaistinės darbuotojai jau iš anksčiau buvo pastebėję, kad žmonės vis dažniau, ateidami į vaistinę, atsineša daugkartinius medžiaginius maišelius.

Plastikinius gaminius privalo keisti ne tik parduotuvės, bet ir kavinės, restoranai. Paskambinus ir pasiteiravus „Charlie Pizza“ restorano vadovės, kokiomis alternatyvomis yra keičiami maistui išsinešti skirti indai, ji atsakė, kad tam yra skirti laminavimo aparatai. „Šie aparatai laminuoja popierinius indus ir tokiu būdu jie skysčių nepraleidžia. Šitokį būdą jau naudojome ir seniau“, - pasakojo vadovė.

Beje, panaudotų popierinių vienkartinių indų nebus galima mesti į popieriui skirtus konteinerius, nes popierius, išteptas riebalais arba su maisto likučiais, nėra tinkamas šiems konteineriams. Panaudotus indus reikės mesti į buitinių atliekų konteinerį.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder