Jau dvejus metus „Dviratis“ rieda be vieno iš savo kūrėjų, humoristo, ekonomikos mokslų daktaro Vytauto Šerėno, be jo mokosi gyventi bičiuliai ir artimieji. „Vytas man vis dar yra. Aš su juo mintyse pasitariu“, – portalui LRT.lt sako artimas bičiulis, „Dviračio žinių“ kūrėjas Haroldas Mackevičius.
Haroldas Mackevičius./ Žmonės.lt nuotr.
„Nepasakyčiau, kad šiuo atveju laikas yra labai geras gydytojas. Kita vertus, Vytas man vis dar yra.
Būna, kad, priimant kokį nors sprendimą, nėra su kuo pasitarti. Tada aš su juo pasitariu mintyse.
Pagalvoju, ką jis pasakytų, ar jam patiktų. Matyt, taip bus visada. Taigi ir tas mūsų ryšys tam tikra prasme išlikęs“, – kalbėjo H. Mackevičius.
Porą dešimtmečių jis su V. Šerėnu susitikdavo savo darbo kabinete, kurdavo „Dviračio žinių“ siužetus.
„Dieną pradėdavome nuo 10–15 min. trukmės pasitarimo, apžvelgdavome buvusią laidą, kas joje galėjo būti geriau, analizuodavome.
V. Šerėnas savęs darboholiku nevadino, tačiau savo darbą mylėjo.
Anot H. Mackevičiaus, jo draugas per daugiau nei 20 metų darbo „Dviračio žiniose“ nėra praleidęs nė vienos darbo dienos:
„Jis buvo autoritetas ir man, ir visai kūrybinei „Dviračio žinių“ komandai. Vytas buvo labai įdomus, labai gilus žmogus. Su didele širdimi, nelengvai palenkiamas, kartais užsispyręs.
Daug iš jo išmokau. Ir santykio su žmonėmis, ir turėti stuburą tam tikrose sudėtingose situacijose, kokių per ilgus laidos gyvenimo metus yra buvę.“
Vytautas Šerėnas / delfi.lt nuotr.
Gimė V. Šerėnas 1959-ųjų spalio 10 d. Antagavės kaime, šis kaimas ne sykį buvo paminėtas ir „Dviračio žiniose“. Būtent ten gyveno ir legendiniai V. Šerėno sukurti personažai bratkos.
Ekonomikos mokslų daktaro laipsnį įgijęs V. Šerėnas kadaise nesitikėjo, kad juokaudamas užsidirbs duonai, tačiau, dar būdamas Kainų ir konkurencijos tarnybos vyriausiuoju specialistu, 1993 m. pradėjo dirbti televizijos laidoje „Dviračio žinios“ (laida taip pat vadinosi „Dviračio šou“, „Dviračio televizija“).
Kai buvo pradėtas kurti legendinis „Dviratis“, viskas atrodė kaip geras pokštas, tad niekas nesitikėjo, kad gerą humoro jausmą turinčių jaunuolių V. Šerėno, Arūno Valinsko, Gintaro Ruplėno idėja taps kultine, o jie – eterio žvaigždėmis.
A. Valinskas, V. Šerėnas, G. Ruplėnas veža baudą – 15 tūkst. litų monetomis / P. Lileikio nuotr.
Staigmeną V. Šerėnas pateikė ir 2002-aisiais, kaip nepriklausomas kandidatas nusprendęs dalyvauti prezidento rinkimuose. Juose jis užėmė 4 vietą.
Tiesa, laidai „Stilius“ jis pasakojo, kad pasitaręs su draugais rinkimuose jis dalyvavo juokais.
„Ten toks žaidimas buvo. <...> Tačiau mes buvome numatę, kad prezidentu netapsiu. Išlaikėme to pajuokavimo solidumą, savo humoristinį stilių ir, atrodo, kad nieko neįžeidėme. Žmona ir kaimynai viską suprato“, – pasakojo jis.
„V. Šerėnas buvo neišvengiamas „Dviračio žinių“ vedėjas, jis įvedė naują „infošou“ vedėjų etaloną. Paskui jis keitė tam tikrus dalykus, bet jis liko pirmasis, vienintelis ir unikalus.
Dabar supratau, kad kažkoks Lietuvos humoro istorinis etapas jau praeityje ir jo nepakartosime, galėsime tik prisiminti“, – po bičiulio netekties kalbėjo bendražygis Arūnas Valinskas.
Arūnas Valinskas / delfi.lt nuotr.
Daugiau nei tris dešimtmečius arčiausiai V. Šerėno buvo žmona Dalia. Jiedu susipažino studijuodami ekonomiką universitete, ir nuo tada žengė drauge per gyvenimą, vienas kitą palaikydami.
Užaugino dvi dukras – Gintę ir Rytę, - skelbia portalas LRT.lt.
Stop kadras.
Rašyti komentarą