Petras Gražulis

Kaip dirbti, jei negalvoji kaip dauguma

(1)

Seime turime 141 parlamentarą, kuriems reikia dirbti kartu. Parlamentinei daugumai nepriklausantys politikai neslepia, kad tai pastaruoju metu nėra lengva, tačiau savo įsitikinimų teigia nekeisiantys ir toliau laikysis pasirinktos, nors toli gražu ne visiems priimtinos, pozicijos. Kalbiname pažiūromis labiausiai išsiskiriančius seimūnus.

Manęs neišgąsdins

„Turiu savas nuostatas ir jų laikysiuosi, nepaisant, kad pastaruoju metu puolimas prieš mane suaktyvėjo. Kita vertus, man tai nieko naujo. Buvau puolamas ir kalinamas sovietmečiu, esu puolamas ir dabar.

Žmonės dažnai klausia, kaip pajėgiu su tuo susitvarkyti.

Atsakau - atlaikiau tuomet, atlaikysiu ir šiandien.

Jeigu toks pats sisteminės žiniasklaidos ar policijos persekiojimas prasidėtų prieš kokį konservatorių, netrukus žurnalistai ir pareigūnai lėktų iš darbo", - svarstė Seimo narys.

Nepaisant sudėtingos situacijos, politiko nuomone, svarbiausia likti ištikimam sau ir savo rinkėjams.

„Pažiūrėkite, ką turime valdžioje. Viktorijos Čmilytės-Nielsen senelis buvo enkavėdistas, tėvas - KGB karininkas. Aišku, vaikai neatsako už tėvų nuodėmes, tačiau manau, kad šaknys irgi nemažai lemia.

Neduokdie, sugrįžtų sovietai, tokie stovėtų pirmose gretose ir juos sveikintų. Nesvarbu, kokia būtų valdžia.

Jų pagrindinis tikslas - būti valdžioje, - sakė P.Gražulis.

- Kalbant apie mane, džiaugiuosi, kad esu „sisteminių" puolamas. Kaip sakė sovietiniuose lageriuose kalėjęs monsinjoras Alfonsas Svarinskas, jei sovietai mane keikia, reiškia dirbu Dievui. Jeigu jie pradėtų mane girti, reikštų, kad pradėjau tarnauti velniui.

Kadangi konservatoriai mane puola, tai rodo, jog aš dirbu mane išrinkusiems žmonėms."

Kitaip elgtis neleidžia sąžinė

Archyvų nuotr.

Mindaugas Puidokas iš Darbo partijos taip pat teigė, kad savo įsitikinimų, nepaisant patiriamo spaudimo, nekeis. „Niekada nėjau į kompromisus su sąžine.

Dirbu taip, kad geriau atstovaučiau tiems, kurie manimi patikėjo ir išrinko. Jeigu elgčiausi kitaip, reikėtų išduoti save, tada verčiau palikčiau šį darbą", - atviravo politikas.

„Pasidžiaugęs" valdančiųjų planais riboti Galimybių paso neturinčių Seimo narių darbą, jis paragino Lietuvos žmones pagaliau vienytis.

„Su valstybe vyksta negeri dalykai. Premjerė neslepia, kad nori tautą valdyti bizūnu, esą kitokios kalbos žmonės nesupranta. Šis jos pareiškimas turėtų suveikti kaip skambutis dar „miegantiems", nes akivaizdu, jog situacija tik blogės ir dėl to kentės visi, - perspėjo Seimo narys.

- Po vieną nieko nenuveiksi, bet jei žmonės pradės burtis, jiems ne tik bus lengviau psichologiškai, bet ir bus paprasčiau priešintis brukamam režimui.

Be to, į žmonių sambūrį rimčiau žiūrės ir Vyriausybė, ir darbdaviai. Jie visi supranta, kad gyventojų kiekis Lietuvoje - ribotas.

Specialistų trūksta, o nesiliovus iš žmonių tyčiotis ir diskriminuoti, netrukus nebus kuo juos pakeisti. Reikia, kad visuomenė tai pagaliau suvoktų.

Tuomet pasibaigs dabartinės liberalkonservatorių patyčios."

Jis paragino aktyviau kreiptis ir į šalies prezidentą Gitaną Nausėdą.

„Manau, tai paskatintų jį greičiau priimti vertybinį sprendimą dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą su prašymu išaiškinti, kiek teisėtas Vyriausybės nutarimas dėl ekstremaliosios padėties ir su ja susieto Galimybių paso. Tai yra vienintelis teisinis sprendimas, galintis nutraukti dabartinės, žmonių teises pažeidžiančios, tvarkos galiojimą", - apibendrino M.Puidokas.

Neplauks pasroviui

Archyvų nuotr.

Panašiai mąstė ir Aidas Gedvilas. Jis darbą Seime vertino kaip gyvenimo duotą galimybę prisidėti prie to, kad visuomenė ir valstybė gyventų geriau.

„Dabartinė krizinė situacija, kurią išprovokavo tiek pandemija, tiek arogantiška valdančios daugumos politika, suskaldė visuomenę. Iškilo grėsmė pamatinėms žmogaus teisių vertybėms, Konstitucijoje įtvirtintoms normoms. Aš, kaip tautos išrinktas atstovas, negaliu likti pasyviu stebėtoju, plaukiančiu pasroviui ir aklai pritariančiu viskam, ką daro valdžia. Nors daug kolegų elgiasi būtent taip, man tai nėra priimtina", - sakė „darbietis".

O štai turintieji kitokią nuomonę jam nekliuvo.

„Gyvename demokratinėje visuomenėje ir nuomonių įvairovė yra didžiausia vertybė, kurią galime turėti. Kartais atrodo, kad tai jie turi problemų bei nekenčia alternatyvios nuomonės.

Ši įvairovė vysto pasaulį, tik kuria linkme?

Ar, pasitelkę pagarbą Žmogui, esame linkę išklausyti vieni kitus ir rasti bendrą sutarimą, ar, prisidengdami arogancija ir manipuliuodami Konstitucija, vadovaujamės principu „Skaldyk ir valdyk"?

„Fakto krislas" - stipriausias argumentas rimtai diskusijai.

Tik nemažai kolegų iš diskusijų lauko greitai pasišalina, nes tam, kad galėtum argumentuotai diskutuoti, reikia padirbėti ir pasigilinti ne vien į savo tiesioginę sritį. Visi galime tingėti gilintis, nematyti ir negirdėti mums nepalankios nuomonės. Tik kur taip nueisime?

Siekdamas mandato sakiau - man ne tas pat, kokioje Lietuvoje gyvens mūsų vaikai. Tampant Seimo nariu prisiekiau sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai ir Lietuvos žmonių gerovei. Tiek vizija, tiek misija gana aiški", - pabrėžė A.Gedvilas.

Visgi jis pripažino, kad šiuo metu galima nukentėti vien dėl to, jog turi savo nuomonę.

„Todėl reiškiu didžiausią pagarbą tiems, kuriems užtenka drąsos ir kantrybės kovoti už savo poziciją.

Manau, kad gyvenime svarbiausia - sveikata. Tik po to - meilė artimiesiems ir materialūs dalykai. Išlikime savimi, taikūs ir pagarbūs vieni kitiems. Išlaikykime vidinę ramybę, jei ne dėl savęs, tai dėl savo vaikų. Jiems mūsų išminties šiandien reikia labiau nei bet kada", - reziumavo jis.

Laikas parodė, kas teisus

Archyvų nuotr.

LVŽS atstovas Dainius Kepenis pasidžiaugė frakcijos narių palaikymu.

„Pradžioje mano išsakomos mintys kai kam atrodė nemoksliškos ir marginalios.

Dabar aiškėja, kad panašiomis nuostatomis vadovaujasi visos sėkmingai pandemiją suvaldžiusios šalys. Gaila, kad valdantieji to vis tiek nepaiso ir nevykdo Seimo priimtų, sveikatos stiprinimui skirtų, rezoliucijų.

Jas realizavus, ką rodo pasirinkusiųjų sveiką gyvenseną pavyzdys, žmonės ne tik sustiprintų natūralų imunitetą, bet ir sirgtų lengvai. Nebaisios jiems būtų ir naujos atmainos. Pastarųjų, didėjant paskiepytųjų skaičiui, tik daugės, nes virusai bandys prisitaikyti", - prognozavo D.Kepenis.

Pasak jo, jeigu Lietuvoje turėtume tikrą mokslą, būtų įrodyta, jog natūralus imunitetas įgyjamas visam gyvenimui ir saugo geriau už bet kokias vakcinas.

„Teigiu tai, remdamasis asmenine, 30-imt metų siekiančia, darbo su žmonėmis patirtimi. Daugybė mano pažįstamų nesunkiai persirgo ir džiaugiasi, kad pasirinko sveiką gyvenseną.

Mes vadovaujamės tiesomis, kurias propagavo Vydūnas, Stasys Šalkauskis ir kiti šviesuoliai. Deja, dabartiniai valdantieji yra antigamtininkai.

Jiems nerūpi per amžius nusistovėję gamtos dėsniai ir jų vykdoma politika keistai susišaukia su pasauliniu globalistiniu judėjimu", - pabrėžė politikas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder