22 „čekiukų“ istorijos dalyviai kandidatuoja į Seimą: daugiausia jų – socialdemokratų ir konservatorių gretose

Artėjant Seimo rinkimams „Skaidrinam“ iniciatorius visuomenininkas Andrius Tapinas skelbia, jog parlamentaro mandato siekia 22 „čekiukų“ istorijos dalyviai. Pasak jo, daugiausia su šia istoriją susijusių kandidatų turi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD).

Viena jų, 5 numeriu socialdemokratų sąraše esanti ir Šeškinės-Šnipiškių vienmandatėje kandidatuojanti dabartinė parlamentarė Rasa Budbergytė. „Skaidrinam“ primena, jog ši socialdemokratė pateikė iš 14 skirtingų mokėjimo kortelių apmokėtus kuro čekius, tačiau pati visai nevairuoja.

Kita kandidatė – 7 numeriu ir Naujamiesčio-Vilkpėdės vienmandatėje kandidatuojanti socialdemokratė Dovilė Šakalienė. Tikrinant Seimo narių parlamentines išlaidas buvo išsiaiškinta, jog Seimo narė nusipirko kompiuteriniams žaidimams skirtą kompiuterį Legion 5 Pro. Tuo metu skaičiuojant pirkinius iš Seimo sandėlio paaiškėjo, jog D. Šakalienė suvenyrams išleido daugiau kaip 22 tūkst. eurų. Tarp šių 9 tūkst. pirkinių buvo 600 pakuočių kavos, 146 kuprines ir 14 šokdynių.

Tarp kandidatų yra ir 21 skirtinga mokėjimo kortele už kurą atsiskaitinėjęs Akmenės rajono vicemeras Tomas Martinaitis. 44 numeriu sąraše esantis ir Žemaitijos šiaurinėje vienmandatėje kandidatuojantis politikas vykstant ikiteisminiam tyrimui iš gautų 14,3 tūkst. eurų išmokų savo noru grąžino 2,6 tūkst.

Tuo metu Kauno rajono tarybos narys Paulius Visockas socialdemokratų sąraše įrašytas 57 numeriu. „Skaidrinam“ duomenimis, šioje savivaldybėje tarybos nariams buvo leidžiama neteikti išlaidas pagrindžiančių dokumentų, o pats P. Visockas per kadenciją išleido 23,5 tūkst. eurų. Politikas 2020 lapkritį, pandemijos laikotarpiu, į ataskaitą taip pat įrašė 357 eurų transporto išlaidoms dalyvavimui renginiuose ir bendravimui su rinkėjais.

84 numeriu LSDP sąraše esantis, Deltuvos šiaurinėje vienmandatėje kandidatuojantis Arūnas Dudėnas per kadenciją 450 kartų pylėsi kurą.

TS-LKD sąraše – 7 „čekiukų“ istorijos kandidatai

Konservatorių sąraše 6 numeriu esanti, Panemunės vienmandatėje kandidatuojanti finansų ministrė Gintarė Skaistė būdama Kauno tarybos nare kompensavosi transporto išlaidas tuo metu, kai už vairavimą išgėrus jai buvo atimta teisė vairuoti automobilį. G. Skaistė į savivaldybės biudžetą grąžino 14 tūkst. eurų.

Tuo metu 17 numeriu sąraše esantis, Garliavos vienmandatės kandidatas Justinas Urbanavičius būdamas Kauno rajono tarybos nariu per pusantrų metų įsisavino 17,2 tūkst. eurų, skirtų tarybos nario veiklai. Antrąjį kartą „Skaidrinam“ akiratyje jis atsidūrė dėl parlamentinių išlaidų. Seimo narys per antrąjį karantiną apie 1,4 tūkst. eurų išleido kurui.

Radviliškio-Tytuvėnų vienmandatėje kandidatuojantis, 29 numeriu konservatorių sąraše įrašytas Antanas Čepononis. „Radviliškio naujienų“ duomenimis, parlamentaras per dvejus metus važinėjo trimis automobiliais ir nuvažiavo daugiau kaip 60 tūkst. kilometrų.

Seimo narys Arūnas Valinskas likus kelioms dienoms iki termino pabaigos už parlamentines lėšas pirko daugiau kaip 2,6 tūkst. kainavusį Lenovo Legion Pro 7 su 16 colių monitoriumi ir supergalinga Geforce RTX 4080 vaizdo plokšte ir studijinį mikrofoną Rode NT1. Parlamentaras kandidatuoja Pajūrio vienmandatėje ir yra įrašytas 30 numeriu konservatorių sąraše.

Tuo metu 45 numeriu kandidatuojantis Antanas Matulas už parlamentines lėšas pirko ne vieną įrenginį. Tarp jų, Samsung Galaxy S23 UltraBlack telefonas už 1461 eurą, kompiuteriniams žaidimams skirtas kompiuteris Acer Nitro už 1901 eurą. Tiesa, 2021 metais už 388 eurus per mėnesį jis nuomojosi Samsung Galaxy telefoną, Asus M5 Ryzen nešiojamajį kompiuterį ir Lenovo IdeaCentre stacionarų kompiuterį. Tų pačių metų gegužę parlamentaras įsigijo kompiuterį MacBook Pro už 1842 eurus. Kitais metais jis pirko Iphone 13 Pro Max už 1443 eurus. Bendra išlaidų įrenginiams suma siekia beveik 11 tūkst. eurų.

Kauno miesto tarybos narys Paulius Lukševičius konservatorių sąraše įrašytas 51 numeriu, jis kandidatuoja ir Aleksoto-Vilijampolės vienmandatėje. Jo finansinių išlaidų ataskaitose nebuvo pateikti išlaidų įrodymai. Patekęs į „Skaidrinam“ akiratį politikas grąžino 21 tūkst. eurų.

Tuo metu 52 numeriu įrašytas parlamentaras Justas Džiugelis buvo susilaukęs itin didelio dėmesio „čekiukų“ istorijoje. Ataskaitos spausdinimui ir platinimui jis išleido daugiau kaip 23 tūkst. eurų. Už šias paslaugas sąskaitas J. Džiugeliui išrašė pagal individualią veiklą dirbantis Mindaugas Ardišauskas, šiuo metu vadovaujantis Atsakingo lošimų verslo asociacijai. Pats parlamentaras aiškino, jog taip buvo apmokamas Ardišausko darbas rašant jam „Facebook“ įrašus ir pranešimus spaudai. Po šios istorijos J. Džiugelis pasitraukė iš Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko posto ir sustabdė narystę partijoje.

„Valstiečių“ gretose – 4 kandidatai

„Valstietis“ parlamentaras Valius Ąžuolas per kadenciją iš Seimo sandėlio pirko suvenyrų už beveik 29 tūkst. eurų. Per kadenciją jis taip pat remontavosi penkis skirtingus automobilius. Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąraše jis įrašytas 4 numeriu.

Tuo metu 21 numeriu ir Baltijos vienmandatėje kandidatuojantis Dainius Kepenis nemažą dalį parlamentinių išlaidų skyrė sveikatingumo programoms. Per šią kadenciją kas mėnesį jis mokėjo už „Keto riebalų mažinimo greitintuvas“, holistinio sveikatinimosi, sveikatos stiprinimo, imuniteto stiprinimo, širdies ritmo stebėjimo, bėgimo ir mobilios stebėsenos, svorio reguliavimo, sveiko maisto gamybos, poveikio sveikatai programas.

Kitas programas D. Kepenis pirko iš rusiškų interneto puslapių ir apmokėjo rubliais. Tarp jų, Sergei Šot „6 fazių meditacija“ ir „Kvantinis šuolis“, „8 biodinaminiai pratimai pilnam persikrovimui“, Vladimir Jakovlev seminaras „Kaip išeiti iš aklavietės ir grąžinti džiaugsmą į savo gyvenimą“, kursai „Noriu gražiai kalbėti“, Daktaro Nakamuros sistema „Sveikas ir lankstus kūnas visą gyvenimą“, seansas „Kelionė į skaudantį organą“, „Visata tavo pusėje“, „Žymioji kinų gimnastika“.

Parlamentaras taip pat kas mėnesį pirkdavo Vydūno knygą „Sveikata. Jaunumas. Grožė“.

32 sąraše ir Saulės vienmandatėje kandidatuojantis Antanas Sireika degalams per kadenciją išleido 12,9 tūkst. eurų.

Tuo metu 53 numeriu įrašytas, Žiemgalos rytinėje vienmandatėje kandidatuojantis Igoris Malinauskas Pasvalio rajone įsisavino daugiau kaip 13,5 tūkst. eurų.

„Čekiukų“ istorijos dalyvių yra ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąraše

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąraše 20 numeriu įrašyta ir Naujamiesčio-Vilkpėdės vienmandatėje kandidatuojanti Nijolė Jagelavičienė būdama Vilniaus tarybos nare už degalus atsiskaitinėjo 8 skirtingomis banko kortelėmis. „Skaidrinam“ duomenimis, už vilniečių pinigus ji apsimokėjo ir keliones iš pajūrio.

Tuo metu Dzūkijos vienmandatėje kandidatuojantis 32 sąrašo numeris Justas Truncė Alytaus rajono taryboje degalus apmokėjo su 18 skirtingų banko kortelių.

Marijampolės vienmandatėje kandidatuojantis, 50 numeriu įrašytas Kęstutis Spūdys per metus kurui išleido daugiau kaip 5 tūkst. eurų.

59 numeriu kandidatuojantis dabartinis Alytaus rajono vicemeras Aurimas Truncė degalus pylėsi beveik tuo pat metu atliekant skirtingas operacijas. Be to, kuro išlaidas jis apmokėjo iš 12 mokėjimo kortelių.

Liberalai ir „laisviečiai“ turi po 1 kandidatą

8 numeriu Liberalų sąjūdžio sąraše įrašytas kultūros ministras Simonas Kairys, kandidatuojantis Žaliakalnio vienmandatėje būdamas Kauno tarybos nariu prie išlaidų nepateikė jokių dokumentų.

Tuo metu Šilainių vienmandatėje kandidatuojantis ir 31 numeriu Laisvės partijos sąraše įrašytas Seimo narys Marius Matijošaitis už parlamentines išlaidas pirko muzikinę įrangą, 2 Macbook Air ir vieną Lenovo kompiuterių, klaviatūrą, operatyvinę atmintį, SSD diską, Galaxy watch laikrodį, JBL kolonėles, spausdintuvą, projektorių, rankų darbo odinį dėklą kompiuteriui, Samsung Galaxy Fold5 telefoną.

ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder