Įstatymu planuoja riboti fejerverkų prekybą ir naudojimą

(1)

Seime planuojamos svarstyti pataisos dėl pirotechnikos gaminių įsigijimo ribojimų. Siekiama, jog taip mažėtų tarša aplinkai, pavojus žmonėms ir gyvūnams. Jau antri metai, kaip ribojamas ir fejerverkų naudojimas renginių metu. Nebus jų ir šių metų Jūros šventėje.

Vienas iš siūlymų F2 kategorijos pirotechnikos gaminius, liaudyje žinomus kaip „bombioškės“, leisti įsigyti ne jaunesniems nei 18 metų asmenims.

Gresia baudos

„Vadinamąsias “bombioškes„ ir apskritai fejerverkus leisdami žmonės triukšmauja. Nenorint užsitraukti atsakomybės dėl viešosios tvarkos pažeidimų, pirotechnikos gaminius reikia naudoti pagal taisykles, tai yra leistinomis valandomis ir vietose, kur tai nėra draudžiama“,- „Vakarų ekspresui“ teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Uostamiestyje zona be pirotechnikos yra Teatro aikštė, jų taip pat negalima leisti prie mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, šarvojimo patalpų.

Bauda už netinkamą fejerverkų naudojimą gali siekti nuo 14 iki 30 eurų.

Pirmojo drausminimo neišsigandusiems ir nusižengusiems dar kartą - bauda gali išaugti iki 60 eurų.

A. Grauslienė teigė, jog dažniausia nusiskundimų priežastis būna ramybės drumstimas - švenčiantieji fejerverkus šaudo sutemus, tuomet, kai gyventojai nori ilsėtis.

„Skundų sulaukiama visada. Turbūt labiausiai jų padaugėja prieš didžiąsias metų šventes, tai yra Kalėdas ir Naujuosius metus. Šiuo laikotarpiu atsiranda daugiau pirotechnikos gaminiais prekiaujančių vietų, žmonėms lengviau juos įsigyti. Tačiau jų taip pat pasitaiko, kuomet žmonės švenčia asmenines šventes, pavyzdžiui, vestuves, gimtadienius, krikštynas“, - patirtimi dalinosi A. Grauslienė.

Šventėse fejerverkų nebus

Seime taip pat siūloma Lietuvoje uždrausti naudoti galingiausios kategorijos - F4- fejerverkus.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, juos naudoti bei platinti gali tik profesionalūs pirotechnikai.

Šios kategorijos pirotechnikos gaminiai naudojami tik didelių švenčių, festivalių ar kitų renginių metu.

Tačiau uostamiestyje šis draudimas didelių pokyčių neatneštų, mat miesto valdžia pirotechnikos gaminių atsisakė išvis.

„Nuo 2022 metų, kuomet prasidėjo karas Ukrainoje, taip pat dėl aplinkos taršos Klaipėdos miesto valdžia ir politikai nutarė atsisakyti fejerverkų. Kol kas su nauju meru šio klausimo dar nesamę aptarę, tačiau nei šių metų Jūros šventėje, nei kitų miesto švenčių metu naudoti pirotechnikos gaminių neplanuojame“, - teigė VĮ „Klaipėdos šventės“ direktorė Eglė Šulskė.

Klaipėdos mieste jau anksčiu susirūpinta dėl fejerverkų poveikio aplinkai, todėl ieškota būdų, kaip naujametinę šventę paversti ekologiškesne.

„Paskutinį kartą fejerverkai Klaipėdos mieste leisti pasitinkant 2022 metus. Tačiau jau tuo metu pradėta svarstyti apie jų poveikį aplinkai, todėl buvo pasirinkti naujos kartos mažiau taršūs pirotechnikos gaminiai“, - sakė E. Šulskė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder