Lietuva stiprins bendradarbiavimą susisiekimo srityje su Jungtiniais Arabų Emyratais ir Omanu
Tariamasi dėl skrydžių tarp Vilniaus ir JAE oro uostų, galimybių didinti šalių krovinių srautus ir įgyvendinti plėtros projektus Klaipėdos jūrų uoste. Susitikimuose taip pat kalbėta apie galimas investicijas į energetikos projektus.
Vizito metu ministras M. Skuodis susitiko su JAE transporto politiką įgyvendinančiu energetikos ir infrastruktūros ministru Suhail Mohamed Al Mazrouei bei Omano transporto, komunikacijų ir IT ministru Saeed bin Hamoud bin Saeed Al Mawali.
„JAE ir Omanas – vieni svarbiausių tarptautinės prekybos, turizmo ir transporto mazgų, jungiančių Vidurinius Rytus su Europa, Azijos ir Afrikos žemynais. Lietuva turi visas galimybes kurti jungtis tarp mūsų ir šio regiono prekybos ir logistikos centrų, atverdama verslui naujas galimybes ir toliau diversifikuodama prekybą. Daug abipusiškai naudingų perspektyvų susisiekimo srityje atveria Klaipėdoje jau vykdomi ir artimiausiu metu planuojami pietinės uosto dalies plėtros, laivybos kanalo gilinimo, vėjo jėgainių parko projektai“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.
Lietuva yra suinteresuota reikšmingai išplėsti tiesioginių skrydžių geografiją, o reguliarūs keleiviniai skrydžiai į šio regiono susisiekimo centrus – viena iš prioritetinių krypčių.
„Partnerystė su JAE veikiančiomis oro bendrovėmis mums būtų strateginė galimybė gerokai išplėsti skrydžių geografiją ir smarkiai padidinti Azijos šalių pasiekiamumą. Šio regiono oro bendrovės vykdo skrydžius į šimtus miestų visame pasaulyje, todėl potenciali partnerystė ir bendradarbiavimo pradžia Lietuvos oro uostams galėtų reikšti ne tik didesnį pasirinkimą ir patogumą mūsų keliautojams, gausesnį užsienio turistų srautą, bet ir galimybę plėsti aviacijos krovinių gabenimo apimtį. Šio susitikimo metu aptarėme mūsų oro uostų galimybes, pristatėme rinkos potencialą, todėl tikime, kad tolesnis bendradarbiavimas galbūt pereis į konkrečius sprendimus“, – tvirtina Lietuvos oro uostų vadovas Aurimas Stikliūnas.
Vizito JAE ir Omane metu taip pat pristatytos krovinių gabenimo per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą galimybės ir pajėgumai. Pažymėta, kad Klaipėdoje jau dabar intensyviai investuojama į uosto infrastruktūrą ir pietinės dalies išplėtimą, orientuojamasi į aukštą pridėtinę vertę kuriančias veiklas. JAE ir Omano įmonės pakviestos išnaudoti Lietuvos teikiamas krovinių tranzito galimybes, dalyvauti Klaipėdos uosto plėtros ir alternatyviosios energijos projektuose.
„Bendradarbiavimas su nutolusiais uostais, krovinių srauto krypties kaita, įvairių galimybių naujose geografinėse ir industrinėse platumose paieška, žinių, kad Klaipėdos uostas konkurencingas, teikiantis kokybiškas paslaugas, sklaida šiandien ypač aktuali. Mūsų siekis – kompensuoti tai, kas prarasta“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas.
Omanas ieško bendradarbiavimo galimybių transporto, energetikos, skaitmeninės darbotvarkės srityje Lietuvoje. Susitikime su Omano transporto, komunikacijų ir IT ministru sutarta artimiausiu metu aktyviai dirbti atliekant konkrečius veiksmus, kurie paskatintų Omano ir Klaipėdos uostų bendradarbiavimą.
Susisiekimo ministras M. Skuodis abiejų šalių ministrus pakvietė apsilankyti Lietuvoje. Ministras ir jo vadovaujama Lietuvos delegacija šią savaitę Dubajuje ir Abu Dabyje taip pat susitiko su vienų didžiausių Artimuosiuose Rytuose oro linijų bendrovių „FlyDubai“ ir „Etihad Airways“ bei logistikos kompanijos „DP World“ vadovais, Omano sostinėje Muskate susitiko su Omano uostų direktorato vadovybe, logistikos kompanijos „ASYAD Group“ vadovais.
Viešėdama Dubajuje (JAE), Lietuvos delegacija taip pat susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais.
M. Skuodis JAE ir Omane lankosi rugsėjo 12–15 dienomis.