38-iems ne savo galimybių pasu besinaudojusiems „gudručiams“ gresia baudžiamoji atsakomybė

Penktadienį nuo 16 iki 21 val. visoje šalyje vyko speciali policijos priemonė, kurios metu buvo tikrinama, ar asmenys, patekę į prekybos ar laisvalaikio praleidimo vietas, pateikia jiems priklausantį galimybių pasą.

Iš viso dirbo beveik 200 policijos pareigūnų, kurie patikrino beveik 12 000 asmenų. Priemonės metu pradėti 38 ikiteisminiai tyrimai dėl svetimo galimybių paso pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, taip pat pradėta 21 administracinė teisena dėl veido kaukių nedėvėjimo.

Daugiausiai ikiteisminių tyrimų pradėta Kauno - 13, Klaipėdos - 10, Vilniaus - 6, Marijampolės ir Utenos - po 3, Alytaus - 2, Panevėžio - 1. Nei vieno ikiteisminio tyrimo nepradėta Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse. 

Tokie patikrinimai numatomi ir ateityje.

Primename, kad atsakomybė už tokius veiksmus numatyta baudžiamajame kodekse:

300 straipsnis. Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu

Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

302 straipsnis. Antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimas

Tas, kas pagrobė ar neturėdamas teisėto pagrindo įgijo, laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo fizinio ar juridinio asmens antspaudą, spaudą, dokumentą ar griežtos atskaitomybės blanką, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder