Energetikos ministras Dainius Kreivys nemato problemos dėl ESO skolos gyventojams

ESO skandalas energetikos ministrui Dainiui Kreiviui - „normali politika“

Prie sienos priremtas energetikos ministras Dainius Kreivys pripažino, kad dalis iš 160 mln. eurų sumos, ES nepagrįstai surinktos iš elektros vartotojų, išmokėta motininės ESO „Ignitis grupės" akcininkams. Tačiau sako, kad „tai yra normali politika".

Parlamentaras Artūras Skardžius praeitą ketvirtadienį pasinaudojo proga tiesiai iš energetikos ministro išgirsti jo poziciją apie paaiškėjusį ESO skandalą - Valstybės kontrolė paskelbė, kad ESO vartotojai 2018-2021 m. permokėjo 160,2 mln. eurų už paslaugas, vidutiniškai po 88,8 eurus kiekvienas. Tačiau permokas galutinai grąžins tik po 15 metų, kai pinigai bus beviltiškai nuvertėję.

„Gerbiamas ministre, jūs formuojate energetikos politiką.

Štai Valstybės kontrolė atskleidė jums seniai žinomą faktą, kad net 160 mln. eurų nugvelbta iš elektros vartotojų, užuot investavus į nusidėvėjusį turtą (Valstybės kontrolė konstatuoja, kad 50 proc. elektros tinklo nusidėvėjo, nusidėvėjimas jau viršija keliolika metų).

Jūs dabar juos ginate, sakote, neva tai kita įmonė, kažkokį kalambūrą viešai skleidžiate, kad perdavimo tinklų operatorius sumokėjo perkrovos pajamas.

Aš nesuprantu, kodėl jums nesvarbus gyventojų energetinis skurdas, nepakeliamos dujų, elektros kainos? Dabar apvagiami vidury baltos dienos, o jūs kažkaip manipuliuojate.

Kam šie pinigai buvo išmokėti? Buvo išmokėti akcijoms „Igničiui", kad motininė įmonė galėtų išsimokėti akcijas. Aš jūsų ne kaip akcininko klausiu, aš tiesiog klausiu kaip ministro", - kalbėjo A.Skardžius.

D.Kreivys parlamentarui sarkastiškai padėkojo „už kalambūrus, kuriuos čia jau serijomis varėte".

„Pirmiausia, iš kur susidarė tas skirtumas?

Skirtumas susidarė iš to, kad keitėsi skaičiavimo metodika.

Keičiantis metodikai atsirado tarp „Igničio" ir reguliatoriaus, tarp ESO ir reguliatoriaus, skirtingas požiūris į investicijų sumą.

Vėliau buvo tai suderinta.

ESO investavo per kitus dvejus metus 800 mln. eurų į tinklą (pabrėžiu, 800 mln. eurų į tinklą), o šitą sumą, kaip sutarta su reguliatoriumi, pagal naują metodiką išmoka per tam tikrą laikotarpį.

Dėl dividendų politikos.

Dividendais yra išmokėta gal dešimtoji dalis tos sumos iš dukterinės į motininę įmonę.

Tai yra normali politika. Šitų dalykų turbūt nereikia painioti.

Dėl investicijų ir ne investicijų į tinklą.

Reikia pasakyti, kad 50 proc. nusidėvėjimas pagal buhalterinius popierius yra niekas.

Šiandien daugybės atominių elektrinių laikas yra pratęsiamas 20, 30 metų, nepaisant to, kad jos jau seniai turėjo būti uždarytos.

Klausimas turbūt ir apie tai.

Kai mes turime automobilį ir jis normaliai važiuoja, turbūt mes jo nekeičiame. Jeigu su detale kažkas atsitinka, taip, mes ją pakeičiame (...).

Kita vertus, kaip Valstybės kontrolė interpretavo šiuos dalykus, giliai neįsigilinusi į situaciją, turbūt irgi nėra geras pavyzdys", - dėstė D.Kreivys.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder