LFF generalinis sekretorius: mes sutinkame keisti įstatus, bet norime, kad valstybė įsipareigotų investuoti į futbolą
Pasak jo, renginyje dalyvavę Seimo nariai tą galėjo išgirsti, o valstybė, LFF pasikeitus įstatus, atitinkamai turėtų įsipareigoti investuoti į futbolą, jo infrastruktūrą ir klubų skatinimo fondą.
„Ką norėjome išgirsti iš dalyvių ir suteikti jiems galimybę pasisakyti, tai kiekvienas iš skirtingų sričių pradedant moterimis, baigiant salės futbolu, jaunimu ir t.t. pasisakė.
Buvo ir keletas Seimo narių, kurie irgi girdėjo, kokios yra probleminės sritis.
Čia daugiau buvo renginys skirtas ne tam įstatus keisti ar nekeisti, kaip juos keisti ir t.t., o į tai, ko mums reikia per klubinę, akademinę pusę, per skirtingas sritis, kokios pagalbos mums reikia iš valstybės“, – Eltai teigė E. Stankevičius.
Jis aiškino, kad tuo tikslu, jog būtų galima paaiškinti kaip valstybė galėtų prisidėti prie futbolo vystymosi, į renginį buvo pakviestas Sakartvelo futbolo federacijos generalinis sekretorius.
„Tam reikalui buvo pasikviestas Sakartvelo federacijos generalinis sekretorius, kuris pristatė kaip ten valstybė prisideda prie meistriškumo kėlimo per aukščiausią lygą, pirmą lygą ir pan.
Būtent panašų paketą mes ruošiame valstybei, kad mes sutinkame keistis įstatus, matome poreikį įsitraukti klubus ir t.t., bet lygiai taip pat norime, jog valstybė atitinkamai įsipareigotų investuoti į futbolą, infrastruktūrą, krepšelį, klubų skatinimo fondą ir t.t.“, – sakė LFF generalinis sekretorius.
E. Stankevičius tikino, kad po renginio su Seimo nariais kalbėtis neteko, tačiau jis pažymėjo, jog LFF pasiruošusi keisti savo įstatus ir tikisi tolimesnio valstybės prisidėjimo prie futbolo kokybės gerinimo šalyje.
„Neteko su jais per daug kalbėtis, nes iš karto po to teko vykti į stadioną, kadangi turėjo atidarymo ceremoniją ir t.t. Minimaliai persimetėme su jais keletą žodžių, kad tikrai mes matome tą, ką ir anksčiau minėjau, poreikį (LFF įstatų keitimo – ELTA) ir, kad pateiksime savo matymą, pasiūlymą, kaip visa tai toliau galėtų vykti ir kokio prisidėjimo mes norime iš valstybės“, – aiškino jis.
LFF generalinis sekretorius aiškina, kad šiuo metu dėl planuojamo įstatų projekto, lapkričio pirmoje pusėje federacija turi gauti pirminį pasiūlymą iš FIFA ir UEFA, o vėliau, lapkričio pabaigoje, LFF turės galutinį įstatų projektą, kurį teiks Konferencijai.
„Toliau darbas yra darbo grupėje kartu su FIFA ir UEFA.
Tikimės, kad pirmoje lapkričio pusėje gausime pirminį pasiūlymą iš FIFA ir UEFA, kaip tie mūsų įstatai galėtų atrodyti, kokius punktus (keisti – ELTA), kaip visas rinkiminis procesas galėtų atrodyti, kaip bus narystės klausimas išspręstas, iš ko Konferencija susidėtų ir t.t.
Tada normalu, kad mes apsitarsime viduje su savo Vykdomojo komiteto nariais, visa bendruomene, pasidiskutuosime, kas yra taisytina ir labai tikiu, kad lapkričio pabaigai turėsime paruoštą draft'ą, įstatų projektą, kurį teiksime Konferencijai“, – tvirtino E. Stankevičius.
ELTA primena, kad praeitą sekmadienį Kaune vyko Lietuvos futbolo forumas, kuriame futbolo bendruomenė diskutavo apie galimus pokyčius Lietuvos futbolo federacijos (LFF) įstatuose, taip pat, buvo pristatyta situacija tiek tarptautiniame, tiek klubiniame, tiek moterų futbole.
Renginyje dalyvavo Seimo nariai Mykolas Majauskas, Julius Sabatauskas, Artūras Skardžius, Andrius Kupčinskas ir Justinas Urbanavičius. Taip pat, į renginį atvyko UEFA nacionalinių asociacijų direktoriaus pavaduotojas Thierry Favre, Sakartvelo futbolo generalinis sekretorius David Mujiri.
Spalio pradžioje Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) vykusiame įstatymo projekto „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ svarstyme, kuriame taip pat dalyvavo ir UEFA atstovai, nuspręsta atidėti klausimo svarstymą ir Lietuvos futbolo federacijai (LFF) duoti laiko priimti sprendimus, kurių reikalauja parlamentarai.
Tiesioginio LFF valdymo klausimą politikai iškėlė liepos pabaigoje vykusiame jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.
Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į Vykdomąjį komitetą (VK).
Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus.
Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.
Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.
Tačiau, rugsėjo viduryje pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.
Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos.
Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.
Rugsėjo pabaigoje Seimas po pateikimo pritarė, laikinojo įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projekto įgyvendinimui. Juo, pasak įstatymo iniciatorių, siekiama, kad skaidraus ir demokratiško Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.
Už įstatymo projektą balsavo 88, prieš 13, susilakė 21 Seimo narys.
Rašyti komentarą