Dėl Mariaus Laurinavičiaus pareiškimų Tomas Gailius kreipsis į teisėsaugą: užsimena apie apžvalgininko ryšius su VSD vadovais

Politikos apžvalgininkui Mariui Laurinavičiui Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėją Tomą Gailių apkaltinus galimais ryšiais su Rusija, pats T. Gailius ketina ieškoti teisinės atsakomybės. Pasak jo, tokius duomenis M. Laurinavičiui galėjo nutekinti tik VSD vadovybė.

 

M. Laurinavičiui paskelbus apie T. Gailiaus šeimos išvykas į Rusiją, pranešėjas tikina, jog jis ryšį palaikė tik su ambasadoje dirbusiais darbuotojais. T. Gailius įraše feisbuke dalinosi, jog politikos apžvalgininko išplatinta informacija – ​„eilinė šmeižto dozė“.

Jis taip pat patikino, jog dėl VSD pažeidžiamų žmogaus teisių ir neteisėtos informacijos rinkimo jis ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą, Žvalgybos kontrolierių.

​„Kadangi iš Marius Laurinavičius „rašliavų“ žinoma, kad jis remiasi savo šaltinių iš VSD informacija, kuri, mano vertinimu, yra tikrai detali, o aš dar dirbdamas VSD apie šias šeimos išvykas, žmonos drauges esu kalbėjęs tik su tuometiniu VSD Vidaus saugumo valdybos viršininku, kuris tiesiogiai pavaldus VSD direktoriui, todėl artimiausiu metu planuoju kreiptis į Generalinę prokuratūrą, Žvalgybos kontrolierių dėl VSD pažeidžiamų mano bei mano šeimos narių žmogaus teisių, kišimosi į mūsų asmeninį gyvenimą, neteisėtos informacijos apie jį rinkimą bei platinimą. Taip pat planuoju kreiptis į teismą dėl mano bei mano šeimos šmeižto bei garbės ir orumo žeminimo“, – trečiadienį feisbuke rašė T. Gailius.

Galimi M. Laurinavičiaus ryšiai su VSD vadovybe

Anot pranešėjo, dar dirbdamas žvalgyboje jis kelis kartus gavo pavedimą iš VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio ir jo pavaduotojo Remigijaus Bridikio surinkti bei jiems pateikti įslaptintą informaciją, kuri vėliau būtų perduota M. Laurinavičiui. Visgi, akcentuoja, T. Gailius, tokį nurodymą vykdyti jis atsisakė.

​„2017-2018 metais iš VSD direktoriaus D.Jauniškio ir jo pavaduotojo R.Bridikio keletą kartų esu gavęs pavedimą surinkti bei jiems pateikti įslaptintą informaciją, kuri vėliau būtų perduota M.Laurinavičiui. Tai daryti atsisakiau. Apie tai dar žino bent du buvę ir esami VSD pareigūnai. Apie tai liudijau ir laikinajai tyrimo komisijai“, – socialiniame tinkle dėstė jis.

​„Kad šie liudijimai nėra mano kerštas M.Laurinavičiui, gali paliudyti ir Dovydas Pancerovas, kuriam apie šią situaciją pasakojau jam tik renkant medžiagą knygai „Pranešėjas ir Prezidentas“, – pridūrė T. Gailius.

Situacija nepatogi ​„gerovės valstybės kūrėjams“

Pranešėjas tikina, kad ši situacija ir ​„eilinė šmeižto dozė“ tik įrodo, jog istorija yra nepatogi prezidentui Gitanui Nausėdai ir specialiųjų tarnybų vadovams.

​„Dabar jau tikrai plika akimi matosi, kad ši knyga, po jos išėjimo gimęs parlamentinis tyrimas, jo išvados yra kaip peilis „Gerovės valstybės kūrėjams“ ir aplink juos susispietusiems esamiems ir buvusiems teisėsaugos ir specialiųjų tarnybų vadovams bei kitiems veikėjams ir jie darys viską, kad su šiais procesais susijusius žmones pažeminti, paniekinti, sutrypti jų reputaciją“, – svarstė T. Gailius.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Seimo Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, jog VSD pranešėjo istoriją tyrusi parlamento komisija viršijo savo įgaliojimus, neteisėtai atskleidė pranešėjo Tomo Gailiaus tapatybę. Be to, komisijos pirmininkas Vytautas Bakas, etikos sargų vertinimu, buvo šališkas ir suinteresuotas tyrimu.

Kaip pranešta anksčiau, Seimas po svarstymo pritarė parlamentinio tyrimo išvadoms – jų patvirtinimui liko paskutinis balsavimas. VSD pranešėjo komisijos išvadose metamas šešėlis prezidentui Gitanui Nausėdai bei specialiųjų tarnybų vadovams. Po kelis mėnesius trukusių analizių ir keliolikos pareigūnų liudijimų konstatuota, jog VSD vadovas Darius Jauniškis talkino tuometiniam kandidatui G. Nausėdai, rinkdamas žvalgybinę informaciją apie jo aplinką. Tyrimo išvadose taip pat skelbiama, jog VSD tyrė galimus pažeidimus, finansuojant G. Nausėdos rinkiminę kampaniją.

Taip pat išsiaiškinta, jog G. Nausėda bei jo rinkiminio štabo nariai 2018–2019 m. palaikė ryšius su baltarusiškų trąšų verslo atstovais, su jais susitikinėdavo, o tapęs šalies vadovu šiuos asmenis kviesdavo į Prezidentūroje vykusius renginius.

Tuo tarpu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Linas Pernavas, komisijos teigimu, piktnaudžiavo savo pareigomis, atsisakydamas pateikti kriminalinės žvalgybos tyrimo metu surinktą informaciją bei klaidindamas komisijos narius.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder