Ieškantys sodybos Joninėms turėtų suskubti jau dabar: papasakojo, kiek šią vasarą kainuos poilsis Lietuvoje

Atšilus orui, lietuviai pradeda planuoti ne tik savaitgalius, bet ir poilsį vasaros metu. Štai ilgąjį Joninių savaitgalį norint praleisti didesnei kompanijai sodyboje jau teks gerokai paplušėti ir daugiau sumokėti. Dėl palankesnių kainų gyventojai poilsiui renkasi darbo dienas. Kokios šiemet kainos laukia ne tik sodybose, bet ir Palangoje, papasakojo sektorių ekspertai.

Atšilus orui susidomėjimas auga

Kaip Delfi TV laidoje „Piniginiai reikalai“ komentavo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė, šiltas pavasaris – lepina tiek visą Lietuvą, tiek lietuvių mėgstamą kurortą Palangą, o tai daro įtaką ir gyventojų aktyvumui kurortiniuose miestuose.

„Kai atšyla oras, visada svečiai vis dažniau renkasi mūsų kurortus ir kitus kurortus. Palanga po truputėlį jaučia atgyvėjimą ir svečių susidomėjimą ilsėtis mūsų kurorte, bet tai yra tik savaitgaliais. Šiltuoju sezonu, vasarą – mes turime ištisas savaites, o dabar svečiai į Palangą atvyksta tik savaitgaliais, bet, kad jų daugėja – tikrai taip“, – dalijosi pašnekovė.

Dabar, pasak L. Taučiūtės, intensyviai sezonui ruošiasi ne tik apgyvendinimo įstaigos, bet ir kiti sektoriai.

„Dauguma kavinių atsidarys ne birželio, o gegužės mėnesį, tad dabar yra renkami kolektyvai, įdarbinami nauji žmonės, ruošiamos erdvės, atliekami remonto darbai. Šie mėnesiai yra būtent apie tai, kad mes intensyviai ruošiamės tam pagrindiniam sezonui, šiltajam sezonui ir didžioji dalis apgyvendinimo įstaigų, ir maisto aptarnavimo įstaigų atvers duris gegužės mėnesį“, – tvirtino ji.

Šiltėjantys orai žmones vilioja ir į kaimo turizmo sodybas.

„Pastaruoju metu esame ir labai priklausomi nuo paskutinės minutės. Jeigu savaitgalį praneša gerus orus – mes greitai sulaukiame labai daug užsakymų. Kol dar nėra šilta – vyksta mėgavimasis gamta ir, daugiausiai, yra šeimos kelionės. Atvažiuoja šeima ar dvi šeimos tiesiog praleisti laisvalaikį“, – pastebėjimais dalijosi Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė.

Be to, pavasarį, pasak pašnekovės, populiarėja ir vadinamosios darbostogos. Kaip pastebėjo pašnekovė, po pandemijos, susiformavus naujiems įpročiams, daugybė žmonių liko dirbti nuotoliniu būdu, o tokią galimybę jie atitinkamai išnaudoja.

O štai vasaros atostogų kaimo turizmo sodybose planavimo tendencijos, kaip pastebi Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė, apskritai yra kiek pasikeitusios.

„Jeigu tai yra šeimos poilsis, mažas namelis dviejų miegamųjų, kai 4-6 asmenys atvažiuoja – nebėra tendencijos, kad užsakoma prieš metus ar žiemą atostogauti vasarai. Jeigu tai yra didesnė sodyba, šeimos susibūrimas ar kokia šventė – tendencija išlikusi. Prieš metus, prieš pusę metų užsakoma“, – teigė ji.

Pritardamas pašnekovių išsakytoms mintims, savo įžvalgomis laidoje pasidalijo ir portalo priejuros.lt vadovas Laurynas Šertvyčius. Anot jo, jei tik orai pagerėja, žmonės pradeda ieškoti atostogų variantų ne tik savaitgaliui, bet ir apskritai vasaros sezonui.

„Didžioji dalis užklausų keliauja vasaros laikotarpiui. Jeigu prie juros.lt portale, tai, sakyčiau, pastarojo meto apie 80 procentų užklausų dėl apgyvendinimo yra vasaros sezono metui. Pavasariui lieka keliolika procentų“, – teigė L. Šertvyčius.

Sakyti, kad jau dabar reikėtų suskubti galvoti apie vasaros atostogų planavimą, pasak L. Šertvyčio, dar nebūtina, tačiau taip besielgiantys – tikrai laimi.

„Pildosi, tuštėja, bet tikrai ne kardinaliai, kad jau neliktų tų vietų už savaitės ar kitos, tačiau visą laiką planavimas iš anksto, kaip ir bet kurioje srityje, taip ir atostogų srityje, duoda geriausius rezultatus, geriausią kainos ir kokybės santykį. Taigi, pradėti ieškoti vietų poilsiui tikrai rekomenduojame, bet jų dar tikrai yra“, – teigė jis.

Ar lietuviai jau žino, kur praleis Joninių savaitgalį

Nors, kaip teigė pats L. Šertvyčius, laisvų vietų vasaros atostogoms Lietuvoje dar tikrai yra, bet, vis dėlto, kai kurias išvykas vertėtų pradėti planuoti jau dabar. Pavyzdžiui, šiemet Joninių savaitgalis bus ilgasis, pirmadienį gyventojai turės laisvadienį, tai prisideda prie susidomėjimo. Balandžio pradžioje paskambinus daugiau nei 20 sodybų priimančių 10 žmonių kompaniją, beveik visos tvirtino jau esančios užimtos.

„Pagrindiniams savaitgaliams, tokiems, kaip Joninių – sodybose jau vietų gerokai yra mažiau likę, bet tikrai nėra taip, kad visai nėra likę. Jeigu kas planuojate švęsti Jonines gausiau – jau reikėtų pradėti šiandien ieškoti“, – atkreipė dėmesį jis.

Kaip pastebėjo pašnekovas, dažniausiai, Jonines lietuviai švenčia ne itin gausiose kompanijose, tad kaimo turizmo sodybos, pritaikytos kelioms šeimoms ar didesnėms giminėms – šiuo laikotarpiu išlieka paklausiausios. Jo išsakytas mintis papildė Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė.

„Joninės, Žolinės – viena populiaresnių datų. Kai renkasi daugiau žmonių ar kelios šeimos – jos užsisako sodybą. Aš tokiais atvejais visada rekomenduoju paieškoti sodybos toliau nuo didžiųjų miestų.

Na, nuvažiuoti į Biržus, nuvažiuoti į Dzūkiją, tiesiog pažinti tą Lietuvos dalį. Ten sodybų užimtumas yra mažesnis ir ten tikrai kainos yra mažesnės“, – teigė A. Vaitkuvienė.

Tiesa, ilgasis Joninių savaitgalis turės ir savo atitinkamą kainą.

„Kiek teko šnekėti su šeimininkais, tai yra taip, kad savaitgalį laisva sodyba, o darbo dienomis – užsakyta. Matyt, kaina jau yra smarkiai svarbi klientui ir jie renkasi darbo dieną važiuoti, kada gali sutaupyti“, – teigė A. Vaitkuvienė.

Atskleidė šios vasaros atostogų Lietuvoje kainas

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė L. Taučiūtė pabrėžė, kad šiais metais kainos apskritai kils labai minimaliai. Be to, jos labai priklauso nuo orų ir nuo laikotarpio.

„Kainos dar yra tikrai labai patrauklios. Jos yra žiemiškos. Sezoninės kainos, kurios yra vasarinės, prasideda tik po Joninių.

Mes ir birželio mėnesį turime labai patrauklias kainas, bet ir vasarą jos priklauso nuo orų, žmonių gausos“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė.

Tiesa, restoranams išvengti kainų didinimo bus sunkiau.

„Kai kurie viešbučiai prisiima atsakomybę ir nekelia kainų. Restoranams yra didžiulis iššūkis, nes PVM yra padidėjęs – 21 procentas vietoje 9. Tai tikrai yra didelis šuolis. Taigi, jausis ši tendencija ir kainos bus ūgtelėjusios, bet apgyvendinimo įstaigose – tik procentaliai. Sakykime, iki 2-5 procentų, lyginant su praeitais metais, tikrai ne daugiau“, – teigė L. Taučiūtė.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė taip pat atskleidė, kokias kainas šiemet galima stebėti kaimo turizmo sodybų nuomos sektoriuje.

„Kaimo turizmas tuo ir geras, kad jis yra labai įvairus. Mažose, paprastose vieno gandro sodybose ir šiemet vienam žmogui, vieną nakvynę galite rasti už 10 eurų. Tačiau populiariausios yra 3-4 gandrų sodybos. Jos komfortiškos, patogios, geroje būklėje, teikia daug papildomų paslaugų ir jų kainos jau nuo 25 eurų asmeniui prasideda“, – teigė A. Vaitkuvienė.

L. Taučiūtė pridūrė, kad kainos viešbučiuose ne daug skiriasi nuo kainų sodybose. Tai, anot jos, yra mitas.

„Kai sako, kad 25 eurai žmogui naktis – pas mus viešbučių kainos irgi prasideda nuo 50 Eur, nuo 45 Eur parai, bet tai yra dviem žmonėms. Tai reiškia, kad tas pats – 25 eurai, tik svečias pasirenka, ar jis nori to privatumo ir renkasi prie ežero, kur yra su savo šeima, ar jis nori intensyvesnio poilsio“, – teigė ji.

Portalo priejuros.lt vadovas L. Šertvyčius atkreipė dėmesį, kad kainos Lietuvos pajūryje, priklausomai ar tai Palanga, Šventoji, Kuršių Nerija, labai skiriasi.

„Tarkime, Palangoje šiemet matome tendenciją, kad į populiarumą sugrįžta apartamentai. Per karantiną ir kelis metus buvo populiariau nuosavi namai, didesni kotedžai, o šiemet labiau domisi apartamentais. Kalbant apie apartamentus, jeigu tai yra šeimai, dviejų suaugusių ir dviejų vaikų, standartiškai, vienas miegamasis ir svetainė su virtuve, naujos statybos, naujai įrengtuose, neblogoje vietoje – tikrai galima nuo 60 eurų rasti butą parai ir viduryje vasaros. Aišku, reikia užsisakyti iš anksto ir galbūt tai nebus pati geriausia vieta, ne keli metrai nuo jūros“, – pasakojo jis.

Kainos į viršų, pasak pašnekovo, gali kilti labai įvairiai.

„Vidurkis, sakyčiau, yra apie 80-90 eurų parai šeimai butą išsinuomoti. Aišku, yra ir brangesnių. Yra ir po kelis šimtus eurų kainuojančių. Tie rėžiai gana platūs“, – teigė L. Šertvyčius.

Namelių prie ežerų kainų rėžiai, pašnekovo teigimu, taip pat gali būti labai platūs.

„Pritarčiau, kad kainos tarp pajūrio ir poilsio prie ežerų yra supanašėjusios ir viskas priklauso nuo to, kokie yra poreikiai ir pageidavimai. Galbūt Kuršių Nerija kažkiek brangesnė, dar būtų gal sudėtinga lygintis su sodybomis standartinėmis, bet šiaip – kainos yra susivienodinę, daugiau ar mažiau, ir pasirinkimas tikrai platus“, – teigė jis.

Apskritai, kaip teigė L. Šertvyčius, jūros mėgėjai visada važiuos prie jūros, o žvejybos mėgėjai ir mėgstantys pasiplaukioti baidarėmis – ieškos tokių galimybių.

„Yra ir labai nemaža dalis poilsiautojų, kurie privalo nuvažiuoti ir prie jūros, ir prie ežero“, – teigė jis.

Atostogų planuoti žmonės dar neskuba

Kaip pastebėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė L. Taučiūtė, lietuviai su atostogomis susijusius sprendimus dažnai pasilieka paskutinei minutei.

„Ne visi, bet didžioji dalis tikrai taip daro. Gal dėl to, kad tai įtakoja ir orai. Lietuva ne Turkija ir mes turime skirtingus orus, tad žmonės stebi, kokie orai bus, kurią lokaciją jie rinksis“, – atkreipė dėmesį ji.

Vis dėlto, pasak pašnekovės, populiariausios vasaros atostogų vietos Palangoje ima sparčiai pildytis.

„Šiai dienai užimtumas siektų gal 30 procentų vasaros periode, kad yra viešbučiai užsakomi. Intensyvumas užsakymų prasideda gegužės mėnesio antroje pusėje-birželio pradžioje“, – teigė L. Taučiūtė.

Taigi, pasirinkimo ir galimybių apsistoti Palangoje šią vasarą dar tikrai yra, tačiau ar tokiomis galimybėmis naudojasi ir užsienio turistai?

„Labai jaučiame karo pasekmes. Jeigu lietuviai pas mus važiuoja noriai ir vis dažniau renkasi Palangą, tai mes tikrai turime labai didelį liūdesį ir tikrai yra pesimistinės tendencijos, kad nesirenka Lietuvos užsieniečiai, o, jeigu buvo pasirinkę, tai net atšaukinėja, dėl to, kad mes esame tokioje geopolitinėje situacijoje“, – ne itin džiugiomis įžvalgomis dalijosi L. Taučiūtė.

Užsienio rinką, anot pašnekovės, pasiekti kurortui šiandien yra labai sunku.

„Mūsų didžiausias svečias Palangoje yra Lietuvos žmonės. Turime stengtis ir darome viską, kad pritrauktume ir juos, kad jie atvažiuotų pas mus. Žiūrime ir kainodarą, norime būti kuo patrauklesni, keliame labai stipriai kokybę, siūlome begalę papildomų paslaugų, geriname Palangos infrastruktūrą renginiais ir erdvėmis, kad tik svečias galėtų kuo geriau pailsėti pas mus“, – teigė pašnekovė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder