Bandymas vieną blogą sprendimą taisyti kitu? Nauji ribojimai parduotuvėms

Įsigaliojantys nauji ribojimai mažesnėms nei 1500 kv. m parduotuvėms gali sukelti nepatogumų, manoma, jog pirkėjams teks šalti laukiant eilėse prie durų. Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė sako, kad 30 kv. m ribojimas vienam klientui yra bandymas vieną blogą sprendimą taisyti kitu.

Organizatorių nuotr.

Prekių vežimėliai. / Unsplash

R. Vainienė pabrėžė, kad šiuo ribojimu bandoma taisyti situaciją, kai galimybių pasas padidino pirkėjų srautą mažose parduotuvėse:

„Kvadratinių metrų ribojimas išretina klientų srautus ir paskirsto tolygiai, o galimybių pasas sujaukia visą tiekimo grandinę.“

„Lidl“ rado išeitį

Prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ ėmėsi iniciatyvos ir nusprendė, jog jų tinklo parduotuvėse bus galima apsipirkinėti tik galimybių pasą turintiems asmenims.

„Gerai įvertinome abi alternatyvas. Šiuo metu galimybių paso prašome trijose tinklo parduotuvėse Vilniuje ir Kaune. Šių parduotuvių rezultatai rodo, jog žmonės priprato prie pokyčių ir noriai naudojasi galimybių pasu.

Taip pat gerai prisimename, kiek nepatogumų pirkėjams sukeldavo srautų reguliavimas pastarojo karantino metu, todėl manome, kad sprendimas savanoriškai prašyti galimybių paso dabartinėmis aplinkybėmis yra racionalesnis ir tvaresnis“, – aiškino „Lidl Lietuvos“ generalinis direktorius Radostinas Roussevas-Peine.

Organizatorių nuotr.

„Lidl“.Fotobankas

Kiti „Lidl“ pavyzdžiu neseks

IKI prekybos tinklo atstovė spaudai Vaida Budrienė pasakojo, kad yra linkę rinktis plotų reguliavimą atitenkantį vienam pirkėjui, kadangi jau ir taip 25-iose tinklo parduotuvėse yra galima lankytis tik su galimybių pasu:

„Kaip ir praėjusiais metais per karantiną, pirkėjų skaičių ribosime krepšeliais, tai reiškia, pagal plotą skaičiuosime, kiek pirkėjų gali būti parduotuvėje, tuomet prie parduotuvės įėjimo pastatysime atitinkamą skaičių vežimėlių ar prekinių krepšelių.“

Tokiam sprendimui juos pastūmėjo ir tai, kad parduotuvėse, kuriose tikrinamas galimybių pasas, yra sumažėjusi apyvarta, o ten, kur netikrinama, – padidėjusi.

IKI atstovė pridūrė ir tai, jog reguliavimai tiek su galimybių pasu, tiek ribojant ploto skaičių asmeniui primena karantino laikotarpiu buvusius suvaržymus.

„Turėsime papildomų išlaidų darbuotojams, nes jie turės papildomai reguliuoti pirkėjų srautus, užtikrinti, kad vykdomi įsakymai“, – pasakojo ji.

Organizatorių nuotr.

IKI darbuotojai.IKI

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sakė, jog šis sprendimas įtakos turės apie 70 proc. tinklo parduotuvių darbui, likusiose pirkėjai su galimybių pasu aptarnaujami nuo rugsėjo 13 d., o pirkėjų srautai šiose parduotuvėse yra sumažėję daugiau nei 24 proc.

„Galimybių pasas ar kiti jam prilyginami dokumentai ir toliau bus tikrinami tik tose parduotuvėse, kurių plotas viršija 1500 kv. m.

Mažesnėse parduotuvėse bus ribojami pirkėjų srautai. Dėl to sumažės pirkinių krepšelių ir vežimėlių skaičius, o daliai pirkėjų gali tekti luktelėti lauke“, – tikino E. Dapkienė.

„Maximos“ grupės atstovė atskleidė, jog šiuo metu tinklo parduotuvėse su galimybių pasu vienam pirkėjui tenka 16 kv. m, o kur įleidžiami visi pirkėjai – vos 7 kv. m.

Organizatorių nuotr.

„Maximos“ parduotuvė.Bendrovės nuotr.

„Rimi“ prekybos tinklas dar nėra tvirtai apsisprendęs, kaip reguliuos pirkėjų srautus, tikino stebėsiantis, kaip keisis situacija įgyvendinant naujuosius reikalavimus ir kaip į juos reaguos patys pirkėjai.

„Šiuo metu iš naujo vertiname kiekvienos iš mūsų 75 parduotuvių situaciją ir analizuojame, kaip galėtume prisitaikyti įgyvendinant naujai patvirtintus reikalavimus dėl 30 kv. m taikymo vienam klientui.

Iš mėnesio su galimybės pasu patirties matome, kad reikalingi lankstūs sprendimai ir labai individualus požiūris į kiekvieną objektą, nes tai susiję ne tik su mūsų „Rimi“ veikla, bet ir su kitų įmonių parduotuvėmis, veikiančiomis mums priklausančiuose pastatuose“, – Alfa.lt situaciją komentavo „Rimi“ atstovė spaudai Gabrielė Šerėnienė.

G. Šerėnienė tvirtino, jog didžiojoje dalyje parduotuvių, kuriose jau nuo rugsėjo 13 d. buvo tikrinami galimybių pasai ar jiems prilygstantys dokumentai, pirkėjų srautas sumažėjo 19 proc.

„Tai labai reikšmingas skaičius, turintis didelės įtakos mūsų verslui“, – sakė ji.

Organizatorių nuotr.

RIMI parduotuvė. RIMI

Ribojimai galios ir vaistinėms

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė Alfa.lt pabrėžė, kad „esama situacija tikrai kelia nerimą visų pirma dėl to, kad dalis gyventojų jau anksčiau negalėjo patekti į didesnes vaistines be galimybių paso, dabar dar bus ribojamas ir patekimas į mažesnes vaistines“.

Lietuvoje vaistinės nėra didelės, todėl galės aptarnauti tik po vieną klientą, o tai sudarys eiles lauke.

„Matome, kokie orai už lango, nemanau, kad yra humaniška versti sergančius žmones stovėti lauke“, – tikino vaistinių asociacijos pirmininkė.

Anot K. Nemaniūtės-Gagės, jeigu žmonės nutrauks medikamentinį gydymą, suvaldyti pandemiją bus sunku, nes tai dar labiau padidins eiles pas gydytojus, o kraštutiniu atveju gali tekti hospitalizuoti dar daugiau pacientų.

Šiuo metu Lietuvoje dar negalima įsigyti receptinių vaistų nuotoliniu būdu, todėl, pasak Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkės, šiuo metu yra gyvybiškai būtina rasti bent laikiną sprendimą, kaip pristatyti receptinius vaistus pacientams į namus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder