Frederikas Jansonas apie Arūno Dulkio jaučiamą prezidento palaikymą: kiekvienas žmogus yra laisvas interpretuoti taip, kaip jam patogiau

Šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas tikina, kad prezidento Gitano Nausėdos sprendimas pasirašyti sveikatos reformų įstatymus dar nereiškia, kad pastarasis teigiamai vertina ir jų įgyvendinimą. Taip F. Jansonas reagavo į sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio pareiškimą, kad šis jaučia šalies vadovo palaikymą. Anot patarėjo, kiekvienas gali laisvai interpretuoti prezidento žodžius taip, kaip jam yra patogu.

„Prezidentas pats priims sprendimą ir pats pasakys galutinį įvertinimą. Ką jaučia ministras, ką tariasi jaučiąs ministras, ar ką jis mąsto – kiekvienas žmogus yra laisvas interpretuoti kito veiksmą taip, kaip jam patogiau“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė F. Jansonas.

Kaip skelbta anksčiau, A. Dulkys praėjusią savaitę teigė jaučiantis G. Nausėdos palaikymą, mat pastarasis pasirašė jo inicijuotas sveikatos reformas.

„Jei kažkam būtų tikslas, kad Dulkys nebūtų sveikatos apsaugos ministru, tai buvo idealiausia galimybė dar antrais kadencijos metais nepasirašyti sveikatos pokyčių įstatymų. Tada aš būčiau atsistatydinęs. Tai nebuvo paslaptis ir raktiniams žmonėms“, – interviu Eltai teigė A. Dulkys.

Visgi, F. Jansono nuomone, paruošti reformų įstatymo projektai ir jų įgyvendinimas – yra skirtingi dalykai.

„Įstatymai yra vienas dalykas, jie yra vertinami teisėkūros. Teisėkūros procese dalyvauja Seimas ir prezidentas, reformų įgyvendinime dalyvauja Vyriausybė ir ministras. Vienas dalykas yra kalbėti apie įstatymus, kitas dalykas – kalbėti apie tai, kas yra padaryta. Čia yra du skirtingi dalykai ir nereikia slapstytis už parašų“, – dėstė F. Jansonas.

„Šiuo atveju kritikos arba pastebėjimų dėl reformų įgyvendinimo turi ir visuomenė, ir prezidentas. Manau, kad (šalies vadovas – ELTA) tai aptars ir su premjere“, – pridūrė jis.

A. Dulkio vietą galėtų užimti ir Seimo nariai, ir ministerijos darbuotojai

Prezidento patarėjo teigimu, A. Dulkiui pasitraukus iš ministerijos vadovo kėdės, galinčių jį pakeisti žmonių atsirastų ir Seime, ir Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM).

„Seime yra pakankamai daug žmonių, kad būtų galima kažką surasti. Kai keitėsi pastarieji du ministrai, matėme du būdus. Tai gali būti iš ministerijos vidaus žmogus, tai gali būti kaip Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atveju, politinės atsakomybės prisiėmimas. Tų galimybių yra, nėra nepakeičiamų žmonių“, – akcentavo F. Jansonas.

ELTA primena, kad šalies vadovas užsiminė, kad turi konkrečias pavardes ministrų, kuriuos, jo požiūriu, būtų galima pakeisti po to, kai Vyriausybė grąžins įgaliojimus. Prezidentūra leido suprasti, kad labiausiai abejojama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko darbu.

Visgi liepos pradžioje šalies vadovo vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė išsakė pastabų ir A. Dulkiui. Ji leido suprasti, kad pastarajam pasitraukus iš ministerijos vadovo kėdės sveikatos sistemoje atsirastų lyderių, galinčių užimti šią poziciją.

Pastaruoju metu pastabų šiam ministrui turėjo ir medikų bendruomenė, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) reikalavo jį pakeisti.

Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus, kai išrenkamas prezidentas. Įgaliojimai laikomi grąžintais, kai ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda jai eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir bus suformuotas nauja Ministrų kabinetas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder