Vidmantas Janulevičius

Antrasis 2024 m. ketvirtis parodo, kad negalime optimistiškai kalbėti apie pramonės situaciją

(4)

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius teigia, kad antrąjį 2024 m. ketvirtį susitraukęs šalies eksportas paneigia optimistiškas metines pramonės prognozes. Anot jo, pramonės bendrovių kaštai auga greičiau nei našumas, tad joms sudėtinga konkuruoti su dempingą vykdančiomis Azijos valstybių bendrovėmis.

„Pirmas šių metų ketvirtis davė galimybę kalbėti su optimizmu, nes atrodė, kad gerėja mūsų situacija ir buvo beveik 2,9 proc. augimo, lyginant su praeitais metais. Visgi, antras ketvirtis parodė kitokį vaizdą. Matome nuosmukį eksporte, iki 8 proc. lyginant su praeitais metais, kai atsižvelgus į 2022 m. irgi nebuvo geriausi rezultatai“, – pirmadienį „Žinių radijui“ komentavo V. Janulevičius.

„Yra problema su Kinija ir Azijos šalimis, kurios dempinguoja tam tikrus produktus. (...) O pramonei irgi nėra lengva, nes atlyginimai pas mus auga greičiausiai EBPO šalyse per 5 metus. Aš jau nekalbu, kad lyginant su 2017 m. atlyginimai augo dvigubai. Tad kaštai auga, nes našumas nuolatos atsilieka nuo atlyginimų augimo. Ir tai pramonę stumia į situaciją, kad negalime būti konkurencingi su Azija“, – komentavo jis.

Anot LPK prezidento, prie šių problemų prisidėjo ir Europoje matomas pramonės, naudojančios lietuviškas prekes, nuosmukis. Čia pramoninkų atstovas taip pat įvardiną konkurencijos su Azija problemą.

„Ir tas mažėjimas sąlygotas to, kad pavyzdžiui Vokietijos pramonė traukėsi šių metų antrą ketvirtį 7 procentinius punktus. Ir tai labai koreliuoja, kadangi į Vokietiją išeina daugiausiai prekių ir produktų, kurie yra naudojami toliau“, – teigė LPK prezidentas.

„Tai 7 proc. Vokietijoje ir 8 proc. pas mus labai koreliuoja. Net pietų šalys, kurios turėjo tokį didelį atsparumą šiai brangių pinigų ir lėtėjimo erai. Prancūzija turėjo 4,5 proc. susitraukimą. Tai mūsų klientai susitraukinėja“, – pridūrė jis.

Anot Valstybės duomenų agentūros, 2024 m. sausio-gegužės mėn., palyginti su 2023 m. tuo pačiu laikotarpiu, Lietuvos eksportas sumažėjo 8 proc., importas – 10,4 proc.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder