Į Nidą atkeliavo piemenų rezidencijoje dalyvausiantis colectivo amasijo iš Meksikos!

(1)

Kolektyvo atstovės Martina Manterola ir Letitia Paz Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje (VDA NMK) gyvens rugsėjo bei spalio mėnesiais ir ganys 30-ies Škudų veislės avių bandą.

Organizatorių nuotr.

Colectivo amasijo buvo įkurta 2019 m. Meksike, grupės moterų iš skirtingų profesijų sričių ir teritorijų: Verakruso, Oaksakos, Meksikos valstijos ir Meksiko.

Piemenavimo patirtį jos pradėjo kaupti Kapuline, kur atliko tyrimus apie bendruomenines žemes ir autonomiją.

Kolektyvas klausosi pasakojimų, atsirandančių iš šių veiksmų, taip kurdamos mechanizmą, padedantį pamatyti sistemas, kurios įamžina gyvenimą.

Šias dvi menininkes domina galimybė įsitraukti į projektus, kuriuose atskleidžiamas ryšys tarp kasdienės praktikos, teritorijos regeneravimo ir rūpinimosi ja. Kolektyvas atlieka tyrimus norėdamas nustatyti ir žymėti su dykuma susijusias gyvybės formas.

Tai leidžia nehegemoniškai matuoti teritorinę degradaciją. „colectivo amasijo" yra bendradarbiavęs su Tamayo muziejumi, Kamias Trienale ir Casa Wabi.

Šiuo metu kolektyvas yra MoMA tyrėjų grupės dalis. Surengti piemenų rezidenciją paskatino NMK vykdomas projektas „Neringos miško architektūra“, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į Kuršių Nerijos miškų medžiagų ciklą.

Šis kultūrinis kraštovaizdis analizuojamas kaip atvejo studija Baltijos ir Skandinavijos miškų kontekste – kaip erdvė, kurioje susipina ekologiniai, rekreaciniai, reprezentaciniai ir industriniai naratyvai.

Vykdydama šį projektą NMK siekia atrasti tinkamus įrankius ir inicijuoti procesus, kuriais būtų galima nuodugniai nagrinėti ir plėtoti visuomenės santykį ir bendradarbiavimą su šiuo ypatingu žmonių veiklos suformuotu kraštovaizdžiu.

Neringoje plytinčios Tylos slėnio ir Grobšto pievos kaip itin vertingos pievų augalų buveinės yra saugomos nuo apaugimo, tuo tarpu čia įkurdinta avių banda – ypač tinkama kraštovaizdį formuojančiam ir saugančiam ganymui.

Piemenų rezidencija ir Nidos miško architektūros programa yra išvystyta kartu su Verpejomis, Kuršių Nerijos nacionaliniu parku ir konsultuojama Inland bei organizuojama ir dalinai finansuojama kaip projekto NERINGA - Lietuvos Kultūros sostinė 2021 dalis.

Organizatorių nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder