Kretingos šilumos tinklai ir rajono savivaldybė ruošiasi reikšmingam centralizuoto šildymo sistemos atnaujinimui

Bendrovė Kretingos šilumos tinklai (KŠT), bendradarbiaudama su Kretingos rajono savivaldybe ir Lietuvos energetikos institutu, rengiasi projekto „Centralizuoto šildymo sistemų dekarbonizavimas“ (DecarbonDHS) startui.

Projektas yra dalis „Interreg VI-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną“ programos, skirtos skatinti regione tvarų energetikos sektoriaus vystymąsi. 

Kartu su Kretingos rajonu jame dalyvaus keturių valstybių – Lenkijos, Švedijos, Vokietijos ir Danijos – atstovai, tai yra – savivaldybės, mokslo įstaigos ir šilumos gamybos įmonės.

Pagrindinis projekto tikslas – sumažinti taršą ir priklausomybę nuo iškastinio kuro, diegiant inovatyvias, atsinaujinančiais ištekliais paremtas energetikos technologijas, ir padidinti specialistų kompetencijas šioje srityje supažindinant juos su techninėmis ir paslaugų plėtros galimybėmis. 

Kretingos rajono savivaldybė ir KŠT „Centralizuoto šildymo sistemų dekarbonizavimo“ projekte dalyvaus partnerių teisėmis, abi gaus beveik po 100 tūkst. eurų finansavimą iš Europos regioninės plėtros fondo, prie kurio turės pridėti 20 proc. savų lėšų. 

Praėjusią savaitę Kretingos rajono savivaldybės ir KŠT komanda dalyvavo Gdanske vykusiame šio tarptautinio projekto dalyvių susitikime. 

Į Lenkiją vyko ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, ir KŠT direktorius Dainius Budrys.

„Buvo ir įdomu, ir vertinga su projekto partneriais pasilyginti startines pozicijas. 

Galime pasidžiaugti, kad Kretingos šilumos tinklai jau seniai išsikapstė iš iškastinio kuro duobės – apie 90 proc. šiandien mūsų naudojamo kuro sudaro atsinaujinantys ištekliai, o tiksliau – biokuras. 

Bet dar tikrai turime, ką nuveikti, kad mūsų centralizuoto šildymo tinklai būtų maksimaliai efektyvi sistema, kad šiluma nebūtų švaistoma, o apie tvarią energetiką išmanytų ne tik specialistai, bet ir regioninės politikos formuotojai bei rajonų administracijos – kitaip specialistams bus sudėtinga daryti pokyčius“, – sako D. Budrys. 

Įgyvendinant tarptautinį projektą Kretingos šilumos tinklai ir rajono savivaldybė planuoja parengti galimybių studiją, įvertinančią renovuotinų pastatų šilumos poreikį, temperatūros mažinimo galimybes esamame centralizuoto šildymo tinkle bei atsinaujinančių energijos šaltinių integravimą. 

Taip pat bus siekiama optimizuoti energetikos sistemą, įdiegiant energijos kaupimo sprendimus ir naudojant pažangias technologijas, taip pat skaitmeninimą ir dirbtinį intelektą. 

Projekto įgyvendinimo metu planuojami ir vizitai pas projekto partnerius Lenkijoje, Švedijoje ir Danijoje, vienas gerosios praktikos pasikeitimo renginys vyks Kretingoje. 

„Tikiu, kad šis projektas taps svarbiu žingsniu siekiant tvarios ir žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimo bei energetinio efektyvumo didinimo vietos lygmeniu. 

Kretinga pasirengusi ir mokytis, ir dalytis savo patirtimi“, – sako Kretingos šilumos tinklų direktorius D. Budrys. 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder