Palangoje atidaryta pirmoji privati mokykla: vadovausis naujausiais mokymosi metodais

(1)

Palangoje veiklą pradėjo pirmoji mieste tarptautinė privati „Baltic International School“ mokykla.

Iki tol įstaiga veikė kaip darželis, o nuo šiol, plečiantis veiklos apimtims, jau veikia kaip pradinio ugdymo mokykla. Tarp mokyklos išskirtinumų – darbas ištisus metus, galimybė vaikams įsilieti į ugdymo procesą bet kada ir visiškai kitoks ugdymo modelis, paremtas pozityviu ir sąmoningu mokymosi procesu.

Poreikį padiktavo besikeičianti Palanga

Privačioje Baltic International School“ mokykloje vykdomas pradinis ugdymas vaikams iki ketvirtos klasės. Pasak jos direktorės, edukologijos mokslų daktarės Irmos Liubertienės, šios mokyklos poreikį Palangoje padiktavo tiek vietiniai palangiškiai, tiek dažnai į kurortą atvykstantys miesto svečiai ar čia ilgiau apsistojantys – laikini miesto gyventojai.

„Buvo poreikis iš aplinkos, kad Palangoje reikia privačios mokymosi įstaigos, kuri būtų lanksti vaikų priėmimo bet kuriuo metu atžvilgiu. Be to, nemaža dalis tėvų iš partnerinių mokyklų Vilniuje ar Tenerifėje išreiškė lūkestį, kad tokia mokykla atsirastų arčiau jūros. Įvertinę, kad Palangoje mūsų mokykla duotų didžiausią pridėtinę vertę miestui, nutarėme atsidaryti būtent čia“, – sako I. Liubertienė.

Ji pažymi, kad Palangoje, kur kasmet keliasi gyventi vis daugiau jaunų šeimų iš visos Lietuvos ar atvyksta užsieniečiai su mažais vaikais, nebuvo mokymo įstaigos, kuri visus metus teiktų kokybiškas, tarptautinio lygmens ugdymo paslaugas.

„Tikslas buvo pasiūlyti tai, ko Palangos rinkoje nebuvo ir trūko – kokybišką, mokslu grįstą ugdymo programą, kuri turi tarptautinį pripažinimą ir yra orientuota į pasaulio pažinimą per pozityvaus ugdymo procesus“, – teigia mokyklos vadovė.

Anot Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, privačios mokyklos veiklos pradžia yra savotiškas įrodymas, kad Palanga vis labiau artėja prie visų metų kurorto, o ne tik vasaros.

„Kurortą vis dažniau atranda jaunos šeimos su vaikais, galinčios dirbti nuotoliu ar ieškančios itin aukštos kokybės ir ramaus gyvenimo, bet nenorinčios keisti vaikų ugdymo įpročių ar tiesiog juos tęsti, kaip yra įpratę. Tad privačios mokyklos atėjimas į Palangą yra tikrai sveikintinas tiek dėl didesnių žinių galimybių visiems mažiesiems miesto gyventojams ar čia besikuriantiems jų tėvams, tiek dėl naujų ugdymo metodų ir atnešamos pažangos“, sako jis.

Pasak jo, švietimas ir ugdymas kurorte buvo, yra ir visuomet bus viena svarbiausių savivaldybės veiklos sričių, tad ir toliau bus siekiama sudaryti visas sąlygas čia besimokantiems gauti geriausias žinias ar norintiems jomis dalintis bei skleisti tiek privačiose, tiek valstybinėse ugdymo įstaigose.

„Vienas didesnių mūsų miesto privalumų – įsitraukianti kurti bendruomenė ir siekianti, kad mūsų mažieji miesto gyventojai garsintų mūsų miesto vardą savo pasiekimais ir ateityje, studijuodami ar vėliau dirbdami. Tad darome viską, pradedant aktyviomis užklasinėmis veiklomis, tokiomis kaip sporto ar baigiant kultūrinėmis bei muzikinėmis, kad čia augantys vaikai turėtų visas teises į geriausią ugdymą ir žinias“, – sako jis.

Dirbama pagal pozityvaus ugdymo metodiką

Palangoje duris atvėrusioje naujoje mokykloje ugdymo procesas gerokai skiriasi nuo to, kaip jis vyksta tradicinėse – valstybinėse mokyklose. Svarbiausia čia yra vaiko gerovė, jo emocinė sveikata, dėl to ugdymo filosofija yra grindžiama pozityvaus ugdymo metodika bei neuromokslu apie neigiamas emocijas – liūdesį, baimę ar pyktį – dėl kurių vaikai negali ko nors išmokti, nes dėl šių nemalonių jausmų informacija, kurią jie turi priimti, kad tobulėtų ir vystytųsi, yra blokuojama.

„Pozityvus ugdymas reiškia tai, kad mes siekiame kiekvienam vaikui sukurti saugią aplinką, kurioje jis gerai jaustųsi. Tai apima ne tik emocinę vaiko pusę, bet ir fizinę. Tad mokykla daug dėmesio skiria refleksijai, aktyvioms veikloms, sveikai mitybai – apie to svarbą vaikams šviečiame ir jų tėvelius“, – teigia I. Liubertienė.

Ji taip pat pažymi, kad privačioje mokykloje nėra pamokas skiriančių skambučių, o pertraukų metu vaikams toliau vyksta užsiėmimai, tačiau kitokio pobūdžio.

„Suplanuotas ugdymo procesas vyksta labai sąmoningai. Tai reiškia, kad mokytojas visada stebi vaikus ir jų emocijas. Jei jie sėkmingai, produktyviai dirba pamokos metu, nebūtina proceso stabdyti. O jei vaikai yra pavargę arba jų emocijos yra pernelyg įsisiautėjusios, ugdymo procesą galima ir pristabdyti arba pereiti prie kitų veiklų. Svarbiausia reaguoti į tai, kaip vaikai jaučiasi“, – teigia I. Liubertienė ir priduria, kad pertraukų metu gali atsirasti ideali terpė patyčioms, pasistumdymams, dėl to šioje mokykloje jų nėra – vaikai pertraukų metu toliau būna su pedagogais, kurie užima juos malonia veikla, refleksijomis, bendravimu, žaidimais ir pan.

Remiamasi naujausia mokslu grįsta „Cambridge“ programa

Palangoje veikiančioje „Baltic International School“ mokykloje vaikai nuo dviejų metų amžiaus iki ketvirtos klasės yra mokomi pagal inovatyvią „Cambridge“ programą.

Ši programa išsiskiria tuo, kad ugdymas yra orientuotas į naujausias mokslu grįstas ugdymo metodikas. Dėl to vaikai ankstyvame amžiuje yra įtraukiami į dvikalbę kalbų mokymosi sistemą, kas reiškia, kad jau nuo darželio mokosi gimtosios ir bent vienos užsienio kalbos. Šiuo metu Palangoje yra galimybė vaikams išmokti anglų ir ispanų kalbą“, – sako privačios mokyklos vadovė.

Ji priduria, kad mokykloje labai jaučiama tarpkultūrinė aplinka, nes be lietuvių čia mokosi ir kitataučių vaikai. Taip pat vaikai, kurie kažkada silpnai mokėjo lietuvių kalbą, o pagyvenę ilgiau užsienyje ją pamiršo ir turi iš naujo prisiminti.

„Užsieniečiams vaikams, arba ilgiau svetur pagyvenusiems vaikams iš Lietuvos, Palangos mokykla yra tinkama terpė mokytis kalbų, nes yra angliakalbiai ir kitomis kalbomis kalbantys lietuviai mokytojai. Tad tokiems vaikams čia yra lengva adaptuotis“, – teigia I. Liubertienė ir priduria, kad anglų kalba į mokymosi procesą yra integruojama palaipsniui. Darželyje vaikams vyksta anglų ir ispanų kalbos pamokėlės, o pirmoje klasėje pradedama anglų kalba dėstyti atskirus dalykus – pasaulio pažinimą ir mokslus. Vėlesnėse – matematikos ir kitų dalykų.

Be formalaus ugdymo, mokykloje didelis dėmesys yra skiriamas ir neformaliam ugdymui. Vaikai turi galimybę dalyvauti robotikos būreliuose, žaisti šachmatais, išbandyti improvizacinio judesio užsiėmimus, jogą ir kitas neformalaus ugdymo veiklas, kurios skatina geriau pažinti savo asmenybę ir emocijas, geriau vystyti socialinius ir emocinius įgūdžius.

Šiuo metu privačiame „Baltic International School“ darželyje ir mokykloje Palangoje, Malūnų g. 6, iš viso mokosi 23 vaikai nedidelėmis (iki 8 vaikų) grupelėmis, o ugdymo procesą vykdo 9 pedagogai iš Palangos ir kitų Lietuvos miestų. Yra sudaroma galimybė ugdymo procesą bet kuriuo metu keisti ir tęsti kitose partnerinėse mokyklose Vilniuje ir Tenerifėje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder