Antanas Vinkus

Kitų metų biudžetas galėtų būti pavadintas Antano Vinkaus biudžetu: Už ką valdantieji juos „nupirko"?

(5)

Penkių Seimo opozicijos narių dėka valdantiesiems pavyko surinkti kvorumą balsuojant dėl kitų metų valstybės biudžeto, tačiau labiausiai sužibėjo „valstiečių" frakcijai priklausantis Antanas Vinkus, kuris ne tik padėjo surinkti kvorumą, bet ir nulėmė, jog balsavusiųjų „už" būtų 71 - lygiai tiek, kiek reikia, jog biudžetas būtų patvirtintas.

Archyvų nuotr.

Seime užvakar vargais negalais patvirtintas kitų metų valstybės biudžetas. Eltos nuotr.

Kodėl saujelė opozicionierių taip pasielgė, nors opozicija buvo susitarusi, jog nebalsuos nė vienas iš jų? Apie tai „Vakaro žinios" aiškinosi su pačiais Tautos išrinktaisiais.

Seime užvakar vargais negalais patvirtinto kitų metų valstybės biudžetą.

Patvirtino, nors opozicinės frakcijos susitarė boikotuoti balsavimą priėmimo metu.

Mat pasipiktino, kad valdantieji savo ruožtu boikotavo visus opozicijos siūlymus biudžeto projektui: kai jie buvo svarstomi, tiesiog nedalyvavo posėdyje ir taip sužlugdė visus pasiūlymus, nes norint juos priimti reikia mažiausiai 71 balso „už".

Jei visa opozicija būtų laikiusis susitarimo, balsavimas dėl biudžeto priėmimo iš viso nebūtų įvykęs nesusidarius kvorumui, kadangi reikėjo, kad dalyvautų mažiausiai 71 parlamentaras.

Dalyvavo 75, iš jų 5 - opozicijos atstovai: „darbiečiai" Vytautas Gapšys, Vaida Giraitytė-Juškevičienė, Vigilijus Jukna bei Ieva Kačinskaitė-Urbonienė ir „valstiečių" frakcijos narys A.Vinkus.

Tačiau biudžetas vis tiek būtų atmestas, jei visi penki opozicionieriai būtų susilaikę arba balsavę „prieš". Bet visi „darbiečiai" susilaikė, o A.Vinkus balsavo „už" ir valdantiesiems padėjo surinkti lygiai tiek balsų „už", kiek reikia - 71.

„Vakaro žinios" A .Vinkaus pasiteiravo, ką konservatoriai ir kiti valdantieji jam pažadėjo mainais už balsą, kodėl jis nesilaikė opozicinių partijų susitarimo. Pats politikas tikino nieko manais už tai negavęs.

„Dokumentas man pasirodė visai tinkamas, todėl balsavau pagal savo sąžinę. Taškas.

Daugiau nieko nepasakysiu. Ačiū", - bandė pokalbį užbaigti A. Vinkus.

Archyvų nuotr.

Seime užvakar vargais negalais patvirtintas kitų metų valstybės biudžetas. Eltos nuotr.

Perklaustas, ar žinojo apie frakcijų susitarimą, politikas to nepaneigė, tačiau tikino ir nežadėjęs boikotuoti balsavimo.

„Mano frakcijos seniūnė jau prieš mėnesį buvo įspėta, kad aš jau ketverius metus kasmet visada biudžetą palaikau. Mano nuomone, biudžetą reikia priimti tokį, koks yra teikiamas, o paskui visada galima jį patobulinti, perskirstyti.

Aš, gerbiamas žurnaliste, balsavau pagal sąžinę ir daugiau nieko nekomentuosiu", - nukirto A.Vinkus.

Seimo „valstiečių" frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė neatmeta, kad frakcijoje bus kalbama apie jos nario A.Vinkaus elgesį, tačiau, jos teigimu, opozicijos susitarimo ignoravimas - asmeninis šio parlamentaro apsisprendimas ir asmeninė nuomonė.

„Neatmetu, kad tie kažkokie pokalbiai frakcijoje bus, bet, manyčiau, vertinimai liks tik frakcijos ribose. Priminsiu, kad yra laisvas Seimo nario mandatas, tai jo atsakomybės reikalas", - sakė A.Norkienė.

Ji tikisi, kad A.Vinkus pats paaiškins balsavimo motyvus. Tačiau, kad ir kokie jie būtų, esą politikas nebus šalinamas iš frakcijos.

„Kad ir kaip būtų keista, frakcija iki šiol nieko neišvarė, išskyrus, kad balsavome dėl Tomo Tomilino. Bet nė vienam nesakėme, kad nepageidaujamas, tikrai nė vieno nevarėme", - sakė A.Norkienė.

Kodėl opozicijos susitarimą ignoravo „darbietė" I.Kačinskaitė-Urbonienė, kuri, beje, pati buvo viena to susitarimo iniciatorių? Politikė „Vakaro žinioms" pateikė įdomią versiją.

„Aš visai opozicijai tą jau paaiškinau. Taip, susitarėme nebalsuoti visi, aš pati tai inicijavau ir viskas klostėsi pagal planą, tačiau pasikeitė paskutinę minutę.

Per balsavimą stovėjau prie pat Vinkaus ir paklausiau: „Pone Antanai, kaip elgsitės?" Jis paprašė suteikti erdvės ir leisti balsuoti.

Kai pamačiau, kad jis registruojasi ir spaudžia mygtuką „už", emocingai sureagavau ir visiems garsiai pasakiau: „Viskas prarasta, nes bus 71 balsas „už", todėl galima balsuoti, jokio skirtumo". Tad emocingai paspaudžiau mygtuką, kad susilaikau. Tai buvo mano klaida, aš ją pripažįstu.

Emocingas sureagavimas. O mano frakcijos kolegos, pamatę, kad aš, kaip viena boikoto iniciatorių, balsavau, irgi inertiškai paspaudė savo mygtukus. Jei ponas Vinkus nebūtų balsavęs, mes irgi nebūtume balsavę ir projektas nebūtų buvęs priimtas", - tikino „darbietė".

Beje, visos trys valdančiosios frakcijos, įskaitant jokiai frakcijai nepriklausančią (nes pagal pareigas negali priklausyti) Seimo pirmininkę, turi 74 balsus, tačiau priėmime nedalyvavo 4 konservatoriai.

„Arvydas Anušauskas buvo Amerikoje, Vytautas Juozapaitis gydomas reanimacijoje, Žygimantas Pavilionis malšina savo nuoskaudas, o Gabrielius Landsbergis tuo metu su politologais tarėsi, kaip jam geriau pasielgti atsistatydinimo klausimu", - paaiškino I.Kačinskaitė-Urbonienė.

Archyvų nuotr.

Kitų metų biudžetas galėtų būti pavadintas Antano Vinkaus biudžetu, mat, jei ne jis, projektas nebūtų priimtas. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder